gdzie najlepiej studiowac italianistyke???

Temat przeniesiony do archwium.
Marze aby studiowac italianistyke..pomozcie gdzie???strasznie chcialabym aby byl to Gdansk ale nie moge dojsc do tego czy zostal tam utworzony ten wydzial ...jesli ktos cos wie prosze o kontakt z gory bardzo dziekuje:)))
Sam tego poszukiwałem (mieszkam w Gdyni) i jedno co znalazłem (najbliżej) to Univerek w Warszawie. Z tego co wiem to w Trójmieście nic poza szkołami językowymi nie stety nie ma, a i z nimi bywa różnie. Ti saluto ed auguro buona fortuna! Stammi bene!
w Gdańsku rzeczywiście nie ma italianistyki, najbliżej Trójmiasta jest w Toruniu(ale tylko licencjat-3 lata), poza tym na Uniwersytecie Warszawskim, Adama Mickiewicza w Poznaniu, Jagiellońskim, Śląskim(ale trzeba chyba mieć maturę z włoskiego, jak dobrze pamiętam) i prawdobodobnie na Wrocławskim(ale z tego co słyszałam wieczorowo-ale nie jestem pewna)
pozdrowienia:)
Polecam "swoja" italianistyke :) na Uniwersytecie Slaskim - filia w Sosnowcu. Jest naprawde suuuuper !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A jaki jest drugi język w Sosnowcu? Tylko francuski, czy jest do wyboru cos innego?
Może znacie jakies prywatne uczelnie, gdzie mozna studiowac italianistyke?
italianistyke mozna studiowac w poznaniu w wyzszej szkole języków obcych
To nie do końca jest italianistyka :( Kierunek nazywa się "filologia angielska z italianistyką". Póki co - o ile wiem - jest tak, że po 3 latach otrzymuje się licencjat z j.ang., a włoski pozostałby jedynie tylko w nazwie kierunku na dyplomie :( Trwały rozmowy w sprawie możliwości wprowadzenia studiów magisterskich, ale tylko z ang. Co do włoskiego: pojawił się pomysł, by po tych 3 latach następował 1 rok tzw. wyrównawczy, a później studia magisterskie na poznańskim uniwerku, ale - z tego co wiem - nic nie zostało podpisane :(
Opcja z italianistyką dostępna jest tylko w trybie dziennym (540PLN/m-c). Nauczyć można się naprawdę sporo, ale - jeśli chodzi o angielski - to raczej też w trybie dziennym :(
12 marca są "Drzwi otwarte", a na http://www.wsjo.poznan.pl więcej informacji.

Cordiali saluti :)
jakie trzeba wybrac przedmioty na maturze aby zdac na italianistyke?czy musza byc zdawane na poziomie rozszerzonym,czy wystarczy na podstawowym??????
to zależy od uczelni
Kraków, Warszawa i Poznań liczą język polski i obcy rozszerzone + swoje własne egzaminy, w Toruniu wystarczy tylko język obcy-najlepiej rozszerzony, na UŚ trzeba chyba mieć maturę z włoskiego
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa