TELC

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie czy może ktoś z Was zdawał może egz. TELC ??
Jeśli tak to proszę o opinie na jego temat
Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich
Zdawalam taki egzamin B2. Co konkretnie cie interesuje?
chodzi mi ogólnie o to czy sie potem przydaje, i czy ostro na nim oceniają itp. Bo właśnie mam do wyboru przeznaczyć kase na TELCa albo na semestr angielskiego i sie zastanawiam co lepsze?? Angielski to umiem tak piąte przez dziesiąte i niewiem czy lepiej sie go douczyć czy co robić??
pozdro
TELC od poziomu B2 jest uznawany podczes postepowania kwalifikacyjnego dla pracownikow sluzby cywilnej co za tym idzie rowniez dla prewodnikow i pilotow wycieczek ale juz nie znajduja sie na liscie ministerstawa oswiaty egzaminow uznajacych znajomosc jezyka np. do awansu nauczyciela...a naprzyklad Celi i Cils sa na takiej liscie. Nie wiem czy ostro oceniaja bo o swoj wynik dowiadywalam sie telefonicznie i zupelnie nie wiem jak poszlo pozostalym. Niektore teksty i pytania sa dosc podchwytlowe no i na rozumieniu ze sluchy kazdy teks slyszany jest tylko raz...wiec trzeba byc bardzo zkoncentrowanym...ale ogolnie nie jest to egzamin trudny. A czy masz zamiar najpierw zapisac sie na jakis kurs przygotowujacy czy tylko przystapic do egzaminu?
Egzamin nie jest zbyt tani wiec jesli nie jest ci do czegos konkretnie potrzebny to nie wiem czy warto wydawac kase.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka