Jakie podreczniki- poczatek nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Chcialabym zaczac samodzielna nauke jezyka wloskiego, ale nie wiem jakie podreczniki sa dobre i odpowiednie do tego. Czy ktos moglby mi jakies polecic?? Wolalabym typowe podreczniki a nie typu: jezuk wloski w 4 tygodnie. napiszcie z jakich wy korzystaliscie
dzieki
Justyna,podręcznik ,októrym piszesz jest dobry-ja tak zaczynałam,są dialogi i wymowa,również koniugacja czasowników;do tego kupiłamgramatykę włoskiego z ćwiczeniami wyd.PONS,sa również czasowniki-tego wydawnictwa;ja jestem zadowolona,pozdrawiam
ja zaczynałam od "PARLA E SCRIVI" E. Jafrancesco, coprawda nie jest to podręcznik kolorowy, ale zawiera przegląd całej gramatyki ujęty w jasnych tabelach, regułach(cały po włosku), do każdego zagadnienia są ćwiczenia, co do słownika, to "mini słownik włosko- polski, polsko- włoski" wyd. PWN wydaje mi sie b. dobry. Ale nie zapominaj, że kontakt z żywym językiem to podstawa, powodzenia, pozdrawiam
ja zaczynałam od "Parla e scrivi" E. Jafrancesco i mimo, że nie jest to podręcznik kolorowy, w jasny sposób obrazuje całą gramatykę, do każdego zagadnienia gram. jest zestaw ćwiczeń. Przejrzyj go, bo warto. Jeśli chodzi o słownik, to jaknajbardziej polecam "Mini słownik polsko- włoski wlosko- polski" wyd. PWN. Życze powodzenia i nie zapominaj, że kontakt z żywym językiem jest najważniejszy. Trzymam kciuki, pozdrowienia:))
Ja się uczę z podręcznika "Qui Italia" , część 1. Lingua e grammatica , wydawnictwa LE MONNIER i autorstwa : Alberto Mazzetti, Marina Falcinelli i Bianca Servadio, ale nie wiem czy jeśli masz zamiar się uczyć sama, to byłaby to dobra książka...Nie ma w niej słowa po polsku :))) Ja się uczę po prostu w szkole, więc ona służy mi właściwie jako ćwiczenia a nie podręcznik, z jednym tylko wyjątkiem - ma krótkie teksty(czytanki)...Cena to ok 120zł. (428stron a4, ale w tym b. dużo obrazków)

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa