Włoski Dowód Osobisty

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 49
poprzednia |
Witam,

Mam takie dość dziwne pytanie: Czy może mi ktoś powiedzieć jak wygląda Dowód Osobisty włoski? Stary wzór i nowy? Może ktoś mógłby zeskanować? Dzięki z góry :)
chcesz podrobic?przypominam ze my obcokrajowcy mamy deko inne carta ident.niz rdzenni Wlosi,rozni sie kolorem i innymi szczegolami i nie jest wazna poza terenem Itali
Nie chcę podrobić :P Już mówię o co dokładnie chodzi. Może mi nawet pomożesz i poradzisz co zrobić w takiej sytuacji. Otóż znalazłem w internecie na polskiej stronie ofertę sprzedaży auta. Wystawiła je osoba, która jest Włochem. No i próbuję jakoś sprawdzić autentyczność danych tego Pana. Wysłał mi skan dwóch dokumentów. Prosiłem również o paszport, ale go już nie otrzymałem. Na dole załączam linki do tych skanów. I moje pytania: Czy te dokumenty są autentyczne? I czy mogę gdzieś zadzwonić (np. do Włoch) i sprawdzić czy wszystko się zgadza.. Głównie dowód rejestracyjny..

Linki:
ID http://img503.imageshack.us/img503/4171/scansione001xs0.jpg
Dowód rejestracyjny http://img503.imageshack.us/img503/5565/scanisione111jj1.jpg

Proszę o opinię i z góry dziękuję.
jak dla mnie to one nie sa orginalne,patrzac chociazby na to ze w dowodzie, tam gdzie masz kreski to powinny byc dane,czyli stan cywilny itd,no i nie ma pieczatki z comuna i podpisu czyli jest nie wazny.No i jeszcze zdjecie jest za nowe i bez pieczatek

co do drugiego dokumentu to sie nie znam,pozdrawiam
Dla mnie to wygląda jak podrobione, już mówię dlaczego: imię, nazwisko, 55 z roku urodzenia i obywatelstwo są pisane większą czcionką (oprócz O w obywatelstwie - wnioskuję, że na dowodzie było wpisane inne obywatelstwo, on przerobił na włoskie) poza tym te napisy są bardziej czarne. Zdjęcie wygląda jakby było w formacie elektronicznym, a nie zeskanowane, dlatego przypuszczam że zeskanował dowód, i wstawił zdjęcie od razu z kompa.
Dowód rejestracyjny to samo. Zwróć uwagę na to, że dane z górnej części strony (czyli jego dane) są napisane inaczej niż cena euro 348,67 - są bardziej czarne, i trochę większą czcionką.

To tak na moje oko.
a oczy nie wygladaja na zielone(jak jest wpisane w dowodzie ) tylko na brazowe wlosy tez nie ciemne ale wyglada na to ze kiedys mial jasne wlosy na zdjeciu wygladaja na lekko rude.
Haha i tu mam niezbity dowód!

Nie przerobił Codice Fiscale z dowodu rejestracyjnego na swój!
Z tego co tam jest wynika, że urodził się 27 sierpnia 1973 i że jest z Polski! Bo Z w 5 pozycji od końca znaczy, że się pochodzi z zagranicy, a 127 oznacza Polskę :D
No i litery NOK i ORA nie mają nic wspólnego z jego imieniem i nazwiskiem! Powinny być GRG SDR, plus inna reszta!
Hahaha mamy go!
Aha, no i w dowodzie rejestracyjnym jest najpierw wpisane miejsce urodzenia Milano, provincia - PO (zamiast MI)
No i jego codice fiscale powinno być takie GRG SDR 55M27 F205 L
A nie jest!

Do autora: możesz mu napisać, że odwalił baaardzo kiepską robotę. ;)
i zglos to gdzies zanim kogos oszuka !!!!!
mozecie zalozyc biuro sledcze one-line:)a to pewnie jeden z tych co robia zdjecie czyjegos samochodu na ulicy i probuja go sprzedac!
Hmm dziękuję Wam bardzo :) Powiedzcie mi jeszcze gdzie to najlepiej zgłosić. Bo to już drugi raz na oszusta trafiam. Wcześniej ktoś się podawał za anglika, napisałem maila do serwisu, na którym było umieszczone ogłoszenie i w ogóle odpowiedzi nie otrzymałem..
zglos to na policje po prostu !!!
a o ile sie nie myle to nawet przez inernet mozna chyba cos takiego zglosic ale nie jestem pewna.
powinna byc podana zeskanowana okladka dowodu tzn.przod tam pisze numer i nazwa comune wydajaca dowod/np Milano/ odrazu imie i nazwisko i na koncu data waznosci dowodu, do kiedy jest wazny/oraz znowu numer dowodu taki sam jak na pierwszej stronie.Razem dowo ma 4 strony,kartonik.I I wzrorostu nie pisza w cm ale/wysoki jak u nas/ alto
sorki mza literowki..
Po pierwsze:
jesteś w Polsce czy we Włoszech?
Bo powinieneś iść na policję. Jeśli jesteś we Włoszech, możesz zacząć denuncia via web. Na stronie www.poliziadistato.it
W Polsce jestem. Zgłaszać to pod "próbą oszustwa"? Czy jak, bo jeszcze nie składałem niczego takiego na policji.
Po prostu idź i powiedz o co chodzi. Już oni będą wiedzieli pod co to podchodzi.
po prostu idz na policje i zglos probe oszustwa wytlumaczysz o co chodzi ...
Ja i mój chłopak mamy wzrost wpisany w m.
powinienes zglosic,bo to moze byc szajka wyludzaczy,podrzuc tez temat jakiejs redakcji,dziennikarze lubia opisac takie sprawy.We Wloszech chyba policja pocztowa/polizia postale /powinna przyjac to zgloszenie bo dotyczy internetu tj,usilowanie oszustwa inernetowego.Oni pracuja krotko od 9 do 12,tylko rano
Można też w normalnej policji (np online, jak już pisałam) to jest reato telematico. Tam jest taka sekcja: denunce per reati telematici.
czyli polska policja poinformuje wloska po twoim zgloszeniu,w danej provinici gdzie jest gostek,beda musieli namierzyc komputer,tylko goscia nie wyplosz powiedz ze sie zastanawiasz,albo podrzuc nam jego ogloszenie ,namiary ,mozemy zaczac nim krecic,robic mu nadzieje ze i my cos kupimy.
http://www.najauto.pl/ogloszenie/155917/volkswagen-golf/

W piątek dopiero będę miał czas więc wtedy pójdę z tym na policję. Pozdrawiam!
Oczywiście napiszę Wam później co mi na policji ciekawego powiedzieli.
blagam ci o jedno na polskiej policji,masz prawo ,zwroc na to uwage !zastrzec swoje dane...niech ta osoba przeciwko, ktorej bedzie sie toczyc dochodzenie niech nic nie wie o tobie ,gadaj tam jak najety ,ze chcesz dane zastrzec,nic nie podpisuj,pogadaj z przelozonym tego gliniarza co bedzie twa relacje spisywal ,pamietaj ostrzegalam ,nie daj sie wkrecic..zero danych osobowych, wylacznie do widom. policji. nie do akt sprawy.
Dowód osobisty jest zdecydowanie podrobiony. Porównałam z moim i faktycznie brakuje przy MILANO (MI). Poza tym nie ma podpisu właściciela dowodu, okrągłego stempla i pieczątki urzędniczki wydającej ten dowód. I jeszcze brakuje miejsca urodzenia. O nazwisku tej niby urzedniczki nie wspomnę. Hehehe Słodka Anna.
aleee zdjecie,wpatruje sie w te wloskie kasztanowe oczy koloru zielonego i kolana mi wymiekajaaaą..
no a te wlosy kasztanowe koloru rudego ??? tez je widzisz ?? ja tak nawet jak ich malo jest :D
pooodooobno lysi sa seksowni...nooo, tzn. że lysieja bo maja duzo hormonu meskiego testosteronu...tak ich rozsadza taaa no "energia zyciowa"
A zwróciliście uwagę na jego zawód w dowodzie osobistym? OPERATO, he he. :-D
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 49
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia