dopiero zaczynam

Temat przeniesiony do archwium.
witam, właśnie wróciłam z wakacji z Włoch i zakochałam się w tym magicznym języku, niestety uczę się angielskiego i francuskiego w szkole a nie włoskiego więc poszukuję przydatnych stron internetowych (tak by były zamieszczone nagrania z wymowa) i jakichś dobrych podręczników z płytami... pomóżcie :)) Na razie mam rozmówi polsko- włoskie i słownik pol-włoski i włos-polski ale od czegoś trzeba zacząć :)
To witaj wśród nas:)
Polecam Ci www.chomikuj.pl
Zaloguj się tam i poszukaj chomika poliglota. W nim znajdziesz sporo materiałow do nauki j.wloskiego. Są tez inne chomiki z materialami do wloskiego. Podaj mi swoj email, to moge Ci mniejsze pliki powysyłać.
http://www.internetpolyglot.com/italian/lessons-it-pl
I wiele innych jezykow z wymowa.
ta strona jest genialna!! dziękuję bardzo ;) ja też dopiero zaczynam więc skorzystam ;)
Skoro chcesz sie uczyc wloskiego na powaznie, to chyba mozesz zainwestowac troche pieniedzy w normalne materialy. Polecam nowe wydanie ksiazki 'Mowimy po wlosku 1' Aliny Kreisberg(z 2007). Jest znacznie lepsza niz Zawadzka i jak ja przerobisz porzadnie, to bedziesz miala bardzo solidne podstawy.
A czy ktos ma w swoich zbiorach książke do wloskiego METODO DIRETTO, sa 3 czesci, ja potrzebuję częśc 2 i 3. Czy ktos z Was korzystal z niej?
Sa 4 czesci. Na stronie www.longpress.com mozesz je kupic w formie elektronicznej za 20zl.
A co sadzicie o tej ksiązce?
Nie znam tej serii, takze nie pomoge...
Dziękuje za tak duży odzew :)
no więc tak do nie_zapominajki: chomik "poliglota" znalazłam ale wam tez sciagaja sie jakies uszkodzone mp3 Wloski w 4 tygodnie?? mój mail [email] więc śmiało wysyłaj jak masz jakies ciekawe materiały :))
do greentea: właśnie napisałam w 1 poście że szukam fajnych podręczników - które z pewnością kupię, ale jestem jeszcze w tych spr zielona wiec licze na dobra rade jaka kupic książkę ;] to jak kupować: 'Mowimy po wlosku 1' Aliny Kreisberg(z 2007)??
do eserena: świetna strona wielkie dzięki :)
a ja mam jeszcze pytanie do tej stronki. czy tam da się zmienić język wyświetlanych komunikatów na polski? jeśli nie to co znaczy coś takiego :
I risultati sono stati salvati nel database.
;)
ojejku ślepa jestem :P już znalazłam te języki ;) ale zdanie moglibyście przetłumaczyć bo mnie ciekawi :P to chyba jakaś pochwała jest? :D
I risultati sono stati salvati nel database. - wyniki zostały przechowane w bazie danych
salvare - ocalić, uratować, uchronić, przechować
:)
dzięki ;) a już myślałam ze mnie pochwalą :P
moglibyście napisac nazwy najpotrzebniejszych czasów w j. włoskim (tj jakis teraźniejszy przeszły i przyszły) :)
Il modo indicativo - tryb oznajmujący
-il presente - czas teraźniejszy
-l'imperfetto - czas przeszły niedokonany
-il p[assato prossimo - czas przeszły bliski
-il passato remoto - czas przeszły historyczny
-il trapassato prossimo - czas zaprzeszły
-il trapassato remoto - czas zaprzeszły
-il futuro semplice - czas przyszły prosty
-il futuro anteriore - czas przyszły uprzedni

Il modo congiuntivo - tryb łączący
-il congiuntivo presente
-il congiuntivo imperfetto
-il congiuntivo trapassato

Il modo codizionale - tryb warunkowy
-il condizionale presente (semplice)
-il condizionale passato (composto)

Il modo imperativo - tryb rozkazujący
L'infinito - bezokolicznik
Il participio - imiesłów przymiotnikowy
Il gerundio - imiesłów przysłówkowy

...pominęłam coś???
:)
...i jeszcze to:
Il participio presente - imiesłów przymiotnikowy czynny (amante - kochający)
Il participio passato - imiesłów przymiotnikowy bierny (amato - kochany)
Il gerundio presente - imiesłów przysłówkowy współczesny (mangiando - jedząc)
Il gerundio passato - imiesłów przysłówkowy uprzedni (avendo mangiato -zjadłszy)

...powodzenia w nauce!
:)
heh czasów jak widzę w każdym jezyku pod dostatkiem ;P Po powrocie z Włoch zaczełam się głębiej zastanawiać po co właściwie człowiek uczy sie tych wszystkich trybów, czasów zaprzeszłych etc jak w codziennej komunikacji tylko teraźniejszy czas jest przydatny i dużo dużo słówek to samo zresztą potwiedził mój przewodnik... Sama komunikując się w sklepach recepcji na przystanku itp po angielsku tylko w czasie present simple lub continuous ;PP
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego