w jakim banku otworzyc konto?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 59
poprzednia |
Ciao,musze zalozyc konto w banku. Korzystne, bez zbednych prowizji stalych za prowadzenie konta i dokonywanie przelewow. Istnieje we Wloszech cos na ksztalt MBanku w Polsce? Czy macie jakies doswiadczenia, ktorymi moglibyscie sie podzielic?
Dzieki
Unicredit Banca conto Genius One to nowosc ja otworzylam placisz 1 euro za utrzymanie konta miesiecznie przelewy w pieciu bankach za darmo oprocz tego mozesz kontrolowac wszystko na internecie dostaniesz pejcz(nie wiem jak sie pisze)z kodem ktory zmienia sie za kazdym razem kiedy wchodzisz na internet.wejdz na strone www.unicredit banca.it
ja mam w websella, to tylko konto internetowe. Tak dobrego banku jak m-bank to tu nie znalazlam, niestety, dlatego ze prowadzenie rachunku rocznie kosztuje tu ok.34 euro, a oprocz tego co 3 m-ce sciagaja z konta podatek. w zasadzie to sa oplaty, ktore obowiazuja we wszystkich bankach.
ja zdecydowalam sie na websella, bo:
a. obsluga klienta przez telefon lub mail ("zwykle" banki pracuja do 16.20 i w soboty sa zamkniete)
b. przelewy nic mnie nie kosztuja
c. wyplata z bankomatow na terenie Wloch nic nie kosztuje
https://www.in-bank.net/servizi/inbank/index.html
Ja moge poleciec Fineco. Ma w tej chwili najlepsze warunki wsrod bankow. Nie placisz za karte bankomatowa ani kredytowa. www.fineco.it :)
Mój maz pracuje w Fineco, jesli ktos ma pytania, mozna pytac :)
Bardzo Wam dziekuje za podpowiedzi
hej
Wlasnie jestem na etapie przeprowadzki do Mediolanu i chcialabym zalozyc konto w banku.Jakie dokumenty beda mi potrzebne?Czy paszport wystarczy?
ale jestes niedowiarek,lazisz po innych postach i wypytujesz...posluchaj musisz miec jeszcze codice fiscale...lekcje odrobilas?poczytalas jak wskazalam wyszukiwarke...co to jest codice..?wiec zawsze muszisz miec przy sobie jakis dokument tozsamosci paszport/dowod osobisty/jak juz bedziesz miala rezydencje mozesz sie starac o wloski dokument dla obcokrajowcow wazny tylko na terenie Itali,przez 5 lat/ i wyrobic codice fiscale w miare szybko po przyjezdzie.Korzystaj z wyszukiwarki,prawdziwa skarbnica wiedzy.
zalatwiaj po kolei 1.codice fiscale 2 numer telefonu komorkowego 3.rezydencja 4.wloski dokument tozsamosci/ten to w banku by ich ucieszyl najbardziej/..bo to jest tak jak zalatwisz spr 1.to dopiero mozesz zalatwic nr.2 i nr.3 a dopiero potem nr.4..Zrob sobie liste spraw do zalatwienia ,poczatek ci ulatwilam :D
zeby zalozyc konto w banku trzeba miec rezydencje?
nie trzeba ale lepiej byc" solidna firma" i miec w porzadku od a do z dokumenty i rzeczy...a najlepiej przyjechac, bo bez tego bym nosa za kraj w zyciu nie wystawila z dobrze doladowana karta kredytowa z wlasnego kraju,wiec konto w banku do niczego nie jest od razu potrzebne. A rezydencja raczej tak...bardziej sie przydaje niz konto w banku w wloskim,poczatkowo zreszta puste,bo wyplata bedzie dopiero za jakis czas po miesiacu pracy ,wiec nie ma sie gdzie spieszyc.Sa sprawy priorytetowe i inne,akurat ja mam taka opinie ,bo mam prawo do wlasnej opini.
no tak, rozumiem, ale ona pytala co jest potrzebne do zalozenia konta. Wiec bez sensu, ze mowisz jej o rezydencji, z ktora jednak jest sporo roboty(lazenia i czekania), w odniesieniu do pytania o konto w banku, do ktorego nie ejst ona potrzebna.
http://www.wloski.ang.pl/jak_zalozyc_firme_we_Wloszech_27873.html i tak bedzie musiala miec rezydencje skoro chce zalozyc firme we Wloszech,logiczne no nie?chyba ze chce tyko 'prać kase' na lewa firme, to faktycznie rezydencja nie jest wazna a wazniejsze jest konto w banku...moze objasnisz jej sama, zeby nie bladzila...?skoro nie pasi ci moje objasnienie dla innej forowiczki ,to badz pomocna i ty jej wyklaruj
widze, ze nie zrozumialas, wiec napisze wiekimi literami : PYTALA JAKIE DOKUMENTY SA POTRZEBNE DO ZALOZENIA KONTA W BANKU, tak? DO ZALOZENIA KONTA NIE POTRZEBNA JEST REZYDENCJA, a reszta zalezy od banku, z tego co ja wiem, wystarczy 1)dowod osobisty 2) codice fiscale,ktore robisz sobie w Agenzia delle'Entrate 3)jakis dokument potwierdzajacy, ze mieszkasz tam gdzie mieszkasz, czyli moze to byc np:rachunek za gaz na TWOJE nazwisko, ale o tym, JAKI to ma byc dokument, decyduje bank.
a tak poza tym, gdzie tu ktos napisal o zakladaniu firmy???
*Agenzia dell'Entrate
zakladalam konto corrente kilka dni temu w Bolonii w Uni Credit Banca i potrzebny mi byl tylko paszport i Codice Fiscale,zapytano mnie tylko o adres,podalam ale nie pokazywalam zadnego dokumentu potwierdzajacego :)
Hej
Czy moglabys mi napisac jak moge zalozyc sobie konto u nich?A co z karta do bankomatow?Czy wysla mi do domu?
hej floraska gdzie mam sie udac zeby otworzyc konto websella?czy moge to zrobic przez internet czy musze osobiscie pojsc do oddzialu?
ja mam w IW Banku i jest ok. Jedne z najnizszych oplat maja z tego co wiem.
Witajcie. Pisze tutaj, zeby nie zakladac kolejnego watku. Moja mama chce zalozyc sobie conto corrente w banku we Wloszech, ale nie ma rezydencji tutaj tylko domicilio i ja odeslali ( w Unicredit banca). Czy znacie jakis bank gdzie moze zalozyc sobie konto, tak zeby mogla wplacac na to konto pieniadze tutaj zarobione, zeby nie miec ich w domu.. Prosze o Wasze rady,pozdrowionka.
Unicredito jest drogie jesli chodzi o oplaty miesieczne,mama powinna sie tym kierowac, zapytac w banku o oplaty mies./le spese/za conto corrente.Banca Italia zawsze byla przychylna Polakom,nawet jak nie bylismy w Uni to nie stwarzali problemow.Moze tam gdzie mieszka mama jest jakis maly lokalny bank w rodzaju: Cassa XX ?..z reguly maja najnizsze oplaty ok. 6 eu /mies.Bylo tu na forum kilka postow na temat bankow,zobacz w wyszukiwarce po prawej stronie
Najniższe opłaty mies. to wg Ciebie 6 euro miesięcznie? Skoro Unicredit ma 1 euro/mies.
A tak w ogole niech Twoja mama popyta w innym oddziale UniCredit - ja mialam tak samo - bez zameldowania nie chcieli mi otworzyc konta, to spytalam w Unicredit w innym miejscu, pokazalam tylko umowe wynajmu mieszkania (nawet niezarejestrowaną!) i otworzono mi konto. :)

Takze to wszystko zalezy tez od pracownika banku...
Potwierdzam - ja musiałam się niemal bić na noże z pracownikiem jednego z oddziałów Banca Intesa Sanpaolo, żeby otworzył mi konto bez zameldowania (zależało mi na tym banku, bo ich konto Zerotondo jest bardzo korzystne, polecam - nie ma żadnej opłaty za prowadzenie konta i wszystkie operacje wykonywane przez telefon lub przez internet sa gratis, wiec place tylko imposta di bollo annuale), a mojej koleżance bez żadnych problemów założyli konto w innym oddziale, choć zameldowania na razie nie ma i nie zanosi się, żeby je w najbliższym czasie miała załatwić.
Tez chcialam otworzyc w Intesa San Paolo i w sumie zaluje, ze nie poszlam do ich innego oddzialu. Bo tam gdzie bylam, oprocz zameldowania wolali tez umowy o prace, i musialam to byc zwykla umowa a nie jakies co.co.co.
Ode mnie najpierw chcieli zameldowanie, potem zgodzili się przyjąć świstek z Municipio, który zaświadczał, ze mam umówione spotkanie (za 9 miesięcy ;-P), ale wyniknął kolejny, absurdalny problem: facet stwierdził, ze polski dowód osobisty nie jest ok, bo system komputerowy wymaga paszportu, a ja paszportu wówczas nie posiadałam. Powiedziałam mu, ze to pogwałcenie norm europejskich, bo przecież nie potrzebny jest nikomu paszport do poruszania się po UE, ale koleś nie i nie, paszport albo włoski dowód osobisty (!). Wkurzyłam się jak nie wiem co i zadzwoniłam na ich Biuro Obsługi Klienta - powiedziałam, ze nie mogą wymagać ode mnie dokumentów, ktorych nie mam obowiązku posiadać i nie mogą odmawiać uznania mojego dokumentu tożsamości. Dziewczyna obiecała, ze się doinformuje, zapytała, w której filii miało miejsce zajście i miała zadzwonić po 4-5 dniach - zadzwonili po 2 miesiącach.;) Przeprosili za nadgorliwość kolegi, ze oczywiście mam racje, ze dzwonili do filii i ze jeśli jeszcze jestem zainteresowana, to zapraszają, na pewno nie będzie problemów. No wiec uzbroiłam się w eleganckie ciuchy;), teczkę ze wszystkimi dokumentami, jakie posiadam i pojechałam do oddziału. Trafiłam na tego samego faceta, który wcześniej powiedział, ze bez paszportu ani rusz, strasznie chamski i niesympatyczny był, ale na szczęście był tez facet, z którym rozmawiało Biuro Obsługi Klienta i on potwierdził, ze to prawda, ze nie mogą wymagać ode mnie nieobowiązkowych dokumentów. Wtedy ten cham do mnie z tekstem, ze to co BOK mówi niekoniecznie musi być prawda i to zależy od tego, czy system przyjmie mój dowód osobisty, a "na pewno nie". No i zaczął wyjeżdżać z:

a) jakimi dokumentami dysponuje? - polskim dowodem osobistym i polskim prawem jazdy (skrzywił się)
b) dlaczego nie mam paszportu? - bo mi niepotrzebny, nie wyjeżdżam poza Europe ("jasne, może pani robić co pani chce, ale...")
c) dlaczego nie mam włoskiego dowodu osobistego, skoro tu mieszkam?- bo nie mam zameldowania, nie z mojej winy, a poza tym nie mam obowiązku występowania o jego wydanie, bo to opcjonalne (skrzywił się, ale milczał, bo mam racje, walnęłam mu nawet ustawa z pamięci;-P)

No i co? Jakimś cudem okazało się, ze system nie miał absolutnie nic przeciwko mojemu dowodowi osobistemu, a cham aż poczerwieniał na twarzy ze złości i upokorzenia.;-P
serce rosnie jak sie czlowiek spotyka z takimi wypowiedziami.gratuluje determinacji.ciekawe czy mozesz mi odpowiedziec byc moze na absurdalne pytanie-co z polskim prewem jazdy?jezdze we wloszech juz 7 lat na takim,zatrzymali mnie dwa razy i za kazdym razem wymagali prawa jazdy europejskiego-czy powinnam im cos udawadniac,czy raczej wymienic dokumenty?
Dyskusji na ten temat było tu co niemiara, bo są osoby (do ktorych ja się zaliczam), które twierdza, ze polskie prawo jazdy jest ważne we Włoszech i nie ma konieczności jego wymiany bądź "conversione" oraz są osoby, które upierają się, ze taka konieczność jest. Ja swojego prawa jazdy nie mam zamiaru wymieniać, bo nie widzę podstaw..

http://www.wloski.ang.pl/Patente_33299.html
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 59
poprzednia |

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia