Praca dla Włocha w Polsce

Temat przeniesiony do archwium.
31-53 z 53
| następna
Ja obecnie nie pracuję, czyli we dwójkę mamy 1100euro. Co do opinii, że nie podoba mi się miejsce to też prawda. Przyzwyczaiłam się do innych okolic. Wcześniej mieszkałam w Krakowie i w Warszawie, spora zmiana. Nie zamykam się na przeprowadzkę, a wręcz przeciwnie. Jesli nadarzy się okazja to skorzystam z niej bardzo chętnie:0
Sette,...capisco la tua voglia di esaltare le qualità polacche ma ripeto, gli investimenti in Polonia ci sono perché il costo del lavoro e delle tasse (ergo per cui minor servizi sociali--)ad es. Costo trasporti pubblici) è più basso a causa della svalutazione dello zloty e delle paghe. Gli investitori arrivano, i politici ci guadagnano e voi ci perdete. Negli anni '80, se non sbaglio, lo Stato assegnava i lavori alle persone e gli dava l'alloggio. (E quanti di voi o vostre famiglie si ritrova ora un ex alloggio statale magari al centro di Waw?:d). Nel 2013 quanti operai possono permettersi senza fatiche un alloggio da almeno 50mq (6000zl/mq) ? Quanti sanno che almeno fino al 2008 la Polonia era nei primi tre come corruzione ? Ripeto, il giorno che l'Ukraina entra in Europa non vedo il perché un investitore dovrebbe venire in Polonia. Gli imprenditori guardano il proprio buco non quello degli altri . Non me ne vogliate ma se devo emigrare solo per lavoro e opportunità lavorative , sicuramente non sceglierei la Polonia...a meno di non una sicurezza lavorativa e uno stipendio di almeno 4000zl netti al mese. Meglio se 5000:)


Ps: i confronti con l'Italia non possono reggere:) l'Italia in questo momento sarà come la Polonia e altri Stati dopo l'entrata di Ukraina e perché no, Turchia, nell'Eu.
Riilka --) questa è una grande differenza tra noi è voi . Mentre il 90% dei polacchi vive in piccole(40mil) medie (150mil) e grandi città (700mil) in Italia siamo plasmati sul territorio . Vivere nel paese X con 3000ab a 40min dalla città Y di 100.000ab è normale e diffuso . Chi arriva dalla Polonia, dopo ormai 10 anni di esperienza , per non sentire lamentele , devi farla abitare o a Milano, Roma , Bologna , Firenze e altre medie grandi città . Il discorso cambia quando si superano i 30 anni :)
Un consiglio ... Spostatevi in Italia oppure andrete in crisi :) se già il posto non ti piace più , questo è già un segnale . Eventualmente provate nei confini con la Svizzera . In Polonia troveresti subito un lavoro da 3000zl tu e 3000zl lui? Se si andate ma bisogna vedere se il tuo uomo è abituato al "clima" polacco

Nel mio caso l'ambiente è più simile poiché son più in Svizzera che in Italia ... Ma uno del centro sud secondo me avrà più problemi oltre a maggiori più tentazioni :ppp
Rillka: 1100E na dwojke i wy jeszcze w Italii?????????? Sorry ale ja mialam 2200E na reke sama- po ostatniej podwyzce. Wczoraj byl moj ostatni dzien w pracy :)))) EWAKUUJ sie :)
Jak mozna zyc we dwie osoby za 1100E?!!!!
2200E na reke sama, super! niestety to nie standard we Wloszech.
tylko suma pensja + FR + urlop + 13a/14a moze zdac do konca 2200 euro, na staniu "normalnego" pracownika... nie wiem czy dostanialasz kazdy miesiac te sume, brawo.
A umowa? Duzo pracownikow pracuje bez kontraktu, bo suma INAIL IRPEF TFR IRAP... tak dalej kosztuje za duzo dla firmy.
"operaio" lub "commessa" lub "insegnante" lub "impiegato" (bez kwalifikacji) zarabia ok. 1000E/mies.
Rillka czytam w necie, ze rzad Irlandi oswiadczyl, ze pokonal kryzys i obecnie jest tam 1200 miejsc pracy tygodniowo

Cytat: mirable
Rillka: 1100E na dwojke i wy jeszcze w Italii?????????? Sorry ale ja mialam 2200E na reke sama- po ostatniej podwyzce. Wczoraj byl moj ostatni dzien w pracy :)))) EWAKUUJ sie :)
Jak mozna zyc we dwie osoby za 1100E?!!!!

Jeszcze jakbys mniej trajkotala, to już by było w ogóle git!
Cudowne wyczucie!
Na pocieszenie dla tych, co tyle nie zarabiają: najgorsze mendy pakistanskie i bangladeskie, które po wielu latach spędzonych we Włoszech, nie są w stanie zrozumieć, co się do nich mowi ( ale 'figa, scopare, culo i cazzo' juz bez problemu), zarabiają ok. 3 tys. euro miesięcznie!!! A w okresie letnim
jeszcze wiecej! W międzyczasie rejestrują się jako bezrobotni, wizyty u lekarzy maja darmowe, leki za grosze i najtanszy abonament roczny na komunikację!
Duzo jest takich paradoksów.

:-)




edytowany przez marshmallow: 21 gru 2013
Młodzi Włosi chcą uciekać z kraju. Emigrację zarobkową planuje już 48 proc. z nich. Nic dziwnego - gospodarka Włoch kona, w urzędach pracy bezradnie rozkładają ręce, a rodzice mają dość płacenia na dorosłe dzieci.

Gdy bezrobocie wśród młodych sięga 40 proc., nawet studia wydają się wchodzącym dziś w życie Włochom mało kuszącą inwestycją w siebie.

Aż 46,5 proc. z tych, którzy chcą zostać w kraju musi podjąć pracę kompletnie nie związaną z tym, czego ich w szkole uczono - informuje thelocal.it.

47 proc. pracujących uważa, że zarabia za mało. Raport pokazujący życie we Włoszech w ciemnych barwach przygotowały Instytut Tonilo i Fundacja Carpilo.
Ulubionym kierunkiem emigracji zarobkowej młodych Włochów była w ostatnich latach Skandynawia, Niemcy i Wielka Brytania.

http://www.thelocal.it/2[tel]/almost-half-of-young-italians-want-to-flee
Najwięcej zarabiają Norwedzy

Tam za godzinę pracy można zarobić średnio 48,3 euro (198,5 zł). To ponad sześć razy więcej niż w Polsce.


Do krajów, które są w czołówce jeśli chodzi o wynagrodzenie należy również Szwecja (39 euro/160 zł), Dania (38,1 euro/157 zł) oraz Belgia (37,2 euro/152zł).

http://www.wykop.pl/ramka/1475917/smieszne-pensje-w-polsce-tyle-zarabiaja-w-europie/

temat Norwegi propaguje tu na forum od dluzszego czasu
http://www.wloski.ang.pl/forum/ogloszenia/230630#post1461145
Stefantastica: to byla moja normalna pensja:) za 13nastke to mi obcieli 75% podatku i dostalam 1000. Malo co zawalu nie dostalam w piatek jak to zobaczylam. Na cale szczescie byl to moj ostatni dzien w pracy i we Wloszech:) Mialam umowe na stale. Bylam inzynirem jakosci w firmie produkcyjnej wiec to zadna wyszukana pozycja. We Wloszech to nie zadna wysoka pensja. Jak sie mieszka samemu to koszty zycia sa bardzo wysoke, za wysokie na moja wyplate;/ Po swietach bede podbijac Szwajcarie :)
in bocca al lupo :D
Rillka http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/233433#post1504264
Cytat: mirable
Bylam inzynirem jakosci w firmie produkcyjnej

OK, rozumiem, to stanowisko bardzo wisokie. Masz racje, we Szwajcarii jeszcze wiecej zarabiasz.
Przepraszam, ale nie mam stałego dostępu do internetu. Zwracałam się z prośbą o ewentualną pomoc lub podpowiedź, gdzie i jak najlepiej szukać. Nie chciałam urazić żadnego Włocha, ale chyba jednak to zrobiłam. Nie chciałam narzekać, że źle mi się żyje w Waszym kraju. Nie ma szału, ale nie jest też tak najgorzej. Wiadomo, że w Polsce zarabia i żyje się inaczej, ale chyba nie powinno się nam wytykać problemów z korupcją itp. w momencie, gdy we Włoszech w dalszym ciągu problem ten nie należy do marginalnych...
Co do inwestycji i możliwości rozwoju wystarczy wspomnieć ostatnie przypadki np. przeniesienie firmy z Modeny do Polski, poniewaz we Włoszech nie miała ona szans na przetrwanie, lub Indesit, który stopniowo wycofuje produkcję z Włoch. Z cała pewnością Polska jest krajem dużo bardziej konkurencyjnym dla przedsiębiorców. Uważam, że z czasem to rynek tutaj będzie się rozwijał. Jak na razie, z własnego już doświadczenia, nie widzę szans rozwoju we Włoszech. Wątpię, by ten kraj powrócił do takiego poziomu, do jakiego przyzwyczajeni byli mieszkańcy. Nie wspominając już o niebotycznych podatkach, jakie przychodzi płacić każdemu obywatelowi. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, ale myślę, iż mam prawo do własnego zdania i opinii.
P.S. Chyba pomyslę o przeprowadzce do Holandii.
una volta si diceva: va dove ti porta il cuore :)
ora mi sa che è più adatto: va dove ti porta il soldo :D

Comunque, buona fortuna!!

PS: magari fossimo un Paese super corrotto!! :(

PS2: una volta la donna era diversa.

...comunque, buona fortuna! Facci sapere poi come vivrete o come vivrai ;)
Appunto! va dove ti porta il soldo :D
http://praca.wp.pl/kat,1014063,title,Jest-praca-dla-Polakow-W-Holandii,wid,16253225,wiadomosc.html

i nowe dzisiejsze :http://praca.wp.pl/kat,1013819,title,Holandia-znalazla-nowy-sposob-na-pozbycie-sie-imigrantow,wid,16287010,wiadomosc.html
pisza ze w 2014 wzrosnie bezrobocie w Holandi http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/analizy/holandia-tnie-budzet-na-2014-rok/
...
Hej!:D a wiadomość wywoła uśmiech na twarzach wielu Polaków, w tym tych, którzy pracują we Włoszech.

Od 1 maja 2014 roku Szwajcaria zniesie restrykcje w dostępie do swojego rynku pracy. Oznacza to, że obywatele nowych państw UE, poza Bułgarią i Rumunią, będą mogli pracować tam bez specjalnych zezwoleń.


Według Marka Wieruszewskiego, konsula RP w Bernie, nie spowoduje to jednak większego zainteresowania Polaków pracą w tamtym rejonie. Przed emigracją będzie ich powstrzymywała przede wszystkim bariera językowa. Nie dotyczy ona jednak Polaków pracujących we Włoszech, ponieważ będą oni mogli spokojnie porozumiewać się po włosku – jednym z czterech języków urzędowych w Szwajcarii (włoski jest najpowszechniejszym językiem w kantonie Ticino).


Czy nasi rodacy, żyjący we Włoszech skorzystają z tej okazji? Z pewnością jest ona bardzo kusząca, przede wszystkim ze względu na zarobki, które średnio w Szwajcari wynoszą 5 tys. Euro miesięcznie.

— Udogodnieniem dla Polaków jest także hojny system świadczeń socjalnych oraz bezrobocie na poziomie 3,4 proc. Na korzyści mogą liczyć także ci, którzy chcą założyć własną działalność, ponieważ fiskus i ubezpieczenia społeczne zabierają mniejszy procent dochodów niż w Polsce — twierdzi Artur Ragan, rzecznik prasowy Work Express w rozmowie z Pulsem Biznesu.

Kto znajdzie pracę w Szwajcarii?
Najłatwiej będą mogli znaleźć zatrudnienie specjaliści od finansów i ubezpieczeń, którzy mogą zarobić nawet 10 tys. Euro miesięcznie. Niewiele mniej otrzymają równie pożądani na tamtym rynku informatycy (programiści, specjaliści od technologii mobilnych i aplikacji na telefony oraz analitycy biznesowi ze znajomością systemów business intelligence).
— Trafiają się także oferty dla lekarzy czy specjalistów od kontrolingu, ale tu nie ujawniono wysokości zarobków — mówi Artur Ragan. Szwajcarzy poszukują także opiekunek do dzieci, osób starszych, kucharzy, kelnerów, pielęgniarek, kosmetyczek.

Warto przypomnieć, że w kwietniu 2012 r. Szwajcaria ograniczyła dostęp do rynku pracy, wprowadzając limitowanie liczby pracowników z wielu krajów środkowej Europy, w tym Polski, Czech i Słowacji (do 2 tys. rocznie). Jako powód podawano zbyt duży napływ imigrantów z tego regionu.(wam)

http://www.naszswiat.net/wiadomoci/wiat/7054-szwajcaria-czeka-na-polakow.html
...
Stefantastica: dziekuje :) Chociaz nie czulam zebym miala jakas wyszukana prace :) Ale nie narzekam, dobrze mi tu bylo i bede tesknic za Wlochami, wlasciwie to juz tesknie :) Ma nadzieje przyjezdzac chociaz raz w miesiacu na conajmniej jedzenie :)
Rillka: Glowa do gory. Mysle ze z Twoim wyksztalceniem poradzisz sobie w innym kraju (niekoniecznie w Holandii, poczytaj nieco zanim sie tam wybierzesz bo Polacy nie sa uwielbiani przez Holendrow).
Sette: Nie wklejaj glupot plis...co do wynagrodzien to bzdura, co do pozwolen to w to watpie. Jedyne co moge podpowiedziec to to ze bardzo latwo sie dostaje permita. Szokujaco latwo jak sie ma prace.
Jesli chodzi o zarobki to podpowiem ze pracownik Lidla zarabia 4000CH na reke.

Bede na bierzaco informowac jak wyglda rzeczywistosc szwajcarska :) Te arykuly to sie zwykle maja nijak do rzeczywistosci.

Pozdrowienia z Polski.
Temat przeniesiony do archwium.
31-53 z 53
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Kultura i obyczaje