Wasze opinie o filmach i kinie włoskim

Temat przeniesiony do archwium.
Założyłam ten temat ponieważ chciałabym poznać Wasze zdanie dotyczące kina włoskiego. Jakie najciekawsze filmy obejrzeliście w ostatnim czasie ? Co odkryliście ciekawego i nowego ? Na co głównie reżyserzy włoscy zwracają uwagę ? i wreszcie jakie dostrzegacie różnice i podobieństwa do kina polskiego ?
Minęło trochę czasu, ale co tam. Przede wszystkim klasyka nastolatków - "tre metri sopra il cielo", piekny jest też film "la vita e bella". Fajnie, chociaż długo oglądało mi sie też "la meglio gioventu", to film ktory pokzuje historię dorastania i życia 2 braci.
Kontunuacja filmu 'Tre metri sopra il celo': 'Ho voglia di Te'

Ostatnio bylam w kinie na filmie na podstawie ksiazki Fabio Volo: 'Il giorno in più'. Mi sie podobal, lekki i przyjemny :-)

riprendimi, mine vaganti, colpo d'occhio, mio fratello è figlio unico, il grande sogno, tutta la vita davanti, la sconosciuta to moje propozycje ambitnego kina wloskiego, lubie tez filmy Federico Fellini, La vita è bella to tez jeden z mich ulubionych. krakowski ars co roku na festwialu wloskiego kina pokazuje bardzo ciekawe pozycje.
aa i wczoraj mialam przyjemnosc obejrzec "Ex" - genialna komedia :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia