Studia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam :)
Czy jest ktoś na forum, kto obecnie studiuje we Włoszech?
Wiem, że powstało już wiele wątków na ten temat, ale bardzo się od siebie różnią, a niektóre nawet wykluczają, a zależy mi na tym żeby zdobyć dokładne i akutalne informacje.
Chciałabym dowiedzieć się jak dokładnie wygląda rekrutacja na uniwersytet we Włoszech dla obcokrajowców, co z maturą, jakie dokumenty są potrzebne, gdzie je trzeba załatwiać i składać. Jakie są koszty? Czy jest możliwość akademiku? Stypendium? Zależy mi na jak największej ilości informacji.
Bardzo proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam :)
Hej,
Ja teoretycznie studiuje we Wloszech (teoretycznie bo od dwoch lat nie przystapilam do zadnego egzaminu). Piszac uniwersytet dla obcokrajowcow nie wiem co mialas na mysli - jechac tam na kurs jezykowy czy tez podjac normalne studia. Na kurs wystarczy sie tylko zapisac i zaplacic oraz wybrac termin kursu.
Jesli chodzi o studia nalezy zlozyc swiadecteo maturalne przetlumaczone, zalegalizowane w Kuratorium, MSZ wraz z dichiarazione di valore z konsulatu (ja tak musialam pare lat temu, jesli cos sie zmienilo to prosze mnie poprawic). Jesli studiowalas juz w PL cos podobnego co chcesz we Wloszech pozyteczny jest wyciag zaliczonych przedmiotow gdyz jest szansa, ze ci uznaja i bedziesz miec mniej do zdawania. Jesli chodzi o egzaminy wstepne to musisz to sprawdzic na stronie uniwerku, na wiekszosc kierunkow we wloszech wystarczy sie zapisac, ale sa tez takie co sa a numero chiuso czyli ograniczona liczba miejsc i wtedy trzeba zdac egzamin wstepny.
Koszty studiow sa na stronie uniwerku.
O akademik mozna sie zwykle starac ale szczegolow nie znam.
Stypendium powinni przyznawac - ale tez szczegolow nie znam.
Jak masz jakies pytania mozesz mi napisac na prova lub na skype (nr skype poda na privie jesli chcesz).
Pozdrawiam
aga
Z tego, co się orientuję, jeśli chodzi o dichiarazione di valore to potrzebna jest ona tylko w przypadku dokumentów, tłumaczonych w Polsce. Jeśli robi to tłumacz przysięgły we Włoszech to takiej deklaracji nie potrzeba.
O stypendium można się oczywiście starać, z tym że po ostatnich reformach różnie z tymi stypendiami bywa...W każdym razie do stypendium biorą pod uwagę średnią z ocen + zarobki.
Poza tym umbryjka już napisała to, co najważniejsze :).
edytowany przez AnnLeo: 21 mar 2012
Hej:) Ja studiuje na LA SAPIENZIE w RZYMIE:) na 3 roku turystyke:) wiec jak masz jakies pytania to pisz:)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka