Książki dla początkujących

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,

Od kilku miesięcy jestem w Niemczech i współpracuje z pewnym Włochem, który postawił sobie za punkt honoru nauczyć mnie włoskiego. Przyznam, że nawet się na początku ucieszyłam, ale radość szybko minęła. Korzystam z różnych stron internetowych, a następnie testuje na Salvatore nowo zdobytą wiedzę. Niestety on strasznie czepia się wymowy. Ciągle narzeka, że źle. Po kilku takich spinach zaprosiłam go do domu i puściłam mu na necie wymowę z pons, a on twierdzi, że tam źle mówią. Chciałabym się zaopatrzyć w jakieś książki z audio, ale takie, żeby Salvatore był zadowolony i przestał jęczeć nad kaleczeniem jego cudownego języka. Czy możecie mi coś fajnego polecić? Przydałaby mi się też jakaś książka z gramatyką. Za pomoc z góry dziękuję

pozdrawiam
Cleo
a z jakiego regionu Wloch pochodzi ten poliglota Salvatore???? czyzby z poludnia..sadzac po imieniu
ponadto jak sie chcesz uczyc wloskiego to sie ucz dla siebie,a nie zeby sie Salvatore podobalo:-)
Tak, pochodzi z Sycylii ;). Chcę się nauczyć włoskiego dla siebie. Nie myślałam wcześniej nigdy o włoskim, ani nie miałam styczności z tym językiem, ale skoro nadarzyła się okazja to chętnie z niej skorzystam:).
Chciałabym wspomóc naukę książkami, niestety nie bardzo mam rozeznanie, w które pozycje warto zainwestować. W Polsce będę tylko przez kilka dni w połowie sierpnia i chciałabym spędzić ten czas z przyjaciółmi i rodziną zamiast biegać po księgarniach i szperać w tonie książek, którymi zalewa nas rynek.
Jako, że już wiele lat poświęciłam na naukę niemieckiego zdaje sobie sprawę, że odpowiednia literatura to połowa sukcesu.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia