Studia we włoszech pomoc odniśnie dokumentów

Temat przeniesiony do archwium.
mio drodzy chce studiowac od października we włoszech mniej wiecej wiem jakie papiery mam zawieźć do włoch na uczelnie ale wole się upewnić i potrzebuje pomocy. dzwoniłam na uczelnie i powiedzieli ze mam się udac do ambasady włoskiej w warszawie zeby przysięgle przetłumaczyć świadectwo oceny i wynik maturalne a czy nie wystarczy iść do biura tłumaczeń i przysięgle przetłumaczyć tam. wiem jeszcze ze musze miec legalizacje świadectwa uzyskaną przez ministerstwo edukacji narodowej ? ale jeszcze nie wiem co z dochodem rodziców jak to załatwic i jaki papierek mam dostarczyc? czy się zgadza co mówie czy to jest nie prawda?
Swiadectwo oczywiscie mozesz przetlumaczyc w kazdym biurze tlumaczen (tlumaczenie musi byc przysiegle). natomiast konsulat wloski w wawie wydaje ci dichiarazione di valore.
a co z tą legalizacją świadectwa czy to też jest konieczne ? czy to juz załatwie w tym konsulacie?
domi001 nie wiem jak jest z ta legalizacja, ale jesli moge chce Ci cos doradzic jak zalatwiasz juz papiery i jestes zdecydowany studiowac w IT
Mozesz sie ubiegac o stypendium na wloskiej uczelni, ale trzeba za wczasu przygotowac papiery tu w PL i isc do tlumacza Z tego co pamietam na Uniwersytecie w Bolonii mozna bylo dostac chyba 2000€ na semestr, ale nie pamietam dokladnie Tak czy siak zawsze to jakas kasa.
Jesli bylbys tym zainteresowany daj znac Poszperam w archiwum mojego kompa i sprawdze jak to bylo
Pozdrowka
Hej, sprawdź w wyszukiwarce, ten temat był przerabiany z kilkadziesiąt razy (możesz też wejść na mój wątek "dokumenty na studia").
to jest ten post : Studia w IT, kolejnosc dokumentow WAZNE!
http://www.wloski.ang.pl/forum/studia-jezykowe/199722
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Solo italiano