Dofinansowanie we Włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam pytanie w związku z dofinansowaniem we Włoszech, koleżanka mi mówiła,żebym postarala sie o to, jesli mam niska pensje, spółdzielnia czy urząd płaca polowe,czy całość,za wynajem mieszkania,opłaca światło prąd? Czy ktos cos wie na ten temat, czy ktos starał sie cos podobnego? Gdzie i jak zapytać?
Z góry dziękuje, prosze wziąć ten temat na poważnie!
Jeśli chodzi o bonus affitti i o każdą inną pomoc materialną (bonus famiglia, bonus maternità, bonus libri scolastici tip.), to powinnaś dowiedzieć się w Twojej comune lub regione czy coś takiego przewidziały i do kiedy można się o nie ubiegać. Zazwyczaj przydzielane są na podstawie ISEE, które robi się za darmo w caf (zazwyczaj convenzionato).
Jeśli dobrze pamiętam, to w moim regionie o bonus affitti mozna było się ubiegać do połowy listopada i tylko w przypadku, gdy nie korzystało się z detrazione per i contratti di locazione przy rozliczeniu podatkowym.
W każdym momencie można ubiegać się o bonus gas/energia. Zasady są identyczne jak przy każdym innym bonusie - najpierw robi się ISEE, a później (przy odpowiednim ISEE) prosi się o bonus. Wszystko w caf

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie