Trochę prawdy o Włochach

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 56
poprzednia |
http://fantasyworld.pl/v_article.php?strona=3&i=1390
http://kobieta.wp.pl/kat,65524,title,Przewodnik-po-nacjach,wid,8822780,wiadomosc.html
inf. ja czasem niewiem o co ci chodzi z tymitwoimi fochami...za kazdym razem jestes zle nastawiony do wlochow i do tego panstawa? i co chcesz nam pokaza przez ten artykol? ze wszyscy wlosi to mamisynki? prosze cie o tym juz wszyscy wiedza! mie powtarzaj sie, bo nie ma to sensu! taki stereotyp jest i bedzie!!!
nie sadze zeby inf.potrzebowal obrony.ale nie sadze po jego postach zeby byl zle nastawiony.ja owszem i sie do tego przyznaje nawet wlochom w twarz mowie co mi nie odpowiada w ich zachowaniu.ale inf.wydaje mi sie,ze jest bardzo obiektywny
fufi Małą to się nie przejmuję. Dziwię się że jeszcze nie pojechała)))
fufi może poczytaj ten artykuł:
http://www.mg.gov.pl/Wspolpraca+z+zagranica/Wspolpraca+gospodarcza+Polski+z+krajami+UE+i+EFTA/Kraje+UE/wlochy.htm
no to nie maja tak zle.wiesz na czym polega duzy problem nawiazujac do tego artykulu,ze nikt nie chce wziasc odpowiedzialnosci za wykonywana prace-zwlaszcza jezeli chodzi o konsekwencje.to tak na marginesie ale dla mnie to nic nowego zdawalam sobie z tego sprawe.

ps.fajne masz artykuly jeszcze sie doksztalce przy tobie-czekam na nastepne nowinki
fufi narazie nie ale niedługofragment z artykułu:
...Gospodarka Włoch od lat traci na konkurencyjności, ma też niewielką zdolność do przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Inwestorzy zagraniczni znajdują liczne bariery typu biurokratyczno-administracyjnego oraz jedne z najwyższych w UE koszty energii. W klasyfikacji World Economic Forum za 2006r. Włochy spadły pod względem konkurencyjności z 38 miejsca (2005) na 42. Wzrost PKB był w 2006r.niewielki, a wyniki wymiany handlowej słabe - w szczególności w stosunku do krajów UE, będących głównym partnerem gospodarczym Włoch. Przyczyną ujemnego salda jest specjalizacja produkcyjna w branżach, których produkcja przenosi się do Azji oraz eksport towarów o niskiej wartości dodanej, ale wysokich cenach. Oba elementy wpływają na fakt, iż produkty Made in Italy są łatwo zastępowalne przez tańsze np. chińskie. W konsekwencji pogarszających się wyników gospodarczych Włochy stopniowo tracą pozycję na rynkach zagranicznych....
te 2 ostatnie linki nie wchodzą info..
Pierwszy link:
Dzięki tanim liniom lotniczym coraz częściej wyjeżdżamy za granicę. Rośnie też liczba wypoczywających nad Wisłą cudzoziemców. To zwiększa też szansę na romans z obcokrajowcem. Ale z miłości nici, jeśli wpadniemy w sidła kulturowego nieporozumienia
Język miłości to za mało

Każda nacja ma swoje przyzwyczajenia i charakterystyczne zachowania, których cudzoziemcy mogą nie znać i nie rozumieć. Z tego względu w niektórych sytuacjach nawet uchodzący za zrozumiały pod każdą szerokością geograficzną międzynarodowy język miłości może nie wystarczyć.

Jeśli chcemy poderwać obcjokrajowca, musimy dowiedzieć się, jakich zachowań unikać, by go do siebie nie zrazić. Z drugiej strony nie zaszkodzi też poznać triki, które w pozytywnie działają na poszczególne nacje.

Może nam w tym pomóc krótki przewodnik po nacjach. Z niego dowiesz się, co jest wskazane, a czego się wystrzegać w kontaktach z mieszkańcami Francji, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii, czyli krajów, do których Polacy jeżdżą najchętniej.

Hiszpanie

Poznając Hiszpana, dowiesz się o nim wszystkiego w 15 minut. Mieszkańcy Barcelony, Madrytu czy Walencji mają bowiem to do siebie, że są weseli, serce mają na dłoni, a co myślą, od razu mówią. Być Hiszpanem to znaczy bawić się, jeść i rozmawiać. Głównie między godziną 20-22 a późną nocą.

Każdy, kto odwiedził Półwysep Iberyjski, musiał widzieć pełne ludzi skwery, place i bulwary, a tam zatłoczone restauracje i kafeterie. Co ciekawe, zawsze pełno w nich dzieci, które dorośli zawsze biorą ze sobą na spotkania z przyjaciółmi czy rodziną. Także wtedy, gdy spotkanie ma się odbyć długo po dobranocce... Przyczyną tego wcale nie jest brak opiekunki, Hiszpanie po prostu kochają dzieci. Jeśli więc nie lubisz dzieci czy długiego biesiadowania, szczęścia w miłości raczej nie szukaj na Półwyspie Iberyjskim. Ci, którzy zwiążą się z Hiszpanem, mogą być pewni, że nie będą się nudzić i szybko nauczą się czerpać radość z życia.

Francuzi

Co łączy Francuzów z Zygmuntem Freudem? Wszystko kojarzy się im z seksem i miłością. Ten dowcip dobrze obrazuje charakter mieszkańców kraju nad Sekwaną. Uwielbiają rozmawiać na "te" tematy, a do uciech cielesnych mają dość frywolne podejście.

"Ustrzelić" Francuza można choćby przez żołądek. Ale dla Polaka to może oznaczać wielkie wyzwanie. Jedzenie na mieście to dla Francuza chleb powszedni. Dlatego nie zachwycimy go zaproszeniem do pierwszego lepszego lokalu. Jeśli brakuje nam umiejętności kulinarnych i nie mamy zaufania do restauracji w naszej okolicy, lepiej pomyślmy o tym, by mieszkankę Paryża czy Marsylii zauroczyć kwiatami czy pocałunkiem w rękę, a mężczyznę - wyrafinowanym poczuciem humoru.

Pamiętajmy też, że Francuzi to naród estetów. Dla nich nie ma nic gorszego niż niegustownie ubrana kobieta. Podobnie jak złe jedzenie, zła miłość i złe maniery, które dla nich są oznaką kompletnego upadku człowieka.

Włosi

Mężczyźni z Półwyspu Apenińskiego miłe słówka i miłość do kobiet wysysają z mlekiem matki. Zaproszona przez Włocha na kolację spodziewaj się więc rzeki komplementów oraz wielogodzinnego raczenia się jedzeniem, winem i... sporego towarzystwa. Bo randka to dla Włocha niekoniecznie spotkanie z kobietą w cztery oczy.

Włosi to "zwierzęta stadne" i chętnie bawią się w licznym gronie. W kontaktach z Włochami Polki już na starcie mają duży atut. Południowcy uwielbiają bowiem naszą słowiańską urodę, głównie blond włosy i niebieskie oczy.
Jeśli jednak nie chcesz pozostawiać wszystkiego wyglądowi, możesz zauroczyć Włocha swoją wiedzą o modzie (mówi się, że Włoch nawet wychodząc z domu jedynie po gazetę, ubierze się elegancko) i piłce nożnej. Na Półwyspie Apenińskim nie ma chyba mężczyzny, który by się tym nie interesował.

Brytyjczycy

W kontaktach z poddanymi królowej Elżbiety II, zapomnij o złym humorze, porażkach w pracy i kłopotach z dzieckiem. Brytyjczycy to raczej optymiści, a przynajmniej nie lubią słuchać wiecznego narzekania. To tylko jedna z setek rzeczy, które należy wiedzieć, chcąc poderwać mieszkańca Wysp Brytyjskich. Słyną oni z wielkiego przywiązania do etykiety i przynajmniej od cudzoziemców wymagają, by jej przestrzegali (wobec siebie są dużo bardziej tolerancyjni). Jeśli już opanujesz brytyjski savoire-vivre, dalej będzie już tylko lepiej.

Jeśli chcesz oczarować Brytyjczyka, weź go do restauracji serwującej tradycyjne polskie jedzenie. Mieszkańcy Londynu czy Manchesteru są otwarci na kulinarne nowości, do tego coraz częściej doceniają nasze piwo. W wielu pubach na Wyspach polskie trunki uchodzą za wyszukane i kosztują najwięcej.

Ale ponad polskie jedzenie i trunki, Brytyjczycy chwalą sobie polskie kobiety...
Ostatni link:
WŁOCHY
Informacja o stosunkach gospodarczych z Polską

1. Sytuacja gospodarcza
Włochy są republiką. Kraj o powierzchni 301,318 km² zamieszkuje 56,9 mln. osób. Utrzymujące się od kilku lat niskie tempo wzrostu gospodarczego jest spowodowane brakiem głębokich reform gospodarczych oraz uzależnieniem od dostaw surowców energetycznych. Nowy, lewicowy rząd R. Prodi przedstawił projekt zmian i reform obejmujący: naprawę finansów publicznych (redukcja deficytu budżetowego do poziomu 2,8% PKB na koniec 2007r.), zwiększenie potencjału wzrostowego (poprzez obniżkę cen energii, zwiększone nakłady na badania i rozwój, transfery technologii, innowacyjność gospodarki, ułatwianie fuzji i przejęć dzięki korzystnym normom prawnym i podatkowym, pomoc publiczną w procesie ekspansji zagranicznej przedsiębiorstw, wsparcie sektora usługowego, inwestycje infrastrukturalne), nacisk na politykę energetyczną (dywersyfikacja źródeł, powrót do węgla, technologie jądrowe nowych generacji, rozwój odnawialnych nośników energii), wzmocnienie przedsiębiorstw sektora rolno-spożywczego. Rząd planuje wprowadzić w 2007r. duże korekty na rynku pracy, a w ramach polityki prorodzinnej wdrożenie systemu podatkowego przyjaznego rodzinie. Program gospodarczy zakłada osiągnięcie w 2011r. równowagi budżetowej oraz redukcję zadłużenia do 99,7% PKB. Oszczędności w wydatkach publicznych poprzez zmiany w systemie emerytalnym (podwyższenie wieku emerytalnego), służbie zdrowia (zwiększenie odpłatności za usługi przez pacjentów), administracji publicznej oraz redukcji zatrudnienia w sektorze publicznym. W sferze fiskalnej położono nacisk na walkę z oszustwami podatkowymi oraz obniżanie kosztów pracy. Liberalizacja rynku zaowocowała prywatyzacją linii lotniczych Alitalia, zgodą na przeprowadzenie fuzji największych włoskich banków Intesa i Sanpaolo, częściowym uwolnieniem rynku farmaceutycznego i usług taksówkarskich. Gospodarka Włoch od lat traci na konkurencyjności, ma też niewielką zdolność do przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Inwestorzy zagraniczni znajdują liczne bariery typu biurokratyczno-administracyjnego oraz jedne z najwyższych w UE koszty energii. W klasyfikacji World Economic Forum za 2006r. Włochy spadły pod względem konkurencyjności z 38 miejsca (2005) na 42. Wzrost PKB był w 2006r.niewielki, a wyniki wymiany handlowej słabe - w szczególności w stosunku do krajów UE, będących głównym partnerem gospodarczym Włoch. Przyczyną ujemnego salda jest specjalizacja produkcyjna w branżach, których produkcja przenosi się do Azji oraz eksport towarów o niskiej wartości dodanej, ale wysokich cenach. Oba elementy wpływają na fakt, iż produkty Made in Italy są łatwo zastępowalne przez tańsze np. chińskie. W konsekwencji pogarszających się wyników gospodarczych Włochy stopniowo tracą pozycję na rynkach zagranicznych.

Podstawowe wskaźniki makroekonomiczne


Wskaźniki
2004
2005
2006

PKB na 1 mieszkańca (w tys. €)
23, 8
24,1
b.d

PKB (w mld €)
1.389
1.417
1.470

PKB (dynamika w %)
1,2
0
1,5

Deficyt budżetowy (% PKB)
-3,4
-4,1
-4,0

Dług publiczny (% PKB)
103,9
106,6
107,6

Inflacja (w %)
2,2
2,2
2,2

Bezrobocie (w %)
8,0
7,7
7,0

Eksport (w mld €)
284,4
295,7
b.d

Import (w mld €)
285,6
305,6
b.d

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne (mld €).
13,5
15,7
b.d

Inwestycje Włoch za granicą (mld €).
15,5
33,5
b.d


Źródło: WE Ambasady RP w Rzymie


2. Ramy prawno-traktatowe

Najważniejszymi umowami regulujacymi wzajemne stosunki gospodarcze są:
Traktat Akcesyjny z 16.04.2003r.
Umowa między Rządem PRL a Rządem Republiki Włoskiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania z 1985 r. ( Dz.U. 1989 nr 62 poz. 374 ).
Umowa między Rządem PRL a Rządem Republiki Włoskiej w sprawie popierania i ochrony inwestycji z 1989 r. ( Dz.U. 1994 nr 42 poz. 157 ).
Memorandum o współpracy na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw z 1999r.


3. Wymiana handlowa z Polską
Włochy są trzecim co do wielkości partnerem gospodarczym Polski, zarówno w UE, jak i w ogólnej wymianie handlowej z zagranicą. Wartość polsko-włoskich obrotów handlowych w latach 2[tel]obrazuje poniższe zestawienie:

mln EUR
2004
2005
Dynamika
2004=100
2006
I-VI
Dynamika
2005=100

Obroty
9265,4
10113,8
109,2
5838,9
120,1

Eksport
3646,8
4375,7
120,0
2745,2
128,1

Import
5618,6
5738,1
102,1
3093,7
113,8

Saldo
-1971,8
-1362,4
*
-348,5
*


(dane: 2004 – GUS, 2005 – dane Dep. Analiz i Prognoz MG)

W 2005 r. o strukturze eksportu decydowały tradycyjnie dostawy pojazdów i części zamiennych (41,8%), maszyny i urządzenia (21,9%), metale nieszlachetne i wyroby (6%), zwierzęta żywe i produkty pochodzenia zwierzęcego (7%), materiały i wyroby włókiennicze (4,5%). W strukturze importu największe grupy towarowe to: maszyny i urządzenia (34,5%), metale nieszlachetne i wyroby (12%), pojazdy i ich części (11%), materiały i wyroby włókiennicze (8,7%), produkty przemysłu chemicznego (6,6%). Po wstąpieniu Polski do UE pojawiły się nowe nisze handlowe w sektorach blokowanych dotąd przez bariery administracyjne, np. w rolnictwie (wzrost eksportu towarów rolno-spożywczych). Od tego czasu obroty handlowe wzrastają głównie dzięki dynamice polskiego eksportu, co skutkuje redukcją deficytu handlowego w wymianie dwustronnej.


4. Współpraca inwestycyjno-kapitałowa
Wg stanu na koniec 2004 r. (dane PAIiIZ ) skumulowana wartość inwestycji zrealizowanych w Polsce wyniosła 4,1 mld USD. Wartość włoskich inwestycji na koniec 2005 r. wg danych NBP wyniosła 2761,4 mln. EUR, co daje Włochom 7 pozycję wśród największych zagranicznych inwestorów w Polsce. W Polsce prowadzi działalność 67 włoskich firm, które zainwestowały indywidualnie powyżej 1 mln USD. Wśród włoskich inwestorów dominują koncern FIAT (zatrudnia ok. 9.000 osób) i bank UniCredito Italiano , na które przypada ponad 80% udziału w całości inwestycji. Do 10 największych inwestorów włoskich należą: Fiat (przemysł motoryzacyjny i inne sektory), UniCredito Italiano (sektor bankowy), Lucchini Group (przemysł hutniczy), Industrie Cartarie Tronchetti (przemysł papierniczy), Ferrero Holding (przemysł spożywczy), Fortrade Financing SPA (przemysł spożywczy i nieruchomości), Merloni Elettrodomestici (sprzęt AGD), Simest Spa (udziały w spółkach włoskich). Największą włoską inwestycją w ostatnim okresie jest otwarta w Dąbrowie Górniczej przez producenta tarcz hamulcowych, firmę Brembo, odlewnia (wartość inwestycji – 50 mln EUR, początkowe zatrudnienie – 510 osób) oraz uruchomiona w Łodzi fabryka lodówek firmy Merloni o wartości (40 mln EUR) i docelowym zatrudnieniu 900 osób

5. Dostęp do rynku
21 lipca 2006 r. Rada Ministrów RW podjęła decyzję o zawieszeniu okresu przejściowego na wolny przepływ pracowników z nowych państw członkowskich UE. Polacy chcący rozpocząć działalność w formie różnego rodzaju świadczenia usług, spotykają się z trudnościami piętrzonymi przez lokalne izby handlowo-przemysłowe i urzędy pracy. Często problemy te wynikają z braku wiedzy poszczególnych urzędników włoskich oraz braku rozporządzeń wykonawczych. Ministerstwo Działalności Produkcyjnych wystosowało do wszystkich Izb Handlowych na terenie Włoch oraz do instytucji, w których kompetencjach leżą sprawy związane z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej okólnik informujący, że ograniczenia w stosunku do obywateli nowych państw członkowskich dotyczą tylko podejmowania pracy najemnej, a nie działalności na własny rachunek.


6. Polskie placówki ekonomiczno-handlowe

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej
Wydział Promocji Handlu i Inwestycji
00198 Roma, via Olona 2/4
Tel: [tel], [tel]
Fax: [tel]
E-mail: [email]
Strona internetowa : www.infopolonia.it

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej
Wydział Ekonomiczny
Tel.:[tel], [tel]
Fax: [tel]
E-mail: [email]
Strona internetowa: www.ambasciatapolonia.it
wiesz...mie komentuje...jak pojade to z pewnoscia sie o tym dowiesz na tym forum i bedziesz mial jedna przeciwniczke mniej!!!!!!
pozdrawiam:)
inf. interesuje mnie Twoj zwiazek z ziemia wloska.wiem,ze nie masz problemow w odpowiadaniu na pytania ,wiec i moje nie powinno byc pozostawione bez odpowiedzi.
dziekuje
kasia
Inf-czym ty sie zajmujesz,tzn jaka prace wykonujesz-jesli moge wiedziec?????
inf.popatrz jak sie szybko ucze- to widziales?http://www.pracownicysezonowi.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=3&Itemid=13
oczywiscie bez zadnych aluzji
Birba, pisalam maila ale mi odsyla boh
mam dla Ciebie link.zobacz czy moze Ciebie interesowc
pa
ps.wklej dokladnie kazda linijke

http://www.infojobs.it/oferta/pOferta.ij/SEGRETARIA-IMPORTEXPORT/SPOLTORE/job=3F3B894D-3048-32C3-2EE402EB0A3E3237


ps.lece znowu do Stokrotki:-)
Kasia-nie uwierzysz jak ci cos powiem :-)
a moj mail to [email]
odsylalo,bo nie dalam 79...che palle
c'è posta per Te:-)
finalmente
uzywasz jakiegos czatu???
poslauchaj -ale zbieg okolicznosci
nie moge uwierzyc-wlasnie dzisiaj przeczytalam to ogloszenie w gazecie i pojechalam zawiesc C:V-po za tym w innej agencji tez powiedzieli ze do tego typu pracy poszukuja .....a skad ci to przyszlo do glowy????
a proposito link nie wchodzi ale dzieki
kasia z milano byłem wychowywany w rodzinie Włosko –Amerykańskiej. Mam dużo przyjaciół W Włoszech. Mieszkałem we Włoszech kilka lat. Po skończeniu studiów przez 4 lata byłem konsultantem we Włoszech i Amerykę Południową przy Amnesty International. Od roku już tam nie pracuję. Pozdrawiam)))
mam messenger i skype,ale nie uzywam,bo z kim trzeba rozmawiam przez chat gmaila(ale namotalam)
jezeli chodzi o link,to przysylaja mi na poczte oferty pracy z jezykiem polskim..no i wlasnie go dostalam,sprawdzilam gdzie to jest i jak zobaczylam Pescara ,to sprawdzilam czy daleko od pieknego Pineto:-)no i tylko 30km:-)wiec zaczelam szukac Cie po forum...pozniej Twojego adresu....no ale cale szczescie juz jestes z nimi w kontakcie osobiscie....

trzymam kciuki
Dziekuje inf za odpowiedz.Pierwszy raz jak cokolwiek o sobie piszesz.Bardzo ciekawe CV.Po prostu bylam ciekawa czy laczy Ciebie cos z WLochami skoro piszesz i na francuskim i na hiszpanskim.
dziekuje za zaspokojenie mojej ciekawosci
aj nie wchodzi....wchodzi,wchodzi tylko trzeba kazda poszczegola linijke wkleic osobno...(to tak na przyszlosc wrazie czego:-)
kasiu-pisalam pojedynczo kazda literke-nie weszlo
ale to i tak po ptokach.......emaila sprawdze-comunque grazie tanteeeeeeeeee
Kasia, a to jakiś newsletter z tymi ogłoszeniami pracy z językiem polskim?
Ciekawa jestem
PS. Wróciłam z korków z historii, czuję się półmądra :D
brava Ilecka,Brava

JOBLETTER:-)

a wiec wchodzisz na www.jobrapido.it
wpisujesz jako slowo kluczowe"polacco" i miasto,ktore Ciebie interesuje badz ogolnie wlochy i klikasz...
po kliknieciu,na nowej stronie na dole ,masz pytanie czy chcesz otrzymywac via e-mail oferty z j.polskim....no i Ty oczywiscie odpowiadasz,ze tak podajac twoj adres poczty
wsio
kasia z milano podzieliłem się tylko swoją obserwacją pewnej grupy Włochów i zgodza się ona z opinią Pilgrim 83:
http://www.wloski.ang.pl/Szukam_fajnej_dojzalej_milej_sympatycznej_polki_20884.html
Pilgrim83 30 Kwi 2007, 11:04 odpowiedz
Nastawienie jest inne poniewz polki maja pewnego typu oczekiwania w stosunku do meszczyzn. Polka majaca 25-30 lat mysli juz o mauzentwie i dzieciach ( to wywodzi sie z naszej kultury), takiego faceta latwiej znalesc wsrod polakow. Wlosi mysla przewaznie aby sie zabawic lub przezyc " mile i ruzne " doswiadczenia. O maluzenstwie, jesli im to sie trafi, to mysla dopiero tak po 40 latach zycia :))) oczywiscie to nie regula ale przypominam ze mamy tez nieswiadomosc a ona jest kierowana przez nasze przezycia i przewaznie kultura z kturej sie wywodzimy :))) odpowiedzialem Ci? :))))
aaaaa nuuuda :) alez to odkrywcze bylo ulalaaaa. Moglbys sie lepiej postarac. Nic z tego co przeczytalam zgadza sie z moim amore :)
ivonek czy ty sie dobrze czujesz?dlaczego wy te od amore musicie w innych wypowiedziach niz tych ktore oczekujecie szukac,ze cos tyczy sie do was.wszystko odbiracie"domnie sie to nie tyczy"albo"do mnie sie to tyczy"a kto tak powiedzial,ze ma tak byc.wymiana innej opini niz wasza mi osobiscie sie podoba.a nigdzie na forum nie jest napisane,ze jest ono tylko dla pozytywnie myslacych-kazdy czlowiek ma wady i zalety.i nigdzie tez nie jest napisane,ze moga sie wypowiadac tylko zwiazane z wlochem.posty sa na temat i to jest najwazniejsze.pozdrawiam
Wg mnie juz samo nazywanie swego partnera na polskim forum "amore" swiadczy o czyms. o czym, to juz niech sobie kazdy sam dopowie;)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 56
poprzednia |

« 

Egzaminy

 »

Pomoc językowa