PLIDA

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie do forumowiczow. Czy ktos z Was zna certyfikat PLIDA? chcialabym w tym roku przystapic do jakiegos certyfikatu (cils lub celi) i szperajac w internecie w poszukiwaniu materialow, znalazlam rowniez "prove" do certyfikatu PLIDA. Natomiast w wyszukiwarce forum znalazlam info, ze sa to bardzo trudne egzaminy i... nic poza tym.

Czy ktos orientuje sie czy jest to certyfikat uznawany za granica i we Wloszech?
za wszelkie informacje bede wdzieczna:-)
i czy rzeczywiscie jest taki trudny???
wiem, ze jest 6 poziomow od A1 do C2.

Agnieszka
Tu masz wszelkie informacje:
http://www.ladante.it/primopiano/pp_2[tel].asp
dzieki, ale ten link akurat znam, sciagnelam rowniez z tej strony materialy do nauki i wygladaja calkiem porzadnie. To czego chcialabym sie dowiedziec, to raczej wrazenia osob, ktore zdawaly PLIDA. Czy jest rzeczywiscie trudny i jak to wyglada, poza tym poniewaz pierwszy raz slysze o tym egzaminie to nie wiem jak jest z jego uznawalnoscia praktyczna we Wloszech i czy jest tak samo popularny jak CILS czy CELI, a mniej znawany przez obcokrajowcow ze wzgledu na wiekszy poziom trudnosci?
Jeszcze znalazłam taką stronkę http://www.iicvarsavia.esteri.it/IIC_Varsavia/Menu/Imparare_Italiano/Certificazioni/
Ciao! L'unico centro PLIDA in Polonia si trova a Katowice - Cerca sul sito della www.ladante.it o [email] tel 5[tel]
Csota meno degli altri certificati, non ci sono prove metalinguistiche. Insomma tutto più semplice.
Saluti
Guido
L'unico centro PLIDA in Polonia è a Katowice.
Costi accessibili. Esami più semplici.
[email]
tel 5[tel]
Guido
Potreste darmi l'indirizzo della sede di Katowice? Sul sito di Dante Alighieri non riesco a trovarlo.
E forse il sito della sede (se l'hanno)
Czy jest kto zdał taki egzamin? Jakie wrażenia? Dużo osób do tego przystępuje?
hej
ja zdawalam PLIDe 6 lat temu w Rzymie, wtedy byly 4 stopnie ABCD, teraz jest 8 A,A1,B,B1,C,C1,D,D1. Proby na znajomosc jezyka na linku www.ladante sa o wiele trudniejsze od samego realnego egzaminu. Do szkoly (uczeszczalam przez 8 mies) chodzilo wiele obcokrajowcow w tym Polakow. Zdawalam na B bo z natury jestem skromna i nie wierzylam we wlasne sily, ale powiem Ci szczerze egzamin byl na prawde latwy. Wiec odwagi i wiary w siebie zycze!
O sorry pomylilam sie jest 6 poziomow do C2. To jest europejski certyfikat wiec mysle, ze ma jakas wartosc....
A ile czeka się na certyfikaty? Przysyłają pocztą czy trzeba pojecha odebrac?
La sede della Dante Alighieri è in ul Czerwinskiego, 6-403. Questa sede è momentanea perché quella definitiva è in via di ristrutturazione. per informazioni più dettagliate: [email] tel 5[tel]
aga-sole czy przed przystapieniem do tego egzaminu uczylas sie wloskiego tylko te 8 msc.??? pytam z ciekawosci:)
brunetta, mialam ta przewage, ze juz mieszkalam we Wloszech od 3 lat,i nauczylam sie sama(z wieloma bledami i dialektem), szkola mi pomogla w miare wyeliminowac moje podstawowe bledy, balam sie gramatyki i pisowni ale poszlo mi bardzo dobrze, tylko, ze powtarzam to byl niski stopien, w tym roku chcialabym sprawdzic sie na C, pozdrawiam
rozumiem:) i dziekuje za odpowiedz;) pozdrawiam!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka