Passare da B2 a C1

Temat przeniesiony do archwium.
Hey wszystkim !:)

Mam taki problem i za bardzo nie wiem kogo sie poradzic :) Wiec pytam tutaj. Mam straszny problem z przejsciem z poziomu B2 do C1... Niby ogladam telewizje, czytam artykuly wypisuje slownictwo, a nie czuje jakos, abym szla do przodu:) Nie wiem czy tez tak ktos mial.. wiec prosze o jakies porady:) Doszłam jedynie do wniosku, aby nie wypisywac slowek na "sucho" i sie ich uczyc, ale drukowac artykuly i tlumaczyc na nich, a potem czytac czytac i czytac... bo tak to nie wiem nawet w jakim kontekscie uzyc danego slowa... Mozecie jeszcze cos poradzic?:)

Z góry dziekuje:)
Ja tak się właśnie uczę...słucham, słucham...czytam, czytam..tłumaczę, a potem ze zdziwieniem stwierdzam, że coraz więcej rozumiem, coraz mniej tłumaczę, bo jakoś samo w głowie automatycznie mi się tłumaczy...
Myślę, że to jest dobra metoda...przynajmniej na mnie działa...
Powodzenia, nie załamuj się...ani się nie spostrzeżesz kiedy samo Ci wejdzie do głowy...:)))
:)
Hej

Poza korzystaniem z podręczników - uważam, że taka typowo ''szkolna'' nauka jest ważna i nie należy jej pomijać w trakcie opanowywania języka - polecam regularne oglądanie tv włoskiej lub słuchanie radia. Regularne czytanie książek. Na początek wybieraj poczytną literaturę wspólczesną. Ja osobiście polecam , między innymi oczywiście, kryminały Gianrico Carofiglio. Nie jest to może literatura najwyższych lotów, ale jest napisana językiem przystępnym. Polecam założyć sobie zeszyt i tam wypisywać słówka lub całe zwroty, które szczególnie ci się podobają i po zakończeniu lektury nauczyć się ich na blachę. Po kilku książkach odczujesz znaczącą różnicę, zapewniam. Dobrym sposobem jest też, jak wspomniałam na początku, zakup podręcznika do nauki języka na poziomie C1 (mnóstwo teraz tego na rynku) i naukę zamieszczonych tam czytanek na pamięć (poprzez wielokrotne czytanie). Włoska telewizja. Ja polecam Canale 5. Programy denne, ale ze wstydem przyznam, że kilka śledziłam z nieskrywaną ciekawością. Staraj się wybrać jakiś program np. wieczorne wiadomości -Telegiornale, program publicystyczny Matrix, Striscia la notizia, Uomini e Donne ..cokolwiek i oglądaj regularnie. Po jakimś czasie zauważysz, że powoli zaczynasz rozumieć prawie wszystko.
Mnie sporo dawałąy i dają regularne 9 w moim przypadku własciwie codzienne) rozmowy z przyjaciółmi z Włoch. To daje niesamowice dużo.