studia w palermo?

Temat przeniesiony do archwium.
kochane,mieszkam w palermo od kilku lat i zastanawiam sie nad studiowaniem czegos,tak dla przyjemnosci wlasnej.Mam licencjat z nauczania j.polskiego,ale we Wloszech ten papier nie ma zadnego waloru.Myslalam o psychologii zaocznej w Polsce,ale nie wiem,czy kierunek nie wymaga stalej obecnosci;ktos cos wie?Mam tutaj na mysli WSPS w Warszawie lub we Wroclawiu.Zastanawialam sie tez nad studiami we Wloszech,ale nie humanistycznymi.Jesli juz to pielegniarskie.Tylko,ze sa na nie egzaminki i nie wiem,jak trudne.Mam 34 lata i czy gra warta swieczki? Od ponad roku ucze sie angielskiego i zobaczymy,co bedzie.Jednak wazne jest dla mnie cwiczenie mojego mozdzku,inaczej bedzie zle ze mna...
Jesli ktos jest z Palermo lub studiuje tutaj na wymianie,byloby milo uslyszec sie.Chyba,ze ktos zdecydowanie nie chce..Caluski
A propos:czujecie to ciepelko?!
Jeśli masz ochote studiować to "perche` no?":)
Na studiach zaocznych nie musisz byc na każdym zjeździe - mozesz przeciez wystapić o Indywidualną Organizację Studiów (IOS) i wtedy pojawiasz sie w semestrze na co którymś zjeździe , kontaktujesz sie z wykładowcami telefonicznie, mailowo itp. Zaliczasz przedmioty , egzaminy jak akurat jesteś na zjeździe. JA studiuję stosunki międzynarodsowe zaocznie na UMK w Toruniu i wiele osób tak robi- mieszkają w Anglii, Irlandii lub Niemczech i dają rade. To jest wykonalne.
pozdrawiam
P.s
Od października będę na Sycylii a dokładniej na universita` degli studi di Catania:)
czesc sabbia! dzieki cieplutkie za odpowiedz i slowa otuchy.Odezwij sie jak bedziesz juz na Sycylii,moze wpadniesz do Palermo?saluti

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka