WŁOSKI JĘZYK BIZNESU, CERTYFIKAT

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
czy ktoś zdawał egzamin-język włoski biznesu np. CIC lub jakiś inny?
Jeśli tak to proszę o informację gdzie w Polsce i kiedy go można go zdać.
Jeśli ktoś się uczył na testach egzaminacyjnych biznesowych z poprzednich lat i chciałby je sprzedać to proszę o kontakt e-mail : [email]
Ja się przymierzam od kilku lat, ale zawsze zapominam się zapisać :)
Właśnie niedawno chyba się skończyły zapisy na ten rok, bo ten egzamin jest tylko raz w roku, w czerwcu.
Ja sobie kupiłam podręcznik CIC i czytam go sobie, nie mogę tego nazwać nauką :P
Dzięki za zainteresowanie moim pytaniem :)
a czy możesz mi napisać jak ten podręcznik się nazywa i czyjego jest autorstwa.
a gdzie konkretnie można ten egzamin zdać?
CIC , L'italiano al lavoro, Francesca Parizzi, Roberta Renzi, Guerra Edizioni.

Tutaj są podane miejsca w których się przeprowadza egzaminy www.cvcl.it
Ja zdawalam CIC intermedio 2 lata temu o ile nie myli mnie pamiec:))
dzięki za tytuł książki:)
UMBRYJKA gdzie zdawałaś CIC?
zdawalam go na universita per stranieri w perugii
Ile tam kosztuje opłata za egzamin?I Ile wcześniej trzeba się zapisać na egz.a także kiedy tam jest organizowany?W jakim miesiącu?Bo w przyszłym roku akademickim wybieram się na studia do Włoch.na wymianę studencką i chciałabym zdobyć taki certyfikat,bo niestety nie widzę na stronie Uniwersytetu w Perugii,żadnych ośrodków które mają akredytację by organizować CIC w Pilsce Jakie są ogólne wrażenia z egzaminu?:)
Wiesz co niestety oplaty nie pamietam, akurat jestem na wakacjach w polsce i nie mam nawet sposobnosci by spojrzec:))
Egzamin zdawalam w czerwcu zas zapisy byly do konca kwietnia (o ile nie myli mnie pamiec bo to bylo juz dwa lata temu).
Wrazenia ogolnie dobre. Zdawalo nas tylko czworka osob. Komisja byla mila aczkolwiek pilnowali ostro by ani nie sciagac ani sie do siebie nia patrzyc. egzamin skladal sie ze sluchania, gramatyki, napisania dwoch krotkich listow handlowych (na kazda czesc bylo po okolo pol godziny) oraz czesci ustnej gdzie trzeba bylo rozegrac dwie scenki np w firmie kloopoty z zamowieniem towaru lub przedstawienie projektu nowego hotelu.
Mniej wiecej taki to mialo przebieg. pozdrawiam
Miejsca w których zdaje się egzaminy CIC i CELI są wymienione na stronie www.cvcl.it którą podałam już wcześniej
I w Polsce też można
Napisz mi proszę "ilecka" gdzie najbliżej Wrocławia można zdawać taki egzamin. Przeszukuje podaną przez Ciebie stronę ale oddziałów w Polsce nie mogę znaleźć:(
Rzeczywiście, coś zmienili na stronie. Miesiąc temu patrzyłam i był co najmniej jeden ośrodek polski, na bank. W każdym razie na tym forum pisuje taka pani, która się zajmuje tymi egzaminami chyba w Tarnowie czy Tarnobrzegu, nie pamiętam. I nawet kilka tygodni temu przypominała o terminie zgłoszeń na egzaminy.
Wpisz CIC w wyszukiwarkę forum i na pewno znajdziesz jej wpis.
W Tarnowie http://www.pwsztar.edu.pl/viewpage.php?page_id=57
dzięki:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia