Kursy jezykowe za granica

Temat przeniesiony do archwium.
Mylse o kursie jezykowym za granica np Anglia lub Irlandia, nie podoba mi sie jezyk angielski ale chce sie go nauczyc, a jak wiadomo najlepiej w danym kraju, bo w szkole czy na kursach nie przebywajac nigdy w danym kraju sie zapomina po kilku latach nie uzywajac danego jezyka.Gdzie mam szukac takich kursow pewnych? i ekonomicznych? chodzi mi o 2 lub 3 mc gdzie beda lekcje, i pozniej przebywanie z osobami mowiacymi po angielsku.
Ja bylam w Londynie w Oxford house college....polecam....a może poleci mi ktoś coś w Rzymie albo Neapolu?
Cytat: ola-28
Ja bylam w Londynie w Oxford house college....polecam....

A wiesz, ze istnieje prawdopodobienstwo jak na loterii, ze w ten sposob rozwiaze sie jej problem z nielubieniem jezyka...?

Nie dziwi mnie, ze nikt nie wpadl na taka odpowiedz. Tutaj to za trudne.
Marysia2 chyba pracowala w Irlandii, ale ona tu rzadko bywa. :)
edytowany przez marsh: 07 kwi 2014
Cytat: marsh
Marysia2 chyba pracowala w Irlandii, ale ona tu rzadko bywa. :)

Tak ...w jednym zdaniu dwa prawdziwe stwierdzenia ...chyba jeszcze tego nie widzialam w zadnej wypowiedzi marsh...

Znam kilka szkol jezykowych w Cork.

Poszukaj w British Council, szkoly pod ich egida sa z tych pewniejszych.
Nudy, nudy i jeszcze raz nudy, to co piszecie....

http://www.metodocallan.net/Perche_callan.htm
marysia2 czy mozesz mi powiedziec jakie szkoly znasz w Cork i czy sa drogie
?
Cork podobnie jak cock... tam to się chyba po coś innego jeździ... :)
Wiecie co, czytam w internece troche i widze ze ceny za takie kursy sa kosmiczne! np ef.pl 8 tygodni kursu prawie 18.000 zlotych! szok.... Myslalam ze max jakies 5.000 zl za 2 mc. A jako au pair jakie stronki sa najlepsze?
Wiesz co? Pierwszy wyraz Twojego pierwszego wpisu świetnie Cię opisuje.

Masz tanie loty, zorganizuj sobie sama "językowe kursy". Na lotnisku, w autobusie, w sklepie, w hostelu- przecież to i tak będzie wysiłek dla kogoś, kto nie lubi danego języka.
Gdzie chcesz lecieć? Pomóc Ci w wyszukaniu tanich połączeń?
Albo się zapisz na jakieś czaty miłosne, aby sobie przynajmniej poczytać opisy.
Jak zobaczysz facetow, o których możesz tylko pomarzyć (czy teraz czy w ogóle), to od razu Ci przyjdzie ochota do nauki.
edytowany przez dr_aiuto: 10 maj 2014
Cytat: dr_aiuto
...Jak zobaczysz facetow, o których możesz tylko pomarzyć (czy teraz czy w ogóle), to od razu Ci przyjdzie ochota do nauki.

Czasem można spotkać takich 'nadętych' facetów, którzy są przekonani, że o nich można tylko marzyć...'na tę okoliczność' mam przygotowany czerwony nos klauna... i majtki do kolan... białe w czerwone kropy... mówię takiemu: ...włóz to, będziesz przystojniejszy... :)))
(:
edytowany przez jagatu: 10 maj 2014
Cytat: jagatu
na tę okoliczność' mam przygotowany czerwony nos klauna... i majtki do kolan... białe w czerwone kropy... mówię takiemu: ...włóz to, będziesz przystojniejszy... :)))
(:

Ale jesteś dowciapna!
MonikaBO30 ...szkoly jezykowe oczywiscie maja bardzo rozne ceny ...przede wszystkim zalezy czy chcesz miec lekcje np 2 w tygodniu po 1,5 godz czy zajecia codziennie po 6 godzin. ...roznica w cenie jest oczywista.

Ja chodzilam do szkoly:
http://www.corkenglishcollege.ie/Price-List

i bylam zadowolona ...ale bez przesady... prawda jest taka, ze zadna szkola nie nauczy cie jezyka, jezeli nie bedziesz sie uczyla sama.

Chodzilam tez na uniwerek tamtejszy ...ale byl drozszy i wcale nie wydawal mi sie lepszy, aczkolwiek duzo zalezy jakiego nauczyciela dostaniesz. ...bo bardziej zalezy od nauczyciela ...niz od szkoly.

http://www.ucc.ie/en/esol/courses/
Jezeli chodzi o au-pair, ja korzystalam:
http://aupair-agency.com/
Wszystko za darmo, wszystko on line. Z rodzina mialam rozmowe przez telefon.

To bylo kilka lat temu ...wiec nie wiem czy jest aktualne i czy cos sie zmienilo.

W moim przypadku chodzilo o Paryz, ale strona dotyczyla calego swiata.
edytowany przez marysia2: 12 maj 2014
Dziekuje marysia2:) Ja wpisuje w google: kursy jezykowe za granica widze ze ceny kosmiczne... Chcialam na 2 miesiace jechac ale wszedzie ceny wysokie czy to ef.pl czy sprachcaffe i inne. Chyba sprobuje jako au pair moze trafie na rodzine ze jeden rodzic bedzie wlochem/szka lub polakiem/a to wtedy wiadomo ze super, bo jak cos nie bede rozumiec mi przetlumacza.
:-) Ja mysle, ze jak trafisz na rodzine wlosko-polska ...to nie bedziesz uzywac prawie nigdy angielskiego ;-)

Widzialas ceny w linkach, ktore ci wkleilam? ...jednak miedzy szkola 2miesieczna ...a znajomoscia angielskiego ...jest przepasc ;-)

W szkole mozna 'poznac' i 'praktykowac' angielski takze poza lekcjami.
Tak marysia ogladalam twoje linki, ceny sa takie same jak ef czy tez sprachcaffè, wysokie.
Chodzi mi o poznanie chciaz minimum angielskiego takich podstaw, a co do rodzin dwujezycznych to znam osobe ktora wyjechala jako aupair, ale w domu rozmawiali tylko po angielsku, bo maz anglik, a ona polka. Jedynie jak czegos nie rozumiala jej tlumaczyla po polsku.
i jak poszukiwania szkoly/ aupair?
edytowany przez marysia2: 10 cze 2014
Temat przeniesiony do archwium.