Planuję ciażę

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 78
poprzednia |
Drogie rodaczki we Włoszech! Właśnie zdecydowałam się wraz z mężem na dziecko. Jeszcze nie jestem w ciąży, ale bardzo chciałabym się dobrze do niej przygotować. Jak tu wygląda opieka medyczna? Jakie badania nalezy zrobic? Jakie witaminy powinnam przyjmować? Może któraś z was poleciłaby mi jekies konkretne tabletki dostepne we włoskich aptekach. Słyszałam, ze ważny jest kwas foliowy, ale nawet nie wiem czy to się tu nazywa acido folico?
Dziękuję z góry!
Z tymi pytaniami to do ginekologa a nie na forum...mancano parole!!!!
ja biore multicentrum materna.tu sa wszystkie witaminy takze kwas foliowy,ok 11 euro za 30 tabletek, bieze sie 1 dziennie.
acido folico najlepiej min 3 miesiace przed planowana ciaza.
zdrowe odzywianie sie-warzywa,owoce,mleko,ryby,pieczywo....prawdopodobnie (na pewno)trzeba bedzie zwiekszyc zazycie zelaza,fosforu i wapnia...
Przede wszystkim musisz znalezc sobie ginekologa, ktory bedzie Ci przepisywal w roznych okresach rozne badania, z czego duza czesc oraz 3 usg (po 1 na kazdy trymestr ciazy) bedzie refundowana. Jesli zdazysz, mozesz zaczac od badan tzw. "preconcezionali", zeby zobaczyc, czy wszystko w normie oraz czy masz przeciwciala toksoplazmy, rozyczki, ospy wietrznej...
Multicentrum materna jest dobry, sa tez oczywiscie inne integratory witamin, kwasu foliowego i mineralow.
czesc. Mysle ze na tym forum mozesz uzyskac rady od dziewczyn , ktore juz w ciazy byly:-), ale to nie forum ginekologiczne wiec najpiej zrobisz jesli skontaktujesz sie z ginekologiem:-)
jesli chodzi o opieke medyczna to wszelkie wsparcie i porady uzyskasz najlepiej od meza, czyz nie? w koncu zna swoj kraj(powinien) lepiej niz ktokolwiek inny.
ee tam,bywaly gorsze tematy...poza tym autorka chciala wiedziec czy kwas foliowy to po wlosku acido folico,wiec az tak bardzo nie pomylila forum:)

poza tym ciaza to tak piekny temat,ze az glupio sie czepiac.

Veneziana wejdz na
http://www.wloski.ang.pl/baby_boom_17322.html
nie chodzi o czepianie sie... nikkt sie nie czepia, ja wrecz jej porazilam ze najlepiej wlasnie skonsultowac sie z ginekologiem. Bo coz na takim forum... Ja osobiscie tak bym zrobila, tutto qua.
i bardzo dobra z Ciebie dziewczyna,Lena;-)

jesli spojrzysz na 2 wpis w tym watku to zauwazysz,ze az przykro sie robi czytajac taka odpowiedz.tutto qua.
Mysle ze na poczatku powinnas zbadac sobie krew i przyszlego ojca dziecka:))
Jezeli juz chcesz tak dobrze wszystko zaplanowac :))Zebys miala 100% pewnosci ze nie macie konfliktu:)A pozniej polecam gogle na ten temat jezeli to nie jest prowokacja pisana pod panie na tym forum:)
prowokacja?
nie ,bo padne
Wiesz ostatnio trudno mi wylapac co na tym forum jest prowokacja co glupota a co pisanie z nudow siedzacych w domu polskich kobiet czekajacych na wloskiego meza:)Nie dobrze jak glupota wziela sie za myslenie:))
Przepraszam! To jakiś straszny, ordynarny temat? Nie sądze! A tak w ogóle to czy to forum jest zarezerwowane tylko dla.... No właśnie dla kogo?????
jasne, ze prowokacja najpierw pani musi męza SPROWOKOWAC... a poza tym ,ze ta ciaza ma sie" dac zrobic "w Italii to jaki to ma zwiazek z forum wloskim....taki jak patelnia teflonowa wyprodukowana we wloskiej fabryce ?generalnie temat do usuniecia,ploteczki to innym forum,na Pudelku na przyklad.
Poza tym dziekuje wszystkim, ktorzy odpowiedzieli na moje pytania! A zdecydowałam się to napisać, bo na forum zauważyłam taką wszechstronność tematyczną! Na forum musi być swobodnie!
bez urazy ,z mej strony to byl zart,bo komus patelnie teflonowe na forum nie pasily,bez urazy Veneziana, daj maila to ci podesle przepis na chlopca..lub dziewczynke...a moze chcesz bliznieta...?
soho ten temat nadaje się do CafeItalia
Soho! To moze tutaj napisz te przepisy na forum, bedzie uniwersalnie, powszechnie i dla wszystkich przyszlych matek! Po co mam Ci maila wysylac? Ten temat zainteresuje wielu! Ja z niecierpliwoscia czekam na przepis na bliznieta!
oo tak,ja rowniez...2 za jednym razem i po bolu..
No nie na forum wloskim przepis na ciaze:))
Moze npiszcie ciaza wloska to bedzie npewno sie nadawalo do tego forum,tylko czy Polka moze miec ciaze wloska:)
O rety z nudow to juz nie macie co wymyslac:)
cyprianku to z twej strony zwykla zazdrosc, ze nie mozesz nic nosic pod sercem..ale wierze, ze masz serce i dasz sie kobietom wygadać..
na bliznieta najlepsze jest...stosowanie hormonalnych srodkow antykoncepc.i po odstawieniu jest szansa na ciaze mnoga,spora szansa
A ja mysle ze ten temat jest jak najbardziej odpowiedni. Dotyczy w koncu jednego a aspektow zycia. Pisze sie tu o pracy, nauce, szukaniu mieszkania, byly tez tematy zwiazene z oplatami za rachunki wiec dlaczego nie poruszyc tez tematu o zakladaniu rodziny. W koncu to normalne ze mieszkajac we Wloszech i zakladajac tu rodzine mysli sie tez i o jej powiekszeniu. Zas jesli kogos temat macierzynstwa we Wloszech nie interesuje po prostu niech nie czyta tego i tyle.
Wracajac do sprawy mnie i mojemu mezowi tez marzy sie powiekszenie naszej rodzinki stymze troszke jeszcze zwlekamy gdyz ja jeszcze studiuje i mam niestabilny program dnia: caly dzien na uniwerku, teraz egzaminy, stres, chcialabym te studia jak najszybciej skonczyc i o ile mozliwe poszukac juz pracy, a z drugiej strony chcialabym tez juz miec jakies male bebè:)) Obawa moja taka ze jesli teraz sie zdecyduje to przez ciaze i macierzynstwo moga odwlec mi sie egzaminy i przez to nie skoncze uniwerku w terminie ktorym sobie teraz mniej wiecej zaplanowalam. A nie chcialabym konczyc studiow bedac grubo po 30. No takze na razie jeszcze sie wstrzymujemy przed tym krokiem.
Pozdrawiam.
wygadać, pewnie, czemu nie, ale może lepiej w Caffeitalia...wpis o pomoc językową zaginie wśród planowania ciąży
dziewczyny, jest już parę podobnych wątków np. młode mamy i baby boom
dużo rad i pomocnych informacji
Pod sercem ma zoladek:))
Przepis na blizniaki jest dobry ale nie sprawdza sie w 100% no i jak ktos chce miec dziecko teraz a nigdy nie uzywal antykoncepcji w pigulce???
Temat dobry wiec chce wiedziec jakie jest becikowe we Wloszech:))
Panie slucham...
Ja z mezem tez staramy sie o dzidziusia :) Wiec sama nie jestes :) I nie wiem gdzie moge zapytac o takie sprawy a moj maz... Chyba sie wstydzi :( Wiecie cos o badaniach na plodnosc? Jakie to badania, ile kosztuja? I ewentualnie o zaplodnieniu un vitro. Wiem ze w Hiszpani te badania sa gratis, rowniez zaplodnienie in vitro jest gratis, ale trzeba czekac na nie rok :( Moze ktos wie cos na ten temat?Bede wdzieczna...
jest szansa zgarnac podwojne becikowe i tu i w kraju.Matkami bliźniąt zostają częściej kobiety niezamężne, a także wysokie i otyłe oraz te, które odbyły stosunek zapładniający "późno" w cyklu owulacyjnym.!! Powstawaniu ciąży wielopłodowej ma sprzyjać również wysoka liczba stosunków płciowych. Więcej bliźniąt rodzi się z ciąż poczętych w miesiącach letnich. Ma na to wpływ także miesiąc urodzenia się matki; wśród kobiet urodzonych od stycznia do maja częściej stwierdzano ciąże bliźniacze.
Dobra nie chcialem tutaj ctr +v bo kazdy ma gogle:))
I nie interesuje mnie podwojne becikowe tylko wloskie:))
Wie ktos czy nie??:))
Bo widze ze wszyscy madrzy do pisania o d.... marynie a jak sie zada konkretne pytanie to glowa w pisaku:))
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 78
poprzednia |