Waszym zdaniem Kopi Luwak

Temat przeniesiony do archwium.
HEJ hej i witam wszystkich mam mały dylemat. Od miesiaca zajmuje się sprzadażą weaselcoffe kopi luwak jak chcecie mozecie sobie zobaczyc na strone weaselcoffee.pl ceny itp i zastanawiam sie co zrobić , aby taki produkt wszedł na rynek włoski dwoje sie i troje ale hmm ale jest ciezko znacie jakies metody aby przekonać włochów i może jakieś miejsca gdzie kupili by odemnie kawe .pozdrawiam
Wow! Powodzenia!!!

Wlochy to raczej trudny rynek dla takich produktow. Niby pija duzo kawy, ale to jest zawsze jedna i ta sama firma i, bron Boze, zaproponuj im cos niewloskiego.

Kopi Luwak, to produkt do jakis ekskluzywniejszych delikatesow lub domu towarowego, typu Harrods, Lafayette, KaDeWe itp., gdzie sprzedaja produkty z calego Swiata. Ale czy ja wiem, czy we Wloszech bylby popyt na takie produkty??? Przeciez wszystko, co wloskie, to najlepsze!!! ;)))

Moze poszukaj jakiegos sklepu specjalistycznego? Albo jakies forum dla smakoszy kawy? Boh!
a moze ktoś ma jakiś pomysł na strony , sklepy, kawiarnie, itp wszelakie pomysły mile widziane
Krotko....., nie wejdziesz na ten rynek.
Wielka firma z gigantyczna promocja pewnie tak. A ty bidulko (bez obrazy ), moze po jakis spotkaniach polakow, po mszy, czy tez w autokarach ;) ale wszystko gratis oczywiscie. Zycie nie rozpieszcza, a ten rynek kawy jest hermetyczny jak polacy tutaj.
No chyba, ze kase masz na promocje, to sorrki......
nie no placi firma za promocje delegacje itp narazie udalo sie zlapac kontakt z 2 duzymi sklepami we wloszech ale jest ciezko
Skontaktujcie sie z dystrybutorami, zatrudnijcie może też jakiegoś przedstawiciela - osobę mówiącą po włosku która będzie odwiedzała włoskie sklepy i proponowała sprzedaż Waszej kawy, moglibyście też zrobić jakiś baner i zamieścić na włoskich www oraz w bezpłatnych ogłoszeniach.
Życzę powodzenia, ale według mnie będzie Wam ciężko jako ż e Włosi zakochani są w ich kawie lavazza i raczej niechetnie tykają się kawy innej niż włoska.
Przyszło mi jeszcze do głowy iż moglibyście zorganizować jakieś stoisko we włoskim supermarkecie albo podczas jakiejś fiery. piękne polskie hostessy mogłyby zachęcać Włochów do picia kawy:)(możecie zrobić też małą degustację).
O właśnie, fiera to bardzo dobry pomysł (czyli takie targi tematyczne).
Teraz na przykład pod koniec stycznia odbędzie się takowa w Rimmini i będzie bardzo wielu ekspozytorów także z firm sprzedających kawę.
Bardzo wiele osób odwiedza tego typu eventy i to może być dobry wstęp.
Ostatnio o Kopi Luwak mowila Luciana Littizzetto... Moze po takiej promocji cos sie ruszy! :)
Cytat: umbryjka
Przyszło mi jeszcze do głowy iż moglibyście zorganizować jakieś stoisko we włoskim supermarkecie albo podczas jakiejś fiery. piękne polskie hostessy mogłyby zachęcać Włochów do picia kawy:)(możecie zrobić też małą degustację).

Ocho!..jak wlosi zobacza hostessy to wcale nie trzeba ich bedzie namiawaiac na picie kawy..raczej ich zony..by nie odciagaly mezow od kawy ktora to beda podwac polskie .Tak degsutacja to jedyny dobry pomysl!
HEHEHE no z tymi hostesami to racja :) Wiecie powiem wam szczeze ze to wszystko tez nie jest takie łatwe bo mam sprzedawac z pl na rynek włoski Ale hmmm jest to ciezki orzech do zgryzienia jak narazie nic sie nie natrafilo Ponoc ma byc jakas delegacja do it ale hmmm nie wiem oj nie wiem Sama płacąc w Milano za caffe 1 euro patrzałam na ceny z Neapolu a co dopiero płacąc za 1 kawe 15 euro mamma mia una cosa per pazzi
Strano che tu abbia pagato un caffe a Napoli 15euro, ho sempre saputo che costa meno di altre parti, 0,80 o anche meno. Cosi tanto puo' essere successo in un locale speciale, in una piazza principale, seduta al tavolino esterno. Lo paghi cosi anche a Venezia, Firanze, Roma, ma come dico in un posto particolare di tali citta'.

pozdrawiam Giovanni
Cytat: gian52
Strano che tu abbia pagato un caffe a Napoli 15euro, ho sempre saputo che costa meno di altre parti, 0,80 o anche meno. Cosi tanto puo' essere successo in un locale speciale, in una piazza principale, seduta al tavolino esterno. Lo paghi cosi anche a Venezia, Firanze, Roma, ma come dico in un posto particolare di tali citta'.

pozdrawiam Giovanni

Giovanni, lei non dice di aver pagato un caffè a Napoli 15 euro... Dice che, pagandolo 1 euro a Milano faceva confronto con il prezzo (più basso) a Napoli e allora le sembra difficile che la gente spenda 15 euro per un caffè (che sarebbe il costo di una tazza di kopi luwak)...
Kopi Luwak - najdroższa kawa świata, którą robi się z odchodów
Smak bogaty, o intensywnym aromacie, gęstym jak syrop naparze
z wyraźną nutą czekolady i karmelu. Aksamitny, absolutnie zjawiskowy smak o
niespotykanych walorach czyni z tej kawy produkt cieszący się powodzeniem
koneserów. Pełnię walorów smakowych uzyskuje się przy wypaleniu w lekko
kasztanowym kolorze.
Najdroższa i najbardziej ekskluzywna kawa na świecie.
Roczne zbiory kopi luwak wynoszą przeciętnie od 300 do 400 kg.
Luwak „Cyweta”,
podobne do kota zwierzę, stanowi najistotniejsze ogniwo w produkcji surowego
ziarna. Kopi znaczy kawa.
W czasie nocnych łowów Luwak poszukuje tylko
najbardziej dojrzałych owoców z drzewka coffea arabica. Dojrzałe ziarna
kawowca stanowią pożywienie lokalnego KOTA.
W żołądku zwierzęcia enzymy
trawienne rozkładają osnówkę, zaś lekko sfermentowane przyszłe kawowe
ziarenka, wydalane są w stanie prawie nienaruszonym. Są one następnie ręcznie
zbierane i po bardzo starannym oczyszczeniu, tak jak każda inna kawa, wypalane.
http://forsal.pl/artykuly/443082,kopi_luwak_najdrozsza_kawa_swiata_ktora_robi_sie_z_odchodow_galeria.html
Cytat: SettediNove
Kopi Luwak -Najdroższa i najbardziej ekskluzywna kawa na świecie.

czyzby?
calkiem fajny blog
http://dopacanowa.blox.pl/2013/02/Najdrozsza-kawa-swiata-jest-z-odchodow.html
To tak jak w twoim zyciu, cos ci sie moze wydawac fajne, a jest niezgodne z prawda....

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/najdrozsza-kawa-na-swiecie-black-ivory-z-odchodow-slonia/nc240

edytowany przez marshmallow: 11 kwi 2013
Temat przeniesiony do archwium.