Leczenie z włoskimi papierami w Polsce

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Szukałam wszędzie potrzebnej mi informacji, ale nic nie znalazłam. Chodzi mi o to, czy będąc ubezpieczonym we Włoszech, a nie mając odpowiednika EKUZ, tylko kartkę z potwierdzeniem ubezpieczenia, można mieć darmowe wizyty u lekarza? W przychodni powiedziano mi, że jedynie w nagłych wypadkach. A jak to jest w szpitalach? Mój chłopak potrzebuje dostać się do gabinetu tomografii komputerowej, a biegając prywatnie od lekarza do lekarza po skierowanie wydalibyśmy więcej niż na bilet do Włoch w dwie strony. W tej chwili ma jedynie polskie obywatelstwo, ale nie pracuje i polskiego ubezpieczenia brak. Na chwilę obecną nie możemy jechać do Włoch i pozostaje nam jedynie Polska. Ktoś się orientuje w takiej sytuacji? Nie wiem, czy jego sytuację zdrowotną mogą uznać pod zagrożenie życia, a musi koniecznie mieć prześwietlenie. Pozdrawiam.
Darmowe wizyty raczej nie. Może niech się zarejestruje jako bezrobotny . Dostanie lekarza i będzie mógł się zapisać na wizytę .
jesli nie ma dokumentu potwierdzajcego ubezpiecznie to powinien zaplacic za tomografie.Nie wyjedza sie za granice kraju bez tessera sanitaria Tessera Europea di Assicurazione zyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego uprawnia do świadczeń zdrowotnych w zakresie niezbędnym z medycznego punktu widzenia podczas pobytu na terytorium państw członkowskich UE/EFTA innych niż państwo miejsca zamieszkania i zatrudnienia. Jeśli jtwoj narzecony jest zatrudniony we Włoszech a jego adresem Zamieszkania jest adres na terenie Polski, może on zwrócić się do włoskiej instytucji ubezpieczenia, która wdała mu ww. kartę o wydanie Dokumentu S1/ Formularza E-106, który można następnie zarejestrować w Narodowym Funduszu Zdrowia. Na mocy wydanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia Poświadczenia będzie narzeczony mogła korzystać z pełnego zakresu świadczeń nie tylko w sytuacjach nagłych na terytorium Polski.

Poczekajcie na Deelayah czy potwierdzi ta informacje..bo ja nie jestem niczego tu pewna,to jest zbyt powazna sprawa byscie mogli opierac na moim wpisie
Deelayah ma ostateczne slowo tu..jako nasza Fioletowa Alfa i Omega :D

http://deeoswajawlochy.blogspot.it/2013/04/tessera-sanitaria-woska-karta.html
nie jestem pewna bo przepisy tak szybko sie zmieniaja...ze nie wiem czy juz i tego przepisu nie zmienili..a Dee zawsze wie wszystko D
A od kogo wyszło polecenie zrobienia tej tomografii?
W polsce zrobienie tomografii na ubezpieczenie będziesz czekać ok 8 tyg.ale i tak całkowicie za darmo się nie zrobi bo trzeba coś dopłącić,zalezy co chcesz prześwietlać,we Włoszech też musisz dopłacić
robilam 2 x TAC w Itali z waznych powodow ..nic nie placilam
prywatnie/na szybko/ tomografia w Pl kosztuje ok.. 400 zl.. w It 3 x tyle

http://www.helimed.pl/inne_uslugi_helimed/cennik_badan_tomografii_komputerowej.html
karta tessera faktycznie tylko w nagłych wypadkach i to tylko dwa razy w roku..tak mnie poinformowano w przychodni rejonowej,a p.doktor lamentowała,ze mnóstwo pracy papierkowej przy takiej wizycie..najlepiej tak jak ktos wspomniał zarejstrować się jako bezrobotny i korzystać z ubezpieczenia
raczej nie,
EU ma skomputeryzowany system ..polski system wyczai, ze jest gosc ubezpieczony w Itali..jesli sie zarejestruje jako bezrobotny w Pl..straci status bezrobotnego w It..system TO wylapie..Odradzam.lepeij sie 2 x zastanowic,nim sie zapoda nieprawde!
Po prostu raz na zawsze trzeba sobie wbic do glowy ,ze trzeba miec zawsze przy sobie dokument potwierdzajcy tozsamosc i tessera sanitaria..czyli w IT nie wychodzi sie z domu bez dokumentu..bo to jest wbrew prawu/ i tessera sanitaria i jak sie jedzie do PL to trzeba miec "przy dupie" paszport czy dowod osobisty i owa wloska tessere : Tessera Europea di Assicurazione czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego..i tych 2 rzeczy strzec jak oka w glowie!

Tak jak Polacy wyjezdzaja z PL i maja polski EKUZ zawsze przy sobie... Nikt o zdrowych zmyslach nie ryzykuje wyjazdu za granice bez EKUZu.

Przyslowie mowi: Najgorsze jest to, że nieszczęścia przychodzą bez zapowiedzi.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa