Dimissioni, zwolnienie sie

Temat przeniesiony do archwium.
Chcialam to pytanie dopisac do temautu mojego wypowiedzenie, ale zostal przeniesiony do archiwum i juz nic nie moge dopisac w nim. Chce sie zwolnic, mam indeterminato ccnl confcommercio pubblici esercizi 5 livello, za kilka dni ide do syndykatu cgil popytac ile dokaldnie dni bo roznie pisza ze 20 kalendarzowe, inni ze robocze. Pomyslalam czy moglabym zapytac szefow czy oni by mnie nie zwolnili? w ten sposob bym mogla dostawac zasilek dla bezrobotych , bo i tak sie wybieram za granice uczyc jezyka angielskiego.
oczywiscie wpisujac np riduzione del personale, bo inna giusta causa nie wiem jaka.
deelaylah... gdzie jestes...?

Zadaj pytanie tu:

http://deeoswajawlochy.blogspot.com/

To jej blog.
Cytat: MonikaBO30
Chce sie zwolnic, mam indeterminato ccnl confcommercio pubblici esercizi 5 livello, za kilka dni ide do syndykatu cgil popytac ile dokaldnie dni bo roznie pisza ze 20 kalendarzowe, inni ze robocze.

Obowiązuje Cię okres wypowiedzenia równy 20 dniom kalendarzowym.

Cytat: MonikaBO30
Pomyslalam czy moglabym zapytac szefow czy oni by mnie nie zwolnili? w ten sposob bym mogla dostawac zasilek dla bezrobotych , bo i tak sie wybieram za granice uczyc jezyka angielskiego.

Wszystko zależy od Twoich stosunków z pracodawcą, na pewno warto spróbować, więc postaraj się jakoś dogadać.
Dziekuje Dee:) No ale co mogliby mi wpisac jako giusta causa? Bo majac indeterminato cos musza wpisac...
Wierz mi, to nie jest problem.:) Jeśli firma chce kogoś zwolnić, to zawsze znajdzie sposób by to zrobić, więc tym bardziej możesz być spokojna, że jeśli dojdziecie do porozumienia, to i powód zwolnienia się znajdzie.
Cytat: MonikaBO30
w ten sposob bym mogla dostawac zasilek dla bezrobotnych, bo i tak sie wybieram za granice uczyc jezyka angielskiego.

Taki fach w ręku i jeszcze jej zasiłek potrzebny...
Dziekuje deelaylah:)
Czy ktos wie czy to prawda ze jesli przyniose dimissioni to od tego dnia do skonczenia pracy nie moge zachorowac, ani wziac jednego dnia urlopu, ani tez permesso ( ROL)? Czy Rol moge? Mam kontrakt CCNL Confcommercio turismo e pubblici esercizi.
Pierwsze słyszę. Do momentu zakończenia stosunku pracy (a wiec do ostatniego dnia, łącznie z okresem wypowiedzenia) nic się nie zmienia, obowiązuje normalna umowa.
No ja juz slyszalam o tym, i znalazlam tego linka. To jest Brescia, ja nie mieszkam w Brescia ale pewnie dotyczy calej IT
http://www.vertenzebrescia.it/informazioni-utili/dimissioni/preavvisi-dimissioni/dimissioni-ccnl-turismo/
Tylko nie rozumiem tego z permessami. Bo jesli ja dam dimissioni ok zadnych feri, malatia w trakcie, ale permesso?
Bo chcialam 2 dni permessa czyli 15 godzin, licza nam 7,5 h pracy bo 30 min mamy przerwe nie placona.
Zgodnie z wklejonym przez Ciebie linkiem, pracodawca nie może Cię zwolnić podczas Twojego urlopu lub chorobowego - dobrowolna rezygnacja z pracy nie ma z tym nic wspólnego.

Wygląda na to, że zgodnie z CCNL podczas okresu wypowiedzenia nie możesz wziąć urlopu, a prawdopodobnie chodzi tu o ochronę praw pracownika, biorąc pod uwagę, że często pracodawcy, nie chcąc płacić odchodzącej osobie za niewykorzystany urlop, zmuszają go do jego wykorzystania w ciągu okresu wypowiedzenia.

Na temat "permessi" czy chorobowego w przypadku dobrowolnej rezygnacji z pracy nie jest nic napisane, więc nie widzę problemu.
Dziekuje Dee,dzis wlasnie dyrektorka mi powiedziala ze zapytala direttore generale czy mnie zowlnia, powiedzial ze nie, bo nie maja giusta causa, i ze mieliby problemy biurokracyjne bo przez rok by nie mogli przyjac innej osoby.. Wiec zaniose dimissioni.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia