Szkoła językowa we Włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
Myślę o 2-tygodniowym kursie włoskiego we Włoszech. Przeglądałam kilka ofert, jednak ceny odstraszają. Czy ktoś ostatnio był w jakiejś szkole na kursie językowym i mógłby podzielić się wrażeniami? Która jest godna polecenia?
Według mnie "Babilonia" w Taorminie. Ze wszystkich czterech, w których byłam podobała mi się najbardziej.
.....zainteresowanie kursami języka włoskiego we Włoszech jest ogromne. Natomiast stosunkowo mało jest nauczycieli odpowiednio przygotowanych do nauki języka włoskiego obcokrajowców. Oznacza to, że szkoły, które chcą zatrudniać najlepszych nauczycieli zmuszone są do oferowania odpowiednio wysokich wynagrodzeń, co przekłada się na ceny kursów. Z tego wynika oczywiście, że tanie kursy prowadzone są głównie przez słabo przygotowanych lub niedoświadczonych nauczycieli.....
wybierajcie szkoly zrzeszone w ASILS/Associazione delle scuole di italiano come lingua seconda, drugą wskazówką potwierdzającą wysoką jakość kursów jest międzynarodowy Certyfikat ISO 9001.
Niestety takie są fakty. Dobre szkoły mają wysokie ceny za kursy, bo muszą dobrze płacić swoim nauczycielom. Słabe szkoły płacą nauczycielom tyle, co zarabiają kelnerzy, ale poziom jest odpowiednio niższy.

Również zgadzam się, że warto jeździć wyłącznie do szkół zrzeszonych ASILS. Ja byłem 3 miesiące w szkole Madrelingua w Bolonii i naprawdę nie żałuję. A poza tym, jeżeli ceny są zaporowe, w zależności od wieku można spróbować wyjechać w ramach praktyk lub popracować dla szkoły w zamian za kurs. Gdy robiłem kurs tak właśnie to wyglądało. 4 godziny nauki = 4 godziny pracy.

http://www.kahan.pl
A ja bylam w tym roku 2 tygodnie w Genui - szkola nazywa sie Scuola Tricolore, bylo naprawde super, swietni nauczyciele, doskonala atmosfera, polecam baaardzo! No i Genua - tez warto :-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia