Superiore

Temat przeniesiony do archwium.
Zadałam już kiedyś podobne pytanie,nikt na nie niestety nie odpowiedział,ale mam nadzieje,że teraz mi pomożecie:)
czy słówko superiore to znaczy szkoła średnia?i czy to samo ma znaczenie słowko wloskie accademia?
Słyszałam,że w Rzymie znajduję się szkoła średnia Polska.Czy ktos wie cos na ten temat?Za jakiekolwiek inforamcje będę bardzo wdzięczna.
1)szkoła średnia=scuola media
2)superiore(przymiotnik)=górny, wyższy;(rzeczownik)zwierzchnik, przełożony

Być może używa się wyr. scuola superiora jako szkoła WYŻSZA, ale nie wiem...bo mieszkam w Polsce, wiec malo się orientuje :P mój słownik podaje: universita
Może teraz coś znajde:)Grazie.
la scuola media to odpowiednik naszego gimnazjum.
superiore to sa chyba nasze szkoly pogimnazjalne wiec chyba nie mozna tego poruwnac do uczelni wyzszej.
hm, ja myślałam, że nie ma odpowiedników gimnazjum, tylko są po podstawówkach od razu medie...no a potem studia...aa nie wiem...
nie jest 5 lat podstawówki (elementare) 3 lata medie i pozniej liceum chyba 4 lata ( ale nie bardzo pamietam no i pozniej studia :) Podobnie jak u nas
Ja już też się dowiedziałam-w wieku 6 lat(rok wcześniej niż w PL) idzie się do 1. klasy szkoły podstawowej, która trwa 5 lat. Później 3 lata "gimnazjum", czyli tak jak u nas, a po nim 5 lat naszej "szkoły średniej".
Czyli elementare 5, medie 3, superiore 5...e finalmente-universita :D
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa