Do tych co zrobili conversione prawa jazdy i maja dwa obywatelstwa

Temat przeniesiony do archwium.
Moje pytanie tak naprawde dotyczy tych, ktorzy zrobili conversione, maja 2 obywatelstwa i posluguja sie roznymi nazwiskami w obu krajach: na jakie nazwisko zostalo wystawione wam nowe wloskie prawo jazdy - na nazwisko takie jak w polskim prawie jazdy czy na nazwisko, ktorego uzywacie we Wloszech???
to drugie
A dali ci to prawko "automatycznie" czy musialas przedstawiac jakies dodatkowe dokumenty (typu, ze ty z dokumentu polskiego to ta sama osoba co ma obywatelstwo wloskie??)
ponawiam pytanie..
a jak to mozliwe że masz 2 inne nazwiska
Jest to mozliwe i wiele jest takich osob.
Zaraz ci to luci11 wytlumacze
Przy zawarciu zwiazku malzenskiego w Polsce decydujesz jakim nazwiskiem bedziesz sie poslugiwac:
tym, ktore posiadasz,
przyjmiesz nazwisko meza lub
decydujesz ze bedziesz poslugiwac sie nazwiskiem podwojnym (swoim i meza).
We Wloszech otrzymujesz obywatelstwo tylko i wylacznie na nazwisko rodowe.
Zatem we Wloszech poslugujesz sie nazwiskiem rodowym, a w Polsce zalezy jakiego dokonalas wyboru po w zwiazku ze slubem...bo jesli pozostalas przy swoim nazwisku to w obu krajach masz te same nazwisko, jesli zas zdecydowalas zmienic nazwisko na te, ktore ma maz lub dolaczyc nazwisko meza do swojego to wtedy we Wloszech masz "papiery" na jedno nazwisko, a w Polsce na inne nazwisko...
Czy jest to jasne??
Cytat: ksalus
Jest to mozliwe i wiele jest takich osob.

http://www.naszswiat.net/poradniki/poradniki/6833-kwestia-nazwiska-we-woszech.html

Na szczęście coś w końcu się ruszyło i całkiem niedawno, bo w lipcu br., włoski Sąd Kasacyjny wydał interesujący wyrok w sprawie pewnego Peruwiańczyka, któremu zmieniono nazwisko po nadaniu obywatelstwa włoskiego (wyrok nr 17462 z dnia 17 lipca 2013 r.). Stanowi on, iż art. 98 ustawy nr 396/2000 odnosi się jedynie do obywateli włoskich urodzonych zagranicą z rodziców włoskich, więc przymusowa zmiana nazwiska osoby mającej podwójne obywatelstwo (czyli nie rezygnującej z drugiego obywatelstwa), której rodzice są obywatelami innego kraju jest niedopuszczalna. Musicie wiedzieć, że w 2004 r. MSW wydało okólnik nr 27, w którym twierdziło, że wcale nie i że art. 98 ma zastosowanie również w przypadku osób z podwójnym obywatelstwem, lecz cztery lata później zmieniło zdanie.;) Dodatkowo Sąd Kasacyjny stwierdził, że zachowując pierwotne obywatelstwo nie następuje zmiana obywatelstwa, więc nie ma zastosowania art. 1 Konwencji nr 19 sporządzonej w Monachium 5 września 1980 r. o zastosowaniu prawa w odniesieniu do nazwisk i imion.
luci zerknij i tu http://www.deeoswajawlochy.blogspot.it/search/label/ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo
to teraz poprosze na temat..
Temat przeniesiony do archwium.