IL LAVORO

Temat przeniesiony do archwium.
Ciao a tutti!
Mam pytanie czy ktoś z Was ma jakies informacje na temat pracy we Włoszech, czy możecie polecić jakiegos pracodawce, albo może wybieracie się do Włoch żeby zarobić? Chciałam z kolega polecieć w wakcje na miesiąc w poszukiwaniu pracy nie tylko w sumie żeby zarobic ale również żeby nie tracic kontaktu z językiem, tylko, że nawet nie wiem za co się zabrać.. nie bardzo mam kogo się zapytać a wiem, że wiele osob na tym forum mieszka bądź tez studiuje we Włoszech.
Liczę na odpowiedź! i czekam z niecierpliwością!
Pozdrawiam!
w wyszukiwarke po prawej stronie wpisz slowo;praca
ale jakiej konkretnie pracy szukasz, a slyszalas o kryzysie jaki jest tutaj i jak trudno jest znalez prace
słyszałam o kryzysie.. ehh.. kurcze to nie ma byc jakas super extra praca.. w jakies kawiarni czy coś.. zresztą zdaję sobie tez sprawę, że jeżeli już zatrudniają to na całe wakacje.. przede wszytskim mi zalezy na tym języku. nie mam niestety nikogo we wloszech u kogo mogłabym sie zatrzymać więc tyle co by zarobić i moc gdzies cos małego wynając.. nie chce stracic kontaktu z włoskim przez całe wakcje ;/

wpisałam słowo praca po tym jak juz zamiesciłam swoje male ogloszenie i juz się bałam że mnie zrypiecie od góry do dołu że najpierw mogłam poszukać..
z reguly chca na kontrakt od czerwca do wrzesnia CONTRATTO DI LAVORO OFFERTO: TEMPO DETERMINATO PER LA STAGIONE ESTIVA DA GIUGNO A SETTEMBRE 2009
izabenia szukaj tu http://www.wloski.ang.pl/cerchi_lavoro_in_Italia_szukasz_pracy_we_Wloszech_7480.html inie jedz na poludnie ,na polnocy zarobisz wiecej.mam na mysli rejon od Venzezi po Milano..to jest polnoc.w dół od Rimini to juz nie sa Wlochy tylko Mafiolandia italiana...
jasne...mi fai ridere... ;) uhhhaaa

a jakiej pracy szukasz? czy znasz jezyk wloski i od kiedy jestes dyspozycyjna do kiedy? aha i skad jestes?
ja tez szukam:)
pokojowka, niania? co by sie trafilo a nie wymagalo by jezyka na poziomie perfekt:) z zakwaterowanie oczywiscie:D
jestem dyspozycyjna lipiec-sierpien!
jak by ktos mial jakies propozycje czy inne pomysly bede wdzieczna!;)) pozdrawiam:*
nie lipiec/sierpien,ten termin jakos nie istnieje u Wlochow..tylko czerwiec/ wrzesien
Sette, fai pena.
praca jaka się da prawdę mówiąc.. :)
poziom włoskiego.. ekhm :P będą po roku studiów na italianistyce.. więc coś tam umiem :)
a dyspozycyjnie tylko lipiec.. tzn jakos tak od 13 lipca do 10 sierpnia chciałam jechac.. wiem że sam termin mi utrudni znalezienie czegokolwiek.. ehh ;/ w sumie bez sensu.. ale jechac chcę strasznie..
coś mi się zdaje że nic z tego nie będzie.. ;/ a macie jakieś pomysły co by pojechać gdzieś się zatrzymac i za dużo nie wydać..? byleby na miesiąc wyrwac się do Włoch i miec kontakt z językiem?
a może jako jakiś wolontariusz? gdzieś pomagac przy czymś.. i miec przy tym załatwione zakwaterowanie?
Poszukajcie w google: lavoro stagionale/lavoro estivo luglio, agosto - jakies oferty moza znalezc.

http://www.dimanoinmano.com/vendo-compro.c/lavoro-offro.html
mozesz sprobowac jako wolontariuszka na farmach i w hostelach, praca za mieszkanie i wyzywienie, niezbyt ciezka, 2-5 godzin dziennie. sama jeszcze nie wyprobowalam, ale uwazam ze to ciekawy sposob spedzenia wakacji. tanio, w ruchu, na lonie natury, blisko prawdziwych ludzi...
http://www.helpx.net/index.asp
http://www.wwoof.it/gb/about.html
ci wolontariusze to nie taki glupi pomysl.. tyle ze obawiam sie ze jakbym miala na farmie pracowac to z powodu mojej astmy i pylacych wszelakich rzeczy padlabym im tam i bym tylko problemow narobila :D
ale jako jakas pomoc domowa czy coś.. to byloby fajnie :)
a sluchajcie.. wybierał się z Was może kiedyś badz tez teraz korzysta z usług jakiegos biura podróży? macie jakies pojęcie na ten temat jak to wygląda jakie są koszta itp? patrzyłam na różne strony w internecie ale tam zazwyczaj są terminy na zaraz i ceny też takie no cóż.. nie za bardzo :P
prace domowa z tego co sledze od dluzszego czasu to eferuje wlasnie na polnocy evatalska....co to zaosoba to nie wiem..moze napisz [email] nam relacje co to za firma..czasem trafiaja sie jacys oszusci..ale skoro ci zalezy to moze ty jako jedyna zglebisz temat..Widze ogloszenia tej pani w prasie lokalnej w bezplatnych ogloszeniach o prace.. oferuje znalezienie pracy jako pomoc do domu..nawet zadzwonilam tam miesiac temu..dobiera gosc polak..moze ton jego glosu jest dominujacy..ale sprobuj.. :D kazdym badz razie szukal na gwalt kogos do hotelu w Wenecji z dobrym angielskim ..zeby bylo smieszniej zaczelam znim mowic po angielsku..przerwal mi i powiedzila zejestem dobra ..czyli gosc nie glupi skoro zna angielski..i ocenia znajomosc jezyka drugiej osoby.. heheh Izabenia ..moze to ci cos pomoze..pisze dlatego, ze to ja mowiilam ci nie jedz na Poludnie ..Biuro podrozy odpusc sobie,zawsze pobieraaj minimun 50 eu za usluge..zerkaj na strony Alitali dojazd na Linate albo Lotu ma promocje na Malpense./Wizz do Bergamo/.nic tanszego nie widzialam..jest i Swiss do Wenecji ale podejrzewam przesiadke w Zurichu...moze jest i cos do Monachium/Monaco/potem pociag tu jedzie./.musisz jakos pokombinowac..masz GG?W tym terminie co jestes wolna wakacje mozna tu znalezc prace u contadino/zbior owocow/..za 5o eu dniowka ze spaniem i jedzeniem.Moglabym na gg dane ci podac..potem organizujesz sie sama.Podaje tylko wedke ..nie rybe...
sorki za literowki mialo byc odbiera tel.gosc Polak
realia sa takie ,ze wg.stystyki 83% imigrantow zatrudnionych w Itali to operaii..zarabiają do kwoty 10.000 eu rocznie 'srednia'..czyli zaden luksus na ten kryzysowy kraj...jest ciezko jak widac..
Sette di Nowe dziękuję Ci, że w ogóle zechciałaś mi odpowiedzieć, zależy mi strasznie na jakimkolwiek wyjeździe.. rozważam więc każdą propozycję
moje [gg]
zbiór owoców czemu by nie :D czekam na Ciebie na gg :)
Nove* :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie