PROSZĘ O TŁUMACZENIE

Temat przeniesiony do archwium.
cO TO ZNACZY "MOCCIO"?
z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC:)
smark (z nosa) :)
co? serio?
być może ale ma pewnie jeszcze inne znaczenie ponieważ to słowo wzięte jest z zapytania czyw Polsce produkuje się włóczkę bawełnianą przeznaczoną do produkcji "moccio"... wiec co...? do produkcji smarków? hehe
rzeczywiście, znaczy to tyle, co śpik
śpik? a co to śpik?
no właśnie smark, glut (chyba nie jesteś z południa Polski)
a ja myslalam ze spik to cos innego :-O
(nie jestem z poludnia)
ja jestem z poludnia i z tego co wiem to szpiki a nie śpiki...;)
nie jestem z poludnia- jestem z północy- u nas się mówi gil lub ciump :). No ale czy ktoś mi podpowie co ma ciump wspólnego z wełną
to może podam częśc zdania:"...filo cotone per la
produzione dei moccio"
szpik to jest kostny, a glut, to śpik (słowo gwarowe, oczywiście)
ciump? pierwsze slysze......ja z centrum jestem i tylko glut i gil nie jest mi obcy
..a w ogle to fascynujacy temat :-P
HAHAHA DOBRE DOBRE NAPRAWDĘ DOBRE- OKAZUJE SIĘ ŻE W POLSCE TEZ JAKI WE WŁOSZECH INNA GWARA CO KILOMETR:) -JA JESZCZE ZNAM KOZA- TO TAK DLA DOPEŁNIENIA HAHA.
a co z moim zdaniem- hehe nie bylo o ciumpach !:(
właśnie pytałem się Włocha, czy zna jakieś inne znaczenie tego słowa, powiedział, że tylko to. A co do bawełny, to myslę, że jedyny związek, to ten, że można się wysmarkać w bawełnianą chusteczkę
Ire, a mozesz podac cale zdanie?
Bo ja juz chyba wiem, o co chodzi... a nawet na pewno.:) Chodzi o mopa - po wlosku "mocio" lub wlasnie "moccio".:-)
Fajne, od razu skojarzyłam z mopem, bo codziennie w pracy słyszę to słowo, a jak czytałam o różnych gilach itp, to aż mi się śmiać chciało:) Ale moga wyjść fajne tłumaczenia, lepiej podawać od razu zdanie, to będzie też wiadomy kontekst.
:)
heheheh czyli do tych spikow i innych ciumpow nalezy wrzucic tez mopa
:-D
haha miła dyskusyjka nam się tu rozwinęła- można się wiele nauczyć. No mop już bardziej mi pasuje do włóczki niż gil.hehe

Dziękuję serdecznie wszystkim- pomogliscie mi i nauczyliście wiele. :)

Idę szukać producentów włóczki z przeznaczeniem na gile, a może też na mopy będzie :).

uściski
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CafeItalia

 »

Życie, praca, nauka