Prawo- studia

Temat przeniesiony do archwium.
Hejka!!jestem w 1 liceum i mam zamiar studiować prawo we włoszech, tylko będe miala problem z wybraniem uniwersytetu..... czy mógłby ktoś udzielić mi jakieś wzkazówki odnośnie tych studiów...proszę o kontakt osoby które będą lub studiują we Włoszech prawo, mój email to [email]
Dzięki z góry;)
ja też chciałabym studiowac prawo (w Rzymie).Czy orientuje się ktoś, czy prawo włoskie jest porównywalne z polskim???czy trudno jest się dostac??? jak jest z obcokrajowcami???
Czesc,no to moze ja odrobine pomoge:)
Przede wszystkim, we Wloszech nie ma egzaminow na prawo,wstep "wolny",oczywiscie zakladma,ze zapewne wiecie,ze studia we Wloszech sa platne,zarowno frequent jak i non frequent,wiec moze to stanowi jakas przeszkode,czesne porownywalne sa do czesnych na prawie zaocznym w Polsce..no moze odrobine wiecej,zalezy rowniez od uniwersytetu.Co do podobienstwa to zarowno prawo polskie jaki i wloskie naleza do systemu prawa civil law...i na tym chyba podobienstwo sie konczy..
pozdrawiam
Dziękuje:) Słyszałam, że opłaty za studia są uzależnione od dochodów. Wiesz coś może na ten temat???
Wypowiem sie jak to jest w Perugii (bo tam studiuje). Mozna starac sie o znizki w oplacie za studia wlasnie z tytulu niskich dochodow w rodzinie. W tym celu trzeba zlozyc modello ISEE (Indicatore di Stato Economico Equivalente) w ktorym zwarte sa dochody rodzinne. Ten model trzeba zlozyc na sekretariacie i w zaleznosci w ktorym przedziale (tzw fascia) znajduje sie student taka dostaje znizke.
Okolo 1200 euro rocznie, mowie o prawie w Bolonii, moim zdaniem studiowanie prawa we Wloszech jest niezbyt rozsadnym pomyslem, sam sie do niego przymierzalem, wybralem jednak stosunki miedzynarodowe... w Italii, dane z wczorajszej konferencji jest 180 000 adwokatow, jest ich na prawde duzo, wiec magistratura to tysiace osob, ktore bardzo czesto maja problemy ze znalezieniem pracy, osobiscie znam Wloszke, ktora broni sie wlasnie na prawie, ale jest z poludnia, nie ma znajosci na polnocy i teraz podjela prace w szkole podstawowej, mnostwo osob decyduje sie na takie kroki po wloskim prawie... oczywiscie na pewno sa jakies mozliwosci, prawo miedzynarodowe, moze w jakichs posrednictwach, firmach polsko-wloskich, ale nie sadze, zeby tak bardzo wnikliwa znajomosc prawa wloskiego byla w tych aziendach az tak niezbedna... powiem szczerze, uwazam, ze studiowanie prawa generalnie jest nudne, a kiedy dochodzi to po wlosku to juz tym bardziej-wracam wlasnie do moich 800 stron konstytucyjnego!;)
Dzięki:-) nie miałam pojęcia, ze tam jest taka sytuacja...wydawało mi się, ze po prawie będzie mi łatwo znalezc pracę. No ale cóż, teraz musze sie troche zastanowic :-) a jak jest na stosunkach międzynarodowych??? (oprócz 800 stron konstytucyjnego:) Powodzenia życzę!!!!
Hmm grzechem by bylo narzekac :) studia sa ciekawe, wiadomo, ze niektore rzeczy bywaja nudne, ale ogolnie jak swieci slonce to zycie wydaje sie latwiejsze :p no moze nie daja perspektyw takich jak Yale albo Harvard, ale stad zawsze latwiej o transwer :):):) zastanow sie dobrze, masz jeszcze czas! najwazniejsze wiedziec czego sie chce, wtedy jest duzo latwiej w zyciu! wiem to, bo ja nie wiem :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia