Dużych pacjentów nie operujemy

Temat przeniesiony do archwium.
"Wysokich i ciężkich pacjentów nie leczymy" - takie motto powinno przyświecać włoskim lekarzom. Medycy jednego ze szpitali na północy kraju nie zgodzili się na operację chorego mężczyzny, bo... nie mieścił się w łóżku. Pacjent podał szpital do sądu.
"195 kilogramów wagi? 190 centymetrów wzrostu? Nie przyjmiemy pana. Jest pan za duży" - taką odmowę usłyszał 40-letni Michele Adami, który zgłosił się do włoskiego szpitala. Nie pomogły tłumaczenia, że chodzi o zwykłą operację nosa.

"Powiedzieli, że nie mają dla mnie wystarczająco dużego łóżka" - skarży się pacjent. Pielęgniarki nie zgodziły się, żeby mężczyzna podkurczył nogi i leżał na jednym boku w ciasnym łóżku.

"Od miesięcy przechodziłem w tym szpitalu badania. Mogli mi wcześniej to powiedzieć" - oburza się.

Zdenerwowany pacjent zamiast na operację, poszedł do sądu i pozwał szpital za odmowę wykonania zabiegu. "A co by zrobili, gdyby ktoś tak duży, jak ja, potrzebował operacji ratującej życie?" - pyta Michele Adami. Może wtedy pozwoliliby mu podkurczyć nogi i leżeć na boku?

Mariusz Nowik, PAP
...na polnocy?gdyby to sie wydarzylo na poludniu to bym sie nie zdziwila...
Czemu zaraz południe? Północ też nie jest idealna.

Współczuje Panu, że nie został operowany. Faktycznie mogliby powiadomić pacjenta wcześniej. Przypomina bardzo polska służbę zdrowia i biurokrację.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

CafeItalia