co z moim obywatelstwem wloskim!!!???

Temat przeniesiony do archwium.
czesc

Dzis bylam w Commisiariato di Governo zeby sie zapytac co dalej z moim obywatelstwem wloskim. wyszlam za maz w grudniu 2003 roku za wlocha. na poczatku sprawa obywatelstwa w ogole mnie nie interesowala. wkoncu w listopadzie 2006 zlozylam potrzebne dokumenty. teraz rozwodze sie z mezem, mysle ze za kilka miesiecy bede rozwodka (rozwod bedzie w pl). Pani ktora przyjmowala moje podanie oznajmila mi ze z chwila jak zrezygnuje z zamieszkania we wloszech tzn. wykresle swoje zameldowanie to moja praktyka zw. z obywatelstwem szlag trafi. Fakt, wyjezdzam z wloch, zabieram wszystko by w Polsce na spokojnie przeprowadzic rozwod. potem w zaleznosci od mozliwosci zdecyduje sie na powrot do it albo na pozostanie w pl. przed wyjazdem jednak chcialam wykreslic nasza rezydecje, moja i dziecka. teraz zastanawiam sie czy to mi sie oplaca. Bo jesli wroce po rozwodzie do it zachowujac zameldowanie w it moglabym nadal oczekiwac na obywatelstwo. jesli sie zas wroce po jakims czasie i na nowo sie zamelduje bede musiala spedzic ok 7 lat we wloszech by uzyskac obywatelstwo - po 4 latach zameldowania moge skladac wniosek o obywatelstwo , liczac 3 lata na samo jego oczekiwanie w sumie to 7 lat.

co mam zrobic? co w ogole daje mi obywatelstwo wloskie we wloszech?
wiem ze gdybym je miala moglabym startowac w konkursach o prace w miejscach publicznych, moglabym otrzymac wieksze do finansowanie do zakupu mieszkania (mieszkam w bolzano). cos poza tym??'
Moglabys glosowac w wyborach parlamentarnych. :-)
no, jak ty mieszkasz w Bolzano to ja bym sie powaznie zastanowila nad rezygnacja z meldunku i obywatelstwa wloskiego. Ty wiesz jakie masz przywileje jako mieszkanka Gornej Adygi ??

« 

Solo italiano

 »

Inne