CELI 4

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |
witam, czy ktos moglby mi napisac cos o tegorocznej probie CELI 4 stopien trudnosci, tematy, czego dotyczyly teksty itd...bede zobowiazana, pozdawiam
ja uważam, że był bardzo trudny

część A

A.1
- artykuł o jakimś słynnym trenerze bokserskim, który niedawno umarł - odpowiedzi do wyboru (trudny)
- artykuł o wyremontowanym placu we Florencji - odpowiedzi do wyboru (bardzo trudny!)

A.2
- artykuł ogólnie mówiąc o różnicy pokoleń - pytania do rozwiniecia (nietrudne)

A.3
- dwa teksty - recenzje tej samej książki napisane przez różnych krytyków - stwierdzenia, które trzeba dopasować do tekstu A lub B (łatwe)

część B

B.1
- artykuł o jakimś ekstrawaganckim arystokracie, który pozostawił swoj ogromny spadek fundacjom uniwersyteckim oraz tym, które opiekująsię porzuconymi zwierzetami..i o walce o jego testament - streszczenie (w miarę, nietrudne, ale nudne i straciłam na tym strasznie dużo czasu licząc bez sensu słowa i poprawiając sto razy zamiast zająć sie następnym zadaniem! 150-200 wyrazów)

B.2
dwa tematy, z których jeden należało rozwinąć (2[tel]słów)
-w pierwszym należało napisać do redakcji gazety list w związku z artykułem, który się w niej pojawił, a dotyczył bullismu i agresji wśród młodzieży (całkiem gładko mi szło, ale niestety nie wyrobiłam się czasowo)
-drugi temat dotyczył "second life" ludzi uzaleznionych od internetu, ale nie pamiętam dokładnie, bo tego nie pisałam

część C

C.1
- artykuł o obecności włoskich kobiet w Parlamencie (a raczej braku takiej obecności) i o ich udziale w formach demokracji typu; głosowanie itd. - brakowało w tekście poszczególnych słów, które należało uzupełnić (wbrew pozorom tekst był bardzo mylący i trudny)

C.2
- artykuł o specyfice Neapolu i pewnej słynnej (której nie znam hihi) firmie tekstylnej - całe części zdań należało odpowiednio wpowadzić w brakujące miejsca (nawet dobrze poszło, choć po długich analizach każdego zdania z osobna, jak na ten rodzaj ćwiczenia, to tekst był całkiem prosty)

C.3
- tekst o pasiflorze i jakichs tam eksperymentach botanicznych - należało wytropic drobne błędy - literówki/battitura (nietrudne)

C.4
- poszczególne wyrazy należało połączyć i poamieniać, tworząc sensowne opowiadanie...nie pamiętam go dokładnie, coś o panu, który lubił ekstremalne sporty i parę razy za to oberwał (wydawało mi się, że to najprostsze zadanie z możliwych, natomiast okazało się, że części wyrazów w ogóle nie znałam i musiałam zmyślać..i jak rozmawiałam z ludźmi to wszyscy to położyli, więc tekst musiał być bardzo trudny)

częśćD (ascolto)

D.1
- reportaż dotyczący fascynacji horoskopami, magią, astrologią itd. - trzeba było uzupełnić brakujące części zdania (łatwe)

D.2
- NAJGORSZE! juz sama nie wiem o czym to było, o jakichś laboratoriach badających skład żywności i jej opakowań - były podane zdania i trzeba było stwierdzić czy dane zdanie jest prawdziwe, czy nie

D.3
- pogadanka w radiu o róznych przypadłościach zdrowotnych, lekarz wypowiadał się co jest ich przyczyną, jakie są konsekwencje i jak je zwalczać - należało uzupełnić tabelkę -nie było to aż tak trudne, ale powiem szczerze, ja już nie byłam w stanie się skupić od części C i ascolto mi poszło beznadziejnie głównie dlatego, że fizycznie nie dawałam rady
Brava,ja nie dalabym sobie z tym wszystkim rady...boziu ale was wymeczyli:-)
ps.a to D2 to moja dzialka:-)no mozliwe,ze tam nie mialabym problemu:-)
Ja podziwiam za pamięććććć!!!!!! Ja wychodzę z takich egzaminów, i nie pamiętam co było!!! Ale jaja!

PS. Dzięki za linka :)
a i jeszcze dzisiaj ten orale...nietrudne, bo osoby w komsji w razie jakbys się zgubił, to podtrzymują rozmowę zadając dodatkowe pytania

1 dwa obrazki, ktore nalezy porownac i potem z tego rodzi sie jakas tam minidyskusja

2 tabelki lub wykresy z danymi, ktore nalezy zinterpretować i omówić, to też przeradza się w rozmowę

3 artykuł, który nalezy streścić,a potem na ten temat troszkję z paniami porozmawiać, zazwyczaj te tematy trzeba przełożyc na polskie realia ...ja miałam tekst o graficiarzach, który wcale nie był prosty, więc zostawiłam go na koniec, a zaczęlam od łatwych obrazków, a okazało się, że z tymi ŁATWYMi obrazkami się zaplątałam i coś bez sensu mówiałam, a z kolei z artykułem poszło gładko....także nie ma reguły:)
ja naprawdę na tym ascolto już ledwo kontaktowałam, nie byłam w stanie zebrać myśli...mogę obiektywnie powiedzieć, że pierwszy tekst był bardzo prosty, drugi bardzo trudny, a trzeci taki do przełkniecia, ale nie po pięciu godzinach pisania!

uważam, że ten egzamin tak naprawdę nie obrazuje znajomości języka...a żeby jeszcze dorzucać ascolto po tylu częściach pisemnych, naprawdę męczących i to bez przerwy po części C, wydaje mi sie całkowitą pomyłką

ascolto powinien być dzisiaj razem z orale.....na pewno wszystkim by lepiej poszło...ale co ja tam wiem ehheheh to w koncu moj pierwszy raz, a na egzaminie byli ludzie, którzy juz po kilka razy do niego podchodzili
czolem wszystkim ;-)bozeszzz ten ascolto D2 to byl fatalny...Nigdy nie mialam problemu z tego typu cwiczeniami bo obiektywnie rzecz biorac co moze byc trudnego w zaznaczeniu czy o czyms byla mowa czy nie no ale to byla porazka.czesc a+b jak dla mnie przeladowana.lewdo sie wyrobilam.ilecka a Ty zdalas swoja czworke w poprzedniej sesji?? Bo pamietam ze pisalas ze nie zauwazylas 2go wypracowania...I jak to w koncu wyszlo?
To moze jeszcze opisze swoje odczucia
A1 tekst o bokserze.prosty.dla mnie az za bardzo.az mialam wrazenie ze to nie ten poziom i to mnie troche martwi. pewnie bykow narobilam ;-)
tekst nr 2 trudniejszy.ale tylko troche
A2 tekst o roznicy pokolen.sam tekst prosty ale nameczylam sie zeby dokladnie utrafic w liczbe slow.
A3 o pisarzu u jego ksiazce.latwy
B1.streszczenie.ok.nietrudne.
B2.wybralam temat second life.dobrze mi sie pisalo.
C1.tekst o kobietach na wstawianie.trudny kurcze
C2.tekst o neapolu.oj latwe.poszlo mi najszybciej.
C3.bledy literowki.dla mnie dosc trudny bo nie znosze tego typu cwiczen.no ale ja uczylam sie wloskiego glownie z zycia
C4 o gosciu co sie "zawiesil" na drzewie podczas lotu.dla mnie sredniotrudny. ale to tez wynika z mojej niecheci do takich cwiczen.
D1.horoskopy.proste.
D2.porazka!!!!!!
D3.takie sobie.samo w sobie latwe ale wiem ze to glupie denerwowalam sie ze tekst puszczony bedzie tylko raz!i nie zdaze czegos zapisac.
no widzisz..dla ciebie większość łatwych, a dla mnie większość trudnych:)
wszystko względne
ale co z tego...skoro odfrunelam na tym ascolto a jak juz nie zdasz jedenej czesci to ciao ciao...trzeba powtarzac wszystko.no ale trudno.
właśnie...zobaczymy za kilka miesięcy jak będa wyniki..nie warto martwic się na zapas;)
widze, ze bylo intensywnie. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy prace sa kodowane? I czy wyniki beda publikowane na stronach osrodkow egzaminacyjnych. A przede wszystkim zycze Wam spokoju, cierpliwosci i hucznego oblewania wynikow ;)
tak tak...tyle formalności przy tym, że szkoda gadać...wyniki będą dopiero za kilka miesięcy, 2-3
pzdr:)
Oj Julie nie pownnaś była :) Myślałam, że przemilczę moją porażkę, a tu o!
Nie zdałam!! Za dużo jest punktów za wypracowanie żeby móc zdać bez niego! O, z resztą wiedziałam to już na początku, bo facet odpowiedzialny za CELI z tego instytutu gdzie zdawałam już od razu mnie uprzedził i ochrzanił porządnie :( Potem dostałam oficjalne wyniki, i teraz nie mam ich przy sobie, ale pamiętam że były niezłe, tylko to p****** wypracowanie... No cóż, w ogóle stwierdziłam, że takie egzaminy to nie dla mnie. Nie lubię tego typu ćwiczeń. Najbardziej nie lubię takiego pisania na zawołanie, na dany temat, o którym może w danym momencie akurat nic nie wiem. O. i 100€ poszło w las. Następnym razem jak mnie natchnie będę zdawała CILS, przynajmniej powtórzę niezdaną część!

PORAŻKA!!

:(
Ale ze mnie gapa :(
hej ilecka ;-)no co Ty! ;-)zadna porazka i tak przeciez najwazniejsze to, to co sie ma w glowie no nie? Ja robie sobie certfikaty z kolekcjonerstwa ze tak powiem no i teraz padlo na CELI4.zobaczymy jak wyszlo.pozdrawiam cieplutko
Witam!! Mam pytanie odnośnie zdawania Celi w sesji zimowej. Ściągnęłam ze strony www.cvcl.it testy Celi4 z ubiegłych lat, wszystkie są z czerwca, mam przez to rozumieć że egzamin w sesji zimowej jest taki sam jak w sesji letniej?
no cos Ty ;-)) egzaminy sa oczywiscie rozne.w kazdej sesji inne.po prostu nie wszystkie sa umieszczane w necie.pozdrawiam
oki dzięki za odpowiedź:) A to dlaczego wszystkie przykładowe testy od celi 1 do celi 5 są z czerwca?
ciezko powiedziec czemu ich nie umieszczaja.zreszta z marca tez nigdy nie ma.a w marcu mozna zdawac celi 1-3 przeciez.
ciezko powiedziec czemu ich nie umieszczaja.zreszta z marca tez nigdy nie ma.a w marcu mozna zdawac celi 1-3 przeciez.
...i wciąż ich nie ma łeee
mam pytanie jak sie nie zda jakiegos egzaminu z CELLI to nie mozna juz go powtarzac drugi raz?
można:)
ale są one organizowane tylko dwa razy w roku
już sa wyniki...i co zdałyscie??!!!moja porażke przemilczę..;-(((
Cześć,
widzę, że jesteś zainteresowana CELI. Jeżeli orientujesz się bardziej w temacie niż ja, to napisz mi, proszę, jak jest trudny ten poziom, jaka jest różnica między CILS a CELI, i który z nich warto zdać> Serdeczne dzięki. Ti saluto ed a presto :)
Dopiero teraz przeczytałam o tym ostatnim CELI4 i w sumie cieszę się, że głupi zbieg okoliczności nie dopuścił, abym podeszła do tego egzamu. Jednakże teraz zamierzam podejść w listopadzie. Czy na pewno do 11 pazdziernika jest czas składania dokumentów?Bo ostatnio mnie tak wrobbili, że się spozniłam 2 dni!
Z tego co wiem to termin składnia formularzy zgłoszeniowych minął dzisiaj czyli 09.10.
Dzięki!Już złożyłam kilka dni temu. Teraz uczę się. Już nie wiem, czego mam się bardziej bać- części pisemnej, czy ze słuchu, no bo ustną, to zawsze się przejdzie(chyba:-))!A właśnie, czy ktoś by mi mógł podać temety pismeny z sesji letniej CELI4. Niestety na stronie Uniwersytetu w Perugii, nie ma pełnego tekstu i brakuje 2 stron, właśnie tych dotyczących części pisemnej.Dzięki z góry!
Mam pytanie techniczne dotyczące jednego zadania w CELI4. Chodzi mi o część C- la prova di competenza linguistica. W zadaniu C4 podane są luzno powiązane wyraz, zdania i należy je połączyć w całość, tworząc historię. I pytanie moje jest następujące: czy ja mogę dodawać sobie bezproblemowo słowa-nie tylko przyimki i zaimki, ale także np. rzeczowniki i czasowniki?Będę wdzięczna, bo nie mam pojęcia, a to jest bardzo istotne!
ciao!
ci si puo` ancora iscrivere per l'esame dell'11 novembre a Tarnow sul sito www.pwsztar.edu.pl troverete tutte le informazioni ma e' necessario mandare ( il prima possibile) tramite posta elettronica i formulari .....
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |

 »

Życie, praca, nauka