mamy i przyszle mamy (polskie) w Rzymie

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich, za kilka tygodni bede mama,
mieszkam dosc dlugo we Wloszech, obecnie w Rzymie, ale nie mam zbyt wielu kontaktow z rodakami,
wraz z moim wloskim partnerem planujemy wychowac dziecko dwujezyczne, a polskie (nie tylko moje) towarzystwo mogloby w tym pomoc,
szukamy innych mam i przyszlych mam (mieszanych rodzin) w podobnej sytuacji,
fajnie byloby podzielic sie niektorymi doswiadczeniami takze po polsku,

piszcie na forum, odpisze i ewentualnie zostawie dokladniejsze namiary
pozdrawiam
kasia (32)
http://www.deeoswajawlochy.blogspot.it/search/label/dziecko
SetteDiNove, widze, ze jestes specem od linkow do porzednich dyskusji...
dzieki, ale chyba nie dosc jasno przedstawilam cel mojego wpisu:

poszukuje polskich mam i mieszanych rodzin w Rzymie, teraz, w 2013 roku, chcialabym poznac nowych ludzi,
nie chodzi o wskazowki co do wychowania w dwujezycznosci, raczej o praktyke, do ktorej mile widziane bylyby osoby w podobnej sytuacji
pozdrawiam
Kasiu,ona od tego linkowania doczekala sie ksywy "linkowy popapraniec".Nie przejmuj sie wiec tylko omijaj jej wpisy bo nigdy nic madrego do powiedzenia nie miala
Hej ! Moje czasy bycia mamą w Rzymie mam już za sobą. Jest jednak wiele miejsc gdzie spotykają się Polacy w Rzymie. Jest szkoła polska (to na przyszłość) choinka, mikołajki, to zależy z jakiej dzielnicy jesteś. Fajni ludzie przychodzili też do kościoła przy via Merulana.
Kasiu tu bardzo malo osob wchodzi...a juz zupelnie brak nadziei, ze sie trafi jakas mama..przyszla mama i to akurat z Rzymu..tylko po to ci dalam linki bys zobaczyla ze podobne tematy juz byly...w sensie ..ze forum gasniei nie jest to forum co kiedys D..mozesz bezposrednio skontaktowac sie z osobami z forum poprzez fioletowa poczta, osobami ,ktore maja dwujezyczne dzieci
W Rzymie jest Stowarzyszenie Insieme , którego celem jest poprzez różne spotkania, zbliżenie Polaków zamieszkujących Rzym i okoliczne miejscowości. https://www.facebook.com/bozena.wroblewska.52
http://www.tvp.pl/polonia/aktualnosci/polacy-na-swiecie/kalendarz/rzym-zjazd-polonii-europejskiej/12864408
Powiem, ze ja wklejac link mam na mysli polskie przyslowie Madrej glowie dosc dwie slowie,wklejam link by wlasne pomysly przyszly komus do glowy na bazie tego linku,przeciez nie bede narzucac swoich idei.Wolnosc Tomku w swoim domku..pomysl co osoba podrzucajaca link mogla miec na mysli..uwazam ze w mej pracy na forum..by go ciagnac do przodu..jest sens,linki tez maja sens.Przeczytaj link i pomysl o wlasnych odczuciach i poprzez niego realizuj to co chcesz osiagnac,link to tylko ma podpowiedz z jakas idea..idea do dzialania xD

Lepszy moj link niz wyzwiska Marchewki vel badante49

Znieważenie kogoś na forum internetowym, a więc za pomocą jednego ze środków masowego komunikowania się, stanowi kwalifikowany typ przestępstwa zniewagi, o którym mowa w art. 216 § 2 Kodeksu karnego. Jest ono zagrożone karą grzywny (co do zasady od 10 do 540 stawek dziennych), ograniczenia wolności (od 1 do 12 miesięcy) lub pozbawienia wolności do roku.
Nie wiem,jak wy??..ale ja dwojako zrozumiałem tytuł tego postu!..ale dam wam radę!!....jeżeli nie chcecie być przyszłymi mamusiami(polskimi).....zakładajcie gumaczki!!...tudzież inne różne "buciki"!!!:D...miłego wieczoru!!
Cytat: a4blanche
Nie wiem,jak wy??..ale ja dwojako zrozumiałem tytuł tego postu!..ale dam wam radę!!....jeżeli nie chcecie być przyszłymi mamusiami(polskimi).....zakładajcie gumaczki!!...tudzież inne różne "buciki"!!!:D...miłego wieczoru!!



a tatusie co?......mają być "boso"??? ...:)))
:)
edytowany przez yamadawa: 20 lis 2013
....spodziewałem się!!...ciętej riposty z twojej strony!!!..:D....a tatusiowie???......tatusiowie chodza w skarpetkach!!!.......nieprzemakalnych!!!!
hej, dziekuje wszystkim za wpisy,
moze nie wszystkie bezposrednio odpowiedzialy na moj apel, ale mam juz obraz sytuacji, niektore informacje sa z pewnoscia cenne,

fakycznie widze, ze na forum jest coraz mniej osob...
szkoda,

pozdrawiam wszystkich
kasia
13 grudnia o godzinie 19.15 w kościele San’t Alfonso na via Merulana 32 w Rzymie odbędzie się koncert kolęd polskich, włoskich oraz z różnych stron świata.
Dom Polski w Rzymie oraz stowarzyszenie INSIEME z Rocca di Papa zapraszają 15 grudnia wszystkich Polaków na „Śniadanie przy kolędzie”.

Spotkanie rozpocznie się mszą św. o godzinie 9.30 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na via Merulana 31.

Po nabożeństwie, w sali konferencyjnej Domu Polskiego odbędzie się wspólne kolędowanie.

Ilość miejsc ograniczona!

Info i rezerwacja: Bożena 3389245961, [tel]; Edyta 3286126364.
Hej Kasia, mieszkam w Pizie, mamą jestem od 3 lat. Od początku było dla mnie jasne, że będe uczyć języka ojczystego :D. Dziś Bianca mówi w dwóch językach. Pozdrawiam serdecznie, trzymam kciuki.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Solo italiano