italianistyka na UMK

Temat przeniesiony do archwium.
61-88 z 88
| następna
czesc ania;)
-italianistyka ma podstronę na www.umk.pl,nic ciekawego tam nie ma:P
-nie rozumiem zażaleń,że ludzie znający włoski jakiś czas się nic nie nauczyli...każdy ma inny poziom,nie mogli startować od poziomu najlepszych...
-starzy maturzyści mają łatwiej /wiem,bo miałam 98 i 98 z nowej matury z języka i byłam jedyną osobą która dostała się nie z odwołania, z nową maturą...potem doszło parę 'nowych',ale ogólnie 'starzy' przeważają/
-właśnie mamy exodus ludzi ciągnących 2 kierunki naraz,którzy zauważyli,że jednak trochę roboty jest ;)
...a doktora jeszcze nie zaznałam /hura/
ogólnie jest spoko,ale - ale,ale...
e,nic nie mówię,bo mnie jeszcze kto nabije:]
Wiecie moze ile jest osob na miejsce na UMK?
W tegorocznej rekrutacji tzn.2005/2006 było ponad 20 osób na miejsce. Italianistyka była jednym z najbardziej obleganych kierunków na UMK!!!Powodzonka
Z tego co pamiętam w tym roku o jedno miejsce na italianistyce walczyło 21 osób.
Nie jest tak źle na konwersacjach . Wprawdzie puszczono nas od razu na głęboką wodę ale na wszystko jest sposób . To czy sobie radzisz czy nie zależy w dużej mierze od grupy do której należysz ( bo jeśli 3/4 grupy w ogóle nie uczestniczy w zajęciach to jest to problem ale jeśli grupa jest zdyscyplinowana i wykazuje chęci to naprawdę można sobie poradzić ), bo lektor wykazuje naprawdę dużo dobrej woli.
Pozdrawiam i powodzenia!
Aha jak u was wyglądają zajęcia ze wspomnianym już nauczycielem?
No to mnie załamaliście :( a wiecie może na której uczelni najłatwiej jest dostać sie na italianistyke? bo wychodzi na to, iz na pewno nie w toruniu...
Zależy jakie oceny miałeś/miałaś na świadectwie lub ile uzyskasz punktów z matury. A w ogóle to próbuj tam , gdzie są egzaminy wstępne , bo wtedy można się wykazać a w przypadku ocen ze świadectwa itd to rządzi "dziki fuks" jak miałeś szczęście lub pani w szkole cię lubiła to masz nawet 6 a przecież to nie przekłada się na umiejętności. Nie łam się . Jak ci naprawdę zależy na włoskim to będziesz go studiować. Coś na ten temat wiem:)
sono uno studente italiano a varsavia, vorrei imparare polacco e migliorare l'inglese, studio giurisprudenza.
[email]
ja tez chce studiowac ITALIANISTYKE!!! Jestem z Lubelskiego wiec do Torunia mam dość lontano;/ Czy ktos orientuje sie na temat tego kierunku np. w Krakowie lub Warszawie? Jaki jest poziom, wymagania??? Prosze o rade i opinie rozeznanych, lub studiujacych ten kierunek! Dziekuje:*papa
jeśli nie musisz,nie jedź do torunia...tu się olewa studentów.przynajmniej w tym roku.nie opłaca Ci się....
pozdrawiam
Hej! Jaki był próg procentowy w tamtym roku? i co powiecie na temat rozmowy kwalifikacyjnej( była w tamtym roku?)....?
heeej:),
ja również chciałabym studiować italianistyke od najbliższego roq akadem:). Czy w związq z tym orientujecie sie może na czym polegać bedzie rozmowa kwalifikacyjna(oczywiście mam na myśli umk)?jak sie do niej przygotować?może coś warto przeczytać?pozdrawiam!(aha doszły mnie słuchy że podobno sudenci umk przyjmowani są/będą BEZ rekrutacji...prawda azaliż to;)?)pozdr!
w tym roku z nowej matury trzeba bylo miec z podstawowej100% a z rozrzerzonej 93% zeby sie dostac Z ODWOLANIA
nom,mając 100 i 98 dostałam się bez odwołania ... jako jedyna nowa maturzystka :P
o rany! mi sie wydaje, ze to jest niewykonalne. przynajmniej dla mnie. ech... tyle procent....
Ahaś dzieki za odzew, czyli moje 100 i 91 mi nie wystarczą ;(?? a co z tą rozmową kwalifikacyjną? a poza tym jak sie studiuje?pewnie jak to na filologii dużo roboty? (jestem na germanistyce wiec wiem na czym to polega:)
Hej Asiu!
Możesz napisać do mnie; moje [gg] . Też jestem z Lublina i studiuję w Wawie. Pzdr
maklella, nie wiem jakie są zasady naboru w tym roku.jeśli identyczne jak w zeszłym, to może być niewesoło, ale liczę na to,że coś zmienili ;) powodzenia
Ja studiuję romanistykę na UMK!Zmieniło się dużo na korzyść nowych maturzystów pod tym względem,że starzy maturzyści mają egzamin z języka obcego,a nie tak jak w zeszłym roku konkurs świadectw,dlatego myślę,że po pierwsze egzamin zrobi spory odsiew,a po drugie nie będzie już tylu chętnych jak jest egzamin!Jak są konkursy świadectw nowych maturzystów i starych razem,to nawet na historię jest się cięzko dostać,a co dopiero na filologię obcą....
Hej!

A z jakiego jezyka musza pisac egzamin starzy maturzysci? Z wloskiego czy jakiegos innego, np. angielskiego?
Mialam na mysli ludzi ze stara matura:))
do QbA,f.romańska : co sugerujesz z tą historią?że to niby jakiś gorszy kierunek niż Twoja filologia?sorry ale czuje się urażona tym co napisalaś, studiuje historie i wbrew temu co sie wydaje wszystkim wcale nie jest łatwo ani dostac sie na ten kierunek a tym bardziej utrzymać przez 5 lat!!!
Ja nic nie sugeruję,ale widze co robią studenci historii w akademikach i znam kilku,na historii wystarczy się uczyc tylko do sesji,a na filologiach trzeba systematycznej pracy!Jeżeli Ciebie uraziłem to przepraszam!Na pewno jest dużo łatwiej dostać się na historię niż na filologie obcą nie czarujmy się!A jeżeli chodzi o jezyk obcy,który trzeba zdawać na italianistykę,to jest pewna dowolność!O to zasady:egzamin - język obcy (włoski lub angielski lub francuski lub niemiecki lub rosyjski)!Pozdrawiam
Mam prośbę, czy mogłby ktoś napisać mi jakie są kryterai wymagań,aby dostać się na italianistykę na UMK (przede wszystkim jak dobrze trzeba znać język). Z góry dziękuję!
Pozdrawiam :)
dziewczyno!!!!
Przeczytaj po prostu cały ten wątek albo lepiej wejdź na stronę umk i nie pytaj więcej o rzeczy oczywiste, bo to już nie jest nawet śmieszne...
dzieki;]
Salve, nie polecam szkoły Romanica w Sopocie - marny poziom, brak konsekwencji i pomysłów. Wieje nudą.
Temat przeniesiony do archwium.
61-88 z 88
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa