Planuję ciażę

Temat przeniesiony do archwium.
61-78 z 78
| następna
Na podstawie kilkuletnich badań na dużych grupach doświadczalnych, naukowcy z Cleveland potwierdzili zgubne działanie telefonów komórkowych na męskie nasienie.

Jakość nasienia badana była w czterech turach. Obecne badania, z 2007 roku, potwierdzają jedynie zjawiska zaobserwowane w 2002, 2005 i 2006 roku. Badania objęły 61 mężczyzn podzielonych na 4 grupy w zależności od intensywności korzystania z telefonów komórkowych
Grupa A składała się z osób w ogóle nie korzystających z telefonów komórkowych (jednak są jeszcze tacy), Grupa B to osoby mające styczność z telefonem komórkowym nie więcej niż 2h na dobę, Grupa C w ogóle nie rozstawała się z telefonem (24h na dobę) i ostatnia Grupa D to osoby korzystające z aparatów więcej niż 4h na dobę, ale nie przez całą dobę.

Pomiary jakości dotyczyły wielu parametrów spermy, takich jak objętość, czas upłynnienia, pH, lepkość, ilość plemników, ich ruchliwość, żywotność i morfologia. Wyniki pomiarów w skali poszczególnych grup były wystarczająco jednoznaczne, dla wydania wiarygodnej opinii.

Prace badawcze wykazały zdecydowany spadek jakości nasienia w kategoriach: ilość, ruchliwość, żywotność i morfologia, we wszystkich grupach korzystających z telefonów komórkowych, względem kontrolnej Grupy A. Naukowcy podkreślili jednocześnie ścisłą zależność gradientu spadku jakości z dobowym czasem ekspozycji na szkodliwy czynnik, jakim okazały się telefony komórkowe.

Informacja ta pochodzi z serwisu online TELEPOLIS.PL 2[tel]
Czy istnieje jakiś „przepis na dziewczynkę”? Czy płcią potomstwa da się sterować?

Wiele badań pokazuje, że tak. Można na przykład zadbać o właściwego partnera. Ze statystyk wynika, że mężczyźni o wysokim statusie społecznym częściej płodzą synów. Wystrzegać się ich. Szukać takich „z odzysku”, którzy już sprawdzili się jako ojcowie córek. Stwierdzono, że w spermie ojców samych córek 70 procent to „dziewczyńskie” plemniki.
Można też poszukać kandydata na ojca wśród panów szczególnie narażonych na stres. Na przykład nurkowie i kierowcy Formuły 1 częściej mają córki. Kolejna rada – nie warto ponaglać partnera. Im starszy ojciec, tym większa szansa na córkę. Inna: nie kochać się przed owulacją, ale raczej w jej trakcie (termin pomogą ustalić specjalne testy owulacyjne do nabycia w każdej aptece). Uważa się, że tuż przed szczytem płodności organizm kobiety „woli” plemniki z chromosomem Y, a więc te „chłopackie”. Częstszy seks może więc preferować chłopców – wcześniej dochodzi do zapłodnienia.
Inne przydatne dane: więcej synów rodzi się po wojnie; rodzice, którzy palą papierosy, mają o 10 procent większe szanse na córkę; mieszkańcy południowej Europy mają częściej synów niż Skandynawowie....wiecej w artykule z Przekroju p Olgi Wozniak pt "Lepsza córka niż syn " http://wiadomosci.wp.pl/kat,9811,wid,9740835,prasaWiadomosc.html?P%5Bpage%5D=1
Można też wspomóc się chińskimi lub indyjskimi doświadczeniami. Oni też mają swoje sposoby.
nie wiem, czy to przypadek, czy jakies zrzadzenie "..."
Przegladam u Was wszystko - polubialam u Was sie goscic. Od tygodnia dysponuje nawet wieksza iloscia czasu, gdyz w ogole nie zasypiam. Chcialam zapytac, czy to jeszcze aktualny temat, wiec podciagam do gory.
trzeba zapytac Veneziane :D
to nie zrzadzenie !!! zaczynasz sie uzalezniac !!! ale nie ma w tym nic dziwnego, bo my tu wszyscy tacy rozkoszni jestemy :D
Jestem w ciazy :) Nic nie stosowalam, nic specjalnego nie robilam... Tylko mezus zdecydowal sie na badania, okazalo sie ze jest zdrowy i wyobrazcie sobie ze odrazu zaszlam w ciaze, hehe...
Komus sie jeszcze udalo? Pozdrawiam i zycze powodzenia :)
ale o co chodzi? co trza stosowac zeby w ciaze zajsc? ja slyszalam, ze trza sie wygodnie ulozyc na szezlongu i tyle, o czyms nie wiem? jakas wogole dzis nie kumat ajestem :| sie chyba poloze
He, he.. No wygodnie polozyc to przedewszystkim ;) A reszta to spojrz na rady jakie sa tu wypisywane ;) Wystarczy przewinac w gore ;) Pozdrawiam
Albo nie patrz ;) Ide spac :) Dobranoc.
nie, nie patrze, jeszcze mi sie nie chce babrac z pieluchami, pozyc chce troche :D dzieci sa bardzo fajne, ale zwykle u innych :D
a jesli chodzi o branie czego.. ;) to powinnas chyba wczesniej zainteresowac sie kwasem foliowym
Wiem, ze powinnam. Kiedys bralam i bralam i ciagle nic, wiec przestalam brac :( Teraz znowu biore :) Pozdrawiam
teraz w ciazy to juz chyba za pozno, ale ok
Nie jest pozno. Do 3 miesiecy powinno sie jeszcze brac.
Tak jest napisane na ulotce:)
Sandrusia moje gratulacje z powodu 'zaciążenia'..wejdz sobie kochaniutka tu http://www.wloski.ang.pl/baby_boom_17322.html..tu jest 'zlot cięzarnych' :D mozna dowoli pisac o sprawach 'zaciążonych' :D
ja urodzilam dziecko we wloszech, a zaraz po porodzie wrocilam na studia i nie mam z tym zadnego problemu. obywatelstwo ma zarowno wloskie jak i polskie, mozna sobie poczytac na stronie ambasady. moja rada - gdy zajdziesz w ciaze nie warto juz w pierwszym miesiacu biec do ginekologa, lepiej odczekac kolo 2 miesiecy. powodzenia.
Temat przeniesiony do archwium.
61-78 z 78
| następna