Sprzedaż samochodu na polskich numerach

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Wszystkich. Mam pytanie do osób, które mają jakieś doświadczenia w temacie. Chodzi o sprzedaż samochodu na polskich numerach we Włoszech. Samochód (terenowy) jest w dobrym stanie chociaż ma duuużo lat. Jeżdżę nim 5 lat (na krótkie odległości) i jeździłabym jeszcze, ale z roku na rok coraz trudniej załatwić przegląd techniczny. Przejazd do Polski nie wchodzi w rachubę bo jak wspomniałam auto ma już swoje lata i nie wiem jak przetrwałoby podróż. Dodatkowy problem jest w tym, że jakiś czas temu dodałam współwłaścicielkę zameldowaną w PL (ja mam zameldowanie we Włoszech). Tu w Itali te samochody mają jeszcze całkiem niezłą cenę i nie byłoby może wielkiego problemu ze znalezieniem kupca (trochę robiłam rozeznanie). No ale nie wiem jak wyglądałaby kwestia sprzedaży w sytuacji gdy nie jestem jedyną właścicielką? A na dodatek nie wiem czy w tym roku będę mogła pojechać do Polski, żeby ewentualnie przepisać samochód całkowicie na siebie i np. przed sprzedażą przerejstrować go na włoskie blachy. Już od dłuższego czasu zastanawiam się jak z tego wybrnąć ale nie wiem od czego zacząć. Czy ktoś się zetknął z podobnym tematem.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka