bouna uscita

Temat przeniesiony do archwium.
czesc wszytskim,
jak w temacie,
czy ktos cos wie wiecej o tym, na czym polega, jak sie o niego starac? kto wypłąca i w jakim przypadku?
i czy to jest to samo co tfr??
pozdrawiam
"Buona uscita" to coś w rodzaju odprawy (nie mylić z TFR, który jest odprawą "uzbieraną" przez pracownika w ciągu przepracowanego okresu) dobrowolnie (!) wypłacanej przez firmę odchodzącym pracownikom. Jej wysokość jest różna, gdyż negocjuje się ja pomiędzy firma a pracownikiem, i nie wszyscy ja dostają. Generalnie we Włoszech wygląda to tak, ze często firmy oferują "buona uscita" pracownikom, których... chcą się pozbyć. Dlatego tez najczęściej otrzymują ja osoby obijające się lub niewygodne, takie, które mogą firmie narobić problemów w przypadku zwolnienia. Ponieważ we Włoszech nie jest tak łatwo zwolnic pracownika zatrudnionego na umowę o prace, firmy często używają "buona uscita" jako ochrony przed ewentualna sprawa w sadzie o niesłuszne zwolnienie z pracy - pracownik, który ja otrzymał, nie ma podstaw do wytoczenia sprawy byłemu pracodawcy, gdyż poszedł z nim na ugodę i przyjął określoną sumę pieniędzy w ramach zadośćuczynienia.

Jak widzisz, "buona uscita" jest wynikiem uzgodnień wyłącznie pomiędzy Tobą a pracodawcą, więc jeśli chciałabyś tego typu odprawę uzyskać, to musisz porozmawiać na ten temat właśnie z pracodawcą.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia