Jaki jst dobry słownik do włoskiego?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, moja mama wyjeżdża do Włoch do pracy. Niestety nie znam się na włoskim tylko na angielskim. Ale Wy na pewno znacie się na słownikach do j. włoskiego i mi doradzicie. Chodzi mi o podręczny/kieszonkowy słownik włosko-polski i polsko/włoski w jednym. A problem tkwi w tym, że nie znam żadnych dobrych wydawnictw. No bo w angielskim są to np. Longman, Oxford, Cambridge, MacMillan, ExpressPublishing itp. I przykładowo Longman ma swój podręczny słownik bardzo fajny... A jakie mozecie polecić znane i dobre słowniki podręczne do włoskiego? Oraz ile plus minus kosztują? Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam =)
myślę że skoro twoja Mama jedzie z zerową znajomością włoskiego, to każdy słownik będzie dla niej zbawieniem! :) ja ze sobą nadal wożę "Słownik mini wł-pol, pol-wł" Hanny Cieśli wyd. Harald G Dictionaries ok.22 tys. haseł. taki ładny zielony:) i z tego co pamiętam to niedrogi był. Dobrze by było gdyby kupiła też sobie jakieś tablice z odmianami czasowników bo bez tego ciężko zdanie sklecić, wybór jest ogromny, weź jej na pocz. coś taniego, małego coby się nie przeraziła. No i słowniczki tematyczne mogą być wygodne - szybciej znajdzie potrzebne słowo/zwrot. Powodzenia dla Mamy :)
:) Dzięki za pomoc,
tzn. moja mama czegoś się tam uczy sama "Włoski w 40 dni" czy coś takiego, ma taki podręcznik mały i do tego mini słownik tematyczny i kasety i płyty. Także tematyczny mini słownik już ma, ale nie ma takiego zwykłego, więc dzięki za radę :)
Gorąco pozdrawiam :)
3maj się :)

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia