CELI 4 Krakow 2010

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |
Witam serdecznie!Zdaje ktos moze CELI 4 w Krakowie w czerwcu? Ja przybywam na egzamin az znad morza. Wielka wyprawa i przedsiewziecie strategiczne, bo jeszcze nie mam do konca zalatwionego wolnego z pracy. Moze sie powspieramy psychicznie? Ja najbardziej boje sie produzione di testi scritti, bo niezbyt sprawnie i troche za wolno je produkuje ;) a czasu tam maluuutko jakna moje mozliwosci. A wy? Juz gotowi?
ja nie zdaję w Krakowie ale w Lublinie. ja dla odmiany najgorzej sie boje egzaminu ustego szczegolnie jak zobaczylam te diagramy i wykresy da interpretare. pisemne nie wydaja mi się az takie straszne, trochę ostatnio naprodukowałam kilka wypracowan czas. tragedii nie ma, ale ta prova orale czasem mi spedza sen z powiek.
A wlasnie o co chodzi z tymi wykresami? Nawet sie im nie przygladalam zbytnio. Co tam trzeba powiedziec, ze tyle i tyle procent osob zrobilo cos tam? Bo nie wiem, o czym tam nawijac....
hehe najlepsze że i ja za bardzo nie wiem. z tych testow co mam to w tej czesci ustnej masz tekst ktory trzeba strescic, sa też dodatkowe pytania do testu. potem dwa zdjecia ktore trzeba porównać, czyli w czym sa podobne a czym sie roznią, no i trzecie to wlasnie te diagramy, wykresy, gdzie masz napisane czego dotycza, najczesciej są wlasnie podane dane procentowe, ale czasem zdarza sie że jest ilosc osob. niby skomplikowane nie jest, ale ... wyszłam juz troszke z wprawy jesli chodzi o gadanie.
No wlasnie mi sie te wykresy wydawaly akurat proste, ze sie mowi ile procent osob cos tam zrobilo czy kupilo i juz sie zaczelam bac, ze jest tam jakis ukryty haczyk hmmm....ja najbardziej boje se pisemnych, obiecalam sobie, ze w weekend napisze conajmniej 4 prace, mam nadzieje, ze sie uda ale dzis pogoda taka, ze chyba zaraz ide spac ;) Przyslali mi rozpiske egzaminu i kurka trwa caly bozy dzien! Maraton!
a mi jeszcze nic nie przysłali. wiem tylko że w Lublinie 21 czerwca ma byc pisemny a na drugi dzien ustny. ja przy tych upalach juz nic nie pisze, nie chce mi sie, wykresow tez nie ogladam nie chce mi sie stresowac. wszystko okaze sie juz za 10 dni.
no i juz wiem wszytsko. egzamin pisemny mam 21 od 9 do ok. 15, ustny zdecydowałam sie tego samego dnia od 16. 30 jak tam Twoje wypracowania? ja siedze sobie nad wykresami i fotkami. chciałabym żeby juz było po. a jak tam Twoje nastroje przed egzaminem?
Napisalam kilka wypracowan, ale mam akurat tyle pracy, ze na nauke troche malo czasu zostaje. Nad wykresami i fotkami bede siedziec w pociagu - mam 12godzinna podroz do Krakowa. Chociaz juz wczoraj zasiadlam do wykresu i sobie go opisalam, tylko nie wiem dokladnie o co chodzi. Egzamin mam na 9.30 a ustny dopiero okolo 18 wieczorem! Wiec moze oczekujac dowiem sie czegos wiecej na ten temat. A nastroj? Musze przyznac, ze trochu sie stresuje, bo to jakos tak powaznie mi wyglada no i tam duzo rzeczy trzeba zrobic naraz, a ja wszystko wolniutko i 10 razy musze przemyslec ;))
no to powodzenia kolezanko z forum na jutrzejszym egzaminie. zreszta zycze go wszystkim ktorzy jutro podchodza do CELI. incrocio le dita per voi.
jestem juz po. nie było tak strasznie na tym ustnym:) wiecej napisze jak juz odpocznę bo na razie ide się zrelaksowac. Favola100 grazie per il sostegno datomi:)))
hehehe biancaneve sama widzisz, że nie taki diabeł straszny jak go sobie wyobrażamy :D ja też się relaksuję ze szklaneczką stronga i wcale się nie przejmuje,że być może poległam na części pisemnej. wszak poprawki są dla ludzi a następna... w listopadzie :)))
Ja chciałabym przytąpić do celi 4 w przyłym roku i wzwiązku z tym mam pytanie z jakich metariałow sie przygotowujecie?
Hej wszystkim! Na ustnym infatti nie bylo strasznie, nawet calkiem przyjemnie, na pisemnym oczywiscie stres spowodowany presja czasu. Ale, ku mojemu wielkiem zaskoczeniu, l'ascolto bylo okropne, jak nigdy nie mialam z tym problemu, tak tutaj nie mialam miejscami najmniejszego pojecia co ten facet sepleni tam o tych energie rinnovabili i zostawilam nawet dwa blanki! :(
Nornik, przygotowujemy sie z poprzednich testow zamieszczonych w internecie, poszukajtu w wyszukiwarce to znajdziesz linka. Ja jeszcze korzystalam z ksiazki Come prepararsi all'esame del Celi 4 (Guerra Edizioni).
a jak Ci sie podobal pierwszy tekst o tych innowacjach w Chianti???????? dla mnie to ascolto bylo proste gorzej z tym tekstem gdzie trzeba bylo zaznaczyc po wysluchaniu czy byla o tym mowa w tekscie czy nie. w pewnym momencie troche sie zakrecilam.
Kurcze, nie podobal mi sie, ale zeby bylo wiecej czasu na przemyslenia to pewnie by mi sie podobal bardziej. :) Tam, gdzie trzeba bylo zaznaczyc si o no tez nie wiem, czy mam wszystko dobrze, ale tam przynajmniej nie mialam problemu z rozumieniem. Hmm, moze to lepiej, ze wyniku dopiero we wrzesniu, bo juz do tego czasu nie bede o tym myslec.
w sumie to najłatwiejsza byla parte C. a wypracowanie to jakie pisalas? mam przeczucie że pisalas list do swojego przyjaciela- bamboccione. hehe rozsmieszyl mnie ten temat i w sumie szybko go napislam, natomiast riassunto to takie glupoty napisalam, że wstyd:)))
Dokladnie, pisalam do bamboccione jakies frazesy typu dorosnij chlopie hehe, a streszczenie to zaczelam pisac, jak facet ostrzegl, ze zostalo jeszcze 25 minut, wiec nie wiem, co tam napisalam ;)
Witajcie,
ja też pisałam CELI4 21.06.2010 (w Neapolu - polecam! :) i podobno po ok. miesiącu miały już być wyniki na stronie internetowej. Przeglądałam stronę Uniwersytetu w Perugi i nie mogę nigdzie znaleźć informacji o wynikach, czy choćby o konieczności czekania jeszcze na nie... Ktoś z Was wie gdzie tego szukać??? Pozdrawiam :)
hej! z tego co wiem to na wyniki trzeba czekać ok. 3 miesięcy :( wchodzisz sobie na tą stronkę www.cvcl.it. potem tam na gorze klikasz na AREA STUDENTI, a potem na samym dole masz Area riservata candidati. i wystarczy tylko wpisać swój login i hasło i wyświetla Ci się Twoja osobista strona. Patrzyłam przed chwila. wyników jeszcze nie ma.
Dzięki! Tak coś podejrzewałam że to tam bo dotarłam do tego miejsca ale z egzaminu mam tylko swoją Matricolę i kod miejsca gdzie pisałam... Ty skąd wzięłaś hasło i login?
przysłali mi na emaila:)
witam wszystkich,
mieszkam w Rzymie i uczę się włoskiego, za rok w czerwcu chce zdawac CILS 2, może mi ktoś podpowiedzieć jak i z czego się uczyć? mam kilka książek, ale jest jakiś sposób bądź podręcznik, żeby typowo pod ten egzamin się przygotować? pozdrawiam

ps. w razie czego podaję maila: [email] jeśli ktos ma jakieś materiały bądź testy przykładowe to bardzo bym prosiła o przesłanie
Hej dziewczyny, sa juz wyniki! ;)))
ja jeszcze nie mam:((( i jak Ci poszło?
Lepiej niz myslalam! Nie mam jeszcze dokladnej punktacji, na razie tylko ogolny wynik, bardzo jestem ciekawa tej punktacji.
Biancaneve, gdzie konkretnie mozna zdawac CELI w Lublinie??? Na stronie uniwersytetu w Perugi nie ma wymienionego tego miasta jako centrum egz. Pochodze wlasnie z Lub i wczesniej jezdzilam zdawac do wawy.
hej! egzamin zdawałam w szkole "Dialogo", na ul. Narutowicza (naprzeciwko hotelu Victoria). W czerwcu organizowali egzaminy CELI po raz pierwszy, więc może jeszcze uniwersytet w Perugii nie zdążył umieścić danych szkoły :)
Super! Dzieki serdeczne za odpowiedz. Teraz bedzie mi blizej :)
Hej Biancaneve! Masz juz wyniki?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 48
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka