Euro

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
proszę o informację, ile Euro powinienem ze soba zabrać na 10 dniowy pobyt we Włoszech- dwie osoby? Zamierzamy troche pozwiedzać Italię i stąd pytanie- ile pieniędzy powinniśmy zabrać ze sobą?

dziękuję i pozdrawiam
Tomek
Dziwne pytanie..wez ile chcesz..ja potafie tu przyjechac majac sto eu w potfelu ,ale mam 2 karty kredytowe...wiec nie mam klopotow finansowych.Karty muszisz miecz doladowynym kontem.Na 2 os na samo zwiedzanie i skromne wyzywienir idzie lekko 50 eu dziennie ,a gdzie w tym nocleg?pomysl sam czlowieku,wakacje zawsze kosztuja.Milego wypoczynku.
Nie pytam o nocleg i wyżywienie, bo to inny temat:)
Chodziło mi o kwote potrzebną na w miare urozmaicony pobyt- zwiedzanie, knajpki, muzea itp.
Na skromna dniowke 50 eu styknie wam na 2 glowy,zalezy od rejonu Wloch,bo w Wenecji to na pewno,czy macie smochod do parkowania,oplaty kosztuja.Ostrzegam, ze w Wenecji nie mozna jesc na Placu Sw. Marka bo dostaniecie kare do placenia od razu,nie mozna jesc nawet swoich kanapek,nowe prawo od ok.miesiaca.Polnoc jest drozsza od Poludnia Wloch.
Dzięki za informacje.
Prawdę mówiąc myśleliśmy bardziej o samolocie (autokarze) niż o własnym samochodzie.
Ale tez do końca nie wiemy, czy to dobre rozwiązanie.
Jesli bedziecie przebywac w sporych miastach - to dobre rozwiazanie.
własnie, zalezy gdzie chcecie jechac i jesli jestescie nastawieni na ciagle zwiedzanie to mysle(z własnego doswiadczenia) ze lepiej leciec samolotem i poruszac sie transportem. Co do pieniedzy, wezcie wiecej....ZAWSZE!nie chodzi o to zeby je waydac, ale na wszelki wypadek. Albo karty kredytowe.
Myślimy o Rzymie i okolicach.
Czyli raczej środkowe Włochy, ewentualnie wypady do niektórych miast- Wenecja, Mediolan.
ja osobiscie wybralabym samolot.
Polecam www.airitaly.it
ja własnie wróciłam z 10 dniowego pobytu we włoszech. hotel to koszt ok 100 euro za dobę( w Rzymie za naprawde normalny pokój było 100, w Asyżu 75, a nad morzem za osobę po 45). Na naprawdę przyjemy pobyt musisz mieć ze sobą 1,5-2 tys do tego dochodzi koszt biletu (najtanszy lotoski bez prowizji biura podróży ok 650 zł- autokar ok 1200 z tego co sie dowiadywałam nio i czas nieporównywalnie dłuższy) wieć suma okazuje sie dość spora ale4 warto!
Pozdrawiam i życzę udanego wyp[oczynku!
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy taniej jest zorganizowac sobie wyjazd samemu, wykupując noclegi na miejscu, czy wykupic wycieczke w biurze podróży i nie martwić się o noclegi i wyżywienie?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka