Korzystanie z "tessera sanitaria" w Polsce

Temat przeniesiony do archwium.
Za niedługo jadę z moim 4mies. synkiem na 2 miesiące do Polski. Zastanawiam się nad ewentualną potrzebą skorzystania z opieki lekarskiej na miejscu i w związku z tym jestem ciekawa jak wygląda w praktyce skorzystanie z włoskiej tessera sanitaria w Polsce. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym związane? Chodzi mi na przykład o zwykłą wizyte u pediatry np. z jakąś wysypką małego itp. Czy ta nasza tessera jest rzeczywiscie honorowana?
Cudowna matka z Ciebie, co z jakąś wysypka od razu chce pędzić do lekarza, tak jakby lekarzom zależało na naszym zdrowiu! :)
edytowany przez dr_aiuto: 20 maj 2014
O jakie miłe forum :)
Miłe i idylliczne to może być Twoje macierzyństwo... no i oczywiście to forum, kiedy zabraknie na nim kogoś takiego jak ja!

Błędów ortograficznych nie zrobiłaś, ale gąskowatość i tak widać.
Jednak wnioski to już tylko dla subtelnych umysłów... są tu w ogóle takowe??? :-)
edytowany przez dr_aiuto: 20 maj 2014
Jeśli już musisz, to poproszę ewentualnie coś na temat, w innym razie zamilcz zniewieściały chłoptasiu.
Ależ u mnie jest zawsze na temat!
Co do tej pory udało Ci się samej ustalić w tej kwestii?
Bo chyba nie jest tak, że otwiera Ci się tylko jedna fioletowa strona...
edytowany przez dr_aiuto: 20 maj 2014
Ja mogę powiedzieć jak było w moim przypadku. Miałem uszkodzony staw skokowy i pani w szpitalu nie uznała mi tessery, powiedziała że za wizytę rachunek przyjdzie do domu. Kolejny raz angina, lekarz w przychodni oczywiscie tessery nie uznał i zapłaciłem za wizyte, nastepnie małe szycie palca w innym szpitalu tutaj o dziwo nie było problemów.
Jednak z tego co wiem powinni uznać wszyscy, jest ważna w całej UE, tylko że u nas to różnie z wiedzą z przepisów w szpitalach bywa i pewnie dlatego tak ze mną było.
Dziękuję gromek. Tak też myślałam, jak napisałeś, że pomimo umów i przepisów w większości placówek będzie problem. No nic, mam nadzieję, że nie będziemy mieli potrzeby skorzystać...
Dzanet523 przyzwyczajaj sie ze nie raz zostaniesz obrzucona blotem na tym forum.... zreszta pewnie juz sama zauwazylas jakie bywaja tu osoby "WYCHOWANE".....a co do pytania jakie zadalas to Ci powiem ze ja nie mialam w polsce problemow.moj synek lezal w szpitalu i bez problemu nas przyjeli na tessera sanitaria.tak samo z pojsciem do lekarza pierwszego kontaktu nie mialam problemow.pozdrawiam
Cytat: carla80
Dzanet523 przyzwyczajaj sie ze nie raz zostaniesz obrzucona blotem na tym forum....

Słownictwo prosto z pola...
carla80, po co się przyzwyczajać? Mamy opcję "ignoruj", wystarczy z niej skorzystać :-)

pzdr
M
I w ogóle to najlepiej zostańmy wszyscy badante! :-------)
Cytat: dr_aiuto
I w ogóle to najlepiej zostańmy wszyscy badante! :-------)

Obyśmy nie musiały, obyśmy nie musieli!!! Oby wszyscy nasi kochani "starsi" do końca swoich dni byli zdrowi i sprawni i nie potrzebowali naszej "badante"!!!
Tobie 'doktór' też tego życzę...oby los był dla Ciebie łaskawy, obyś Ty nie musiał być 'badante' dla swoich bliskich, ani oni dla Ciebie...
(:
Hej, z tessera to wszystko zalezy od przychodni/szpitala. Jedni zrobia ksero tessery i przyjma za free, a inni kaza za to samo zaplacic. Z doswiadczenia wiem, ze jak kaza placic to szybciej jest podzwonic po innych (lub zaplacic) niz z nimi dyskutowac :/
Carla i Ziomek dziękuję Wam za informacje. Pozdrawiam
Cytat: dzanet523
No nic, mam nadzieję, że nie będziemy mieli potrzeby skorzystać...

Nazwalbym was tak delikatnie mamusiami- pizdziusiami, bo wiadomo w czym jestescie najlepsze. :)
Trzeba miec niewyobrazalny tupet, aby zafundowac komus smiertelna chorobe, jaka jest zycie i przechodzic przez to zycie z nastawieniem, ze jak nic sie nie 
dzieje ze zdrowiem, to wlasnie to jest najwieksze szczescie, a jak cos sie dzieje, to zostawiac to do
zalatwienia obcym ludziom.
I takie wlasnie bezmozgi przyczyniaja sie do najwiekszych cierpien. Pokolenie za pokoleniem prowadza
sie jak slepy kulawego, doczepiajac do tego slabe ideologie w stylu " bo to prawo natury" , " jak fajnie byc rodzicem, tra la la", albo " ktos przeciez musi sie rozmnazac, bo jesli nie my, to glupota opanuje ten
swiat" ( tak to bylo, jak powiedziala jedna z tutejszych gasek?).
Powinnas byc wdzieczna nieuku za kazdy problem ze zdrowiem, bo moze w koncu cos cie zmotywuje do
rozpracowywania mechanizmow powstawania chorob i konsekwencji twojej ignorancji nie beda musialy ponosic przyszle pokolenia.

Tego nie powiedza wam margo, marysia, carla czy piccolaMi(nd), bo to sa lajzy, ktore najlepiej umieja obrazac tych, ktorzy maja wiecej wiedzy, doswiadczenia, madrosci i empatii... 

Co do tematu watku, to wychodzi na to, ze decyzja o uznaniu tessera sanitaria musi byc uzalezniona od energii jaka ktos emanuje. No bo jakie inne sensowne wytlumaczenie moze byc na to?
Widza chamska miernote, to sie lituja i tyle.
Bo wiecie, z klasa jest jak z robieniem bledow ortograficznych... najlepiej sie uwidacznia poprzez przykladanie wagi do drobiazgow.
edytowany przez dr_aiuto: 14 cze 2014
...rób sobie ...co chcesz!!..
aiuto!!...debilkowaty!!!....miło by było!!!...gdybym cie tu już nie widział!!...Pinokio!..nieskonsumowany!!!!



!!
Ah, kolejne zero, ktorego zapomnialem dodac do listy, sie odezwalo...
Wiec powinno byc

Cytat: dr_aiuto
Tego nie powiedza wam margo, marysia, carla czy piccolaMi(nd)

oraz inne lajzy i zera tego forum...
Hej! Z tessera sanitaria korzystaly w Polsce kilka razy moje dzieci. Zostala uznana zarowno w przychodni jak i na pogotowiu gdy syn zachorowal na zapalenie oskrzeli. Uzywalam rowniez tego ubezpieczenia w poradni ortopedycznej i podczas sciagania gipsu u dziecka. Musialam zaplacic za zdjecie RTG i recepty zostaly mi wypisane na 100% bez znizek obowiazujacych przy ubezpieczeniu w Polsce.
korzystałam z włoskiej karty tessera w Polsce,ale jak mnie poinformowano wolno to zrobić tylko dwa razy w roku..raz odwiedziłam moją lekarkę, a drugą wizytę zostawiłam sobie na ,,jakieś złamanie-lub pobyt w szpitalu;nie wiem czy we wszystkich rejonach Polski jest tak samo dziwne to trochę i jak się dowiedziałam przysporzyłam tylko kłopotów,bo potem musiały wypisywac mnóstwo papierów dotyczących wizyty,a ubezpieczeniem we Włoszech
na tej stronie jest wyjasnione jak poslugiwac sie TS: http://sistemats1.sanita.finanze.it/wps/content/portale_tessera_sanitaria/sts_sanita/home/il+cittadino+e+la+tessera/la+team
Temat przeniesiony do archwium.