Bagaz podreczny ryanair

Temat przeniesiony do archwium.
Chcialam zapytac czy moge zabrac ciasta w bagazu podrecznym? wracajac z Polski wiecie takie nasze typowe z piekarni dla znajmomych. Plynne rzeczy np farbe do wosow moge? podobno jest do 100 ml, ale czy musi byc w specjalnym jakims pudelku? a jakis inny kosmetyk plynny? eh chyba duzo nie przewioze z Polski bagazem podrecznym, no ale na kilka dni tylko jade wiec dlatego taka opcje wykupilam.
sprawdz regulamin Ryana na stronie Ryanair x
Sprawdzalam regulamin, ale o ciastach nic nie pisze!
wazne sa wymiary tego bagazu..wymiary w cm..na to zwroc uwage..jasne, ze cisto to zywnosc..ja woze rogaliki drozdzowe z jablkiem i podjadam juz w samolocie..A plynow to w bagazu podrecznym nie mozna miec chyba, ze zakupisz go na lotnisku i ci go specjanie zapakuja w przezrocysta torebke plus dowod zakupu czyli rachunek..farbe wiec wloz do walizki
ciasta możesz miec bez problemu,tylko pamiętaj nie przekrocz wagi bagażu ,ja miałąm pastę do zębów i w krakowie kazali wyrzucić
Ciasta przeswietlone rentgenem, mniam.
... w farbie do wlosow znajduje sie substancja ,ktora moze zostac wykorzystana do zrobienia bomby przez terrorystow
http://kobieta.onet.pl/uroda/twarz-i-cialo/zmywacze-do-paznokci-i-farby-do-wlosow-beda-wycofane-ze-sklepow-nowy-projekt-walki-z/8tfs8
a krem? zabiora mi? to nie jest plyn tylko krem? ah a jak po odprawie celnej kupie butelke alkoholu w prezencie moge zabrac czy tez nie bo pol litra a nie 100 ml i plyn?
Cytat: MonikaBO30
a krem? zabiora mi? to nie jest plyn tylko krem?

Ze strony ryanair:
W krajach Unii Europejskiej zostały wprowadzone nowe przepisy bezpieczeństwa dotyczące bagażu podręcznego przewożonego na terenie UE/EOG. Zgodnie z nimi bagaż podręczny zawierający jakiekolwiek płyny, żele, pasty, emulsje lub kosmetyki w płynie MUSI zostać okazany w punkcie ochrony pasażerów i zapakowany w przezroczystą torbę z zamknięciem o pojemności najwyżej jednego litra (np. torebka foliowa na zamek błyskawiczny o wymiarach 20 cm x 20 cm). Wyłącznie żele, pasty, emulsje i kosmetyki w płynie w pojemnikach o pojemności do 100 mililitrów przejdą pomyślnie kontrolę w punktach ochrony pasażerów we wszystkich portach lotniczych UE/EOG. Należy pamiętać, że każda osoba może wnieść na pokład samolotu tylko jedną przezroczystą zamykaną torebkę plastikową

Cytat: MonikaBO30
ah a jak po odprawie celnej kupie butelke alkoholu w prezencie moge zabrac czy tez nie bo pol litra a nie 100 ml i plyn?

Po odprawie, to juz hulaj dusza, piekla nie ma.
Oh dziekuje wam, mala walizka o wymiarach tych ok, to ma stelaz i chyba sama pusta wazy jakies 3 kg tak mi sie wydaje, bo wzielam kilka rzeczy do srodka a juz ma 8 kg... eh a po odprawie to jak cos kupie i tak nie moze przekroczyc 10 kg bo pamietam ze waza szczegolnie w Polsce przed samym wejsciem przed gate.
Czesc, jeżeli watek jest jeszcze aktualny, i nie jesteś jeszcze na miejscu, teraz można przynieść druga mala torebke! Trzeba się tylko liczyc z tym ze ta wieksza wyladuje w luku bagażowym (nie polecam upychania delikatnych przedmiotow) Pierwszych 90 wsiadajacych pasazerow ma zagwarantowane ze ich walizka (o ile miesci sie w stelarzu firmowym) poleci w kabinie, do 140 pasazerow jest szansa a po 140 to już będą wpuszczać do samolotu tylko a ta druga mniejsza a wieksza będzie miała zostać przy przednich schodach i bez dodatkowej opłaty poleci w luku bagażowym, a na lotnisku docelowym będzie do odebrania z pasa bagażowego w terminalu..
Plyny w podręcznym bagażu sa ryzykowne, niektorzy sprawdzający to maniacy, zabrali mi np. nutelle chociaz była twarda jak kamien po nocy spędzonej w zimnym samochodzie.. Jedzenie dla dzieci z butelek kaza mamom probowac, a kosmetyki i wszystko inne maja prawo otworzyć i przetestować czy nie ma tam czegos zracego albo niebezpiecznego wiec z farby by się pewnie ucieszyli ze zapobiegli naruszeniu bezpieczeństwa ;)
Osobiście farby nie polecam wieść w bagażu podręcznym. Kupisz sobie na miejscu ;)
Dziekuje, poszlo wszystko ok, o dziwo w Krakowie na lotnisko przed gate nie maja wagi i nie wazyli! no ale mialam rowne 10 kg, a pamietam w Katowicach to waza jak szaleni i kiedys mi przewazlylo 3 kg i musialam zaplacic chyba 30 euro nie pamietam juz dokaldnie i szlo do luku bagazowego, nie za darmo jak ty natalcys piszesz.Chyba ze reguly zmienili, ale na wydruku pisze nawet ze jak przewazy sie placi i idzie do luku wiec dziwne ze za darmo daja do luku? Mialam krem do rak, ale nie zabrali,farb nie bralam jednak fakt ze plynne.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Solo italiano