la borsa di studio ???

Temat przeniesiony do archwium.
ciao!

Mam takie pytanie dla osob zorientowanych. Czy w Polsce konsulat udziela la borsa di studio dla studentow, ktorzy jada do Wloch np. na rok? czy cos takiego istnieje?
Skad sie wzielo to pytanie? Niedawno dostalam maila z mojego uniwersytetu(studiuje na uniwersytecie brytyjskim) z konsulatu Wloskiego w Londynie, kazdy student BRYTYJSKI moze ubiegac sie o to jesli wybiera sie do Wloch na studia , nie moga to byc jednak pelne studia, np laurea triennale, badz master. Obejmuje to tylko okres , 4 , 6 lub 9 miesiecy. wystarczy wyslac aplikacje z pelna dokumentacja, oficjalnymi listami z british authorities. Nie jest to borsa di studio, ktora zalezy od zarobkow rodzicow. Ja mam wszytskie dokumenty i chcialam juz to wyslac do konsulatu, ale tak jakos zadzwonilam zeby sie upenic i powiedzieli mi ze musze byc narodowosci brytyjskiej...:(. Powiedzieli mi rowniez ze musialabym sie dowiedziec czy w Polsce dzialo tak samo. Czy ktos o czyms takim slyszal?
Pozdrawiam
nikt nie wie...
w kazdym razie dowiedzialam sie.. juz:)
no i czego się dowiedziałaś?
Jeśli o mnie chodzi to ja tylko i wyłacznie licze na pomoc uniwersytetu na który wybieram sie we Włoszech.
my mowimy to o 2 roznych typach borsa di studio. Ty i tusinka staracie sie o to na podstawie zarobkow rodzicow prawda?, jest 2 borsa di studio, ktore sie uzyskuje przez kontakt z konsulatem i jest je dosc trudno dostac, tzn ja na pewno bym je dostala w anglii tyle ze powiedzieli mi ze moga ubiegac sie tylko brytyjczycy, a w Polsce wiem ze na pewno podan bedzie tak duzo ze nie ma szans, moa sytuacja komplikuje sie o tyle , ze np o borsa di studio moga ubiegac sie osoby z polskim obywatelstwem studiujace w Polsce. W anglii nie moge i w Polsce pewnie tez nie na to wyglada.
jezeli chodzi o borsa di studio na podstawie zarobkow rodzicow, wydaje mi sie ze przedewszystkim powinnas miec wykaz zarobkow twoich rodzicow z roku podatkowego, przetlumaczone przez tlumacza przysieglego i zalaczone do dokumentow. Podanie z tego co wnioskuje juz masz, taki formularz do wypelnienia? wypelniasz i wysylasz..
boze jaki formularz???????:))))
wiesz co jak na razie zbieram wszelkiego typu inne dokumenty do styp. Co do formularza, to jak na razie rozgladałam się w necie, na stroeni uczelni i fakt, jest tam dokument który musze wypełnic online, ale bez tych wszystkich dokumentów po prostu go nie wypełnie.
Dzieki za info.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Kultura i obyczaje