Jak wloscy forumowicze widza Polki ;-)

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 110
No skoro nie znaja sie na rzeczy i nie wiedza jaka jest sytuacja to najlepiej niech sie wcale nie wypowiadaja, bo jakby sie dowiedzli co my o nich myslimy i jak ich postrzegamy, to by im szczęki opadly.
abecadlooo a ja sie temu nic nie dziwuje bo to faceci co nie potrafia wymagac od siebie wymyslili. I wystawiaja sobie tylko świadectwo o swojej osobie. miłego dnia zycze)))
abecadlo...zgadzam sie w zupelnosci z twoja teoria "łatwości" czy to facetów, czy dziewczyn
powiedzmy sobie szczerze...to faceci są łatwi z Włochami na czele

te tematy co jakis czas powtarzaja sie na forum...już właściwie nie chce mi sie tego czytać...przecież wiadomo - argumenty sa zawsze te same...przecież nie zmieniają sie z miesiąca na miesiąc..

...opinia Włochów na temat Polek - a co mnie to obchodzi????!!! moge byc jedynie zaintetresowana jaką opinię ma konkretna osoba konkretnie na MÓJ temat! a nie opinią masy anonimowych Włochów na temat anonimowych Polek

wszyscy jesteśmy różni/różne - i jeśli ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy, to musi być człowiekiem o bardzo małym rozumku...a takich to po co nam przekonywać, że nie jesteśmy wielbłądami??

pzdr:)
ag.
Jsane, ze masz racje, kazdy jest inny i faktycznie co mnie obchodzi opinia na temet ogółu POlaków, jeśli ktos ma cos do mnie to niche mi to powie prosto w twarz a nie mowi o ogółach, ale tez warto bronic naszych ogólnych spraw i nie dac sobie wmowic wlochom, ze jestesmy gorsi, kazdy musi miec poczucie swojej wartosci i godnosci, dlatego czasami trezba sluchac ogolnych stwierdzen na nasz temat zeby wyciagac wnioski. Bronmy sie przed glupimi opiniami u udawadniajmy głąbom, że nie mają racji, a dobrze na tym wyjdziemy.
A co do wloskich ciuchów,( ktos wyzej o tym wspomnial), zauwazcie jakie rozmiary sa w sklepach z wloska odzieza, to sie nie zdziwicie, ze grubaski wloszki nosza rozmiar s, spod ktorego wystaja faldy tluszczu i grube nogi. One mysle, ze zaloza obcisle ciuszki, to beda seksi i suoper atrakcyjne, a w ostatecznosci wygladaja komicznie, jak słonie
Ja najlepiej wychodze jezeli slucham sama siebie. robie co lubie, jestem z kim chce i malo mnie obchodza opinie o polkach. wlochach, nawet o chinczykach eskimosach. mam prawo zyc jak mi sie podoba a od tego by mi mowic jak postepuje sa przede wszystkim moje sumienie, rodzina i znajomi ktorzy mnie znaja. przed nikim innym nie zamierzam sie tlumaczyc, bronic racji i usprwiedliwiac sie. A kto wymysla teorie na temat tegojacy sa polacy, wlosi i inni prawdopodobnie bardzo w zyciu sie nudzi, wiec takie cos stanowi jakas rozrywke w jego zyciu. wspolczuje tkim ludziom.
pozdrawiam wszystkich
sluchajcie, a kiedy sie mowi o Afryce to co Wam najszybciej przychodzi na mysl? albo Etiopia? Ja zwsze myslalam,ze Etiopia to wylacznie glod a kiedys zobaczylam program o tym kraju , gdzie miasto przypominalo Ameryke..... Pewne schematy pozostana i mysle,ze dla wielu "blok wschodni" chocby nie wiem jak sie rozwijal pozostanie zawsze blokiem wschodnim.
he, ja nosze rozmiar s, ale nie jestem koscistym szkieletem, we wloszech wszyscy mi mowia ze jestem magrissima i ze pewnie nie lubie jesc
Masz racje, pewnych rzeczy nie da sie zmienic. W Stanach Latynosi, Polacy takze sa uwazani za ludzi gorszych. Oczywiscie wszyscy sa mili, sympatyczni, jednak i tak mysla swoje. W UK jest to samo.
italiani_mai;) - czemu nie przyznajesz sie ze jestes polka? w ten sposob tylko szkodzisz opinii na nasz (polakow) temat. ja tam zawsze zaznaczam ze jestem polka!! bywalo, ze musialam sie 5 minut wyklocac o swoja narodowosc, bo italiancom sie ubzduralo ze musze byc niemka, ewentualnie angielka.
jesli nie pokazemy im innej polski, to na zawsze zostaniemy niedomytymi, srednio-inteligentnymi, tanimi dziewczynmi do towarzystwa, albo tania sila robocza
wlasciwie, to czemu na polske sie mowi europa wschodnia?? przeciez my jestesmy w samym sercu, w samym srodeczku, a centralny pkt europy lezy jak dobrze pamietam gdzie w okolicach poznania, no to o co chodzi;))))))))
Europa Wschodnia to jeszcze nic, mi kiedys Włosi próbowali wmówić, że POlska leży w Europie Północnej a nawet w Azji!!!!!!
no to nie wiedzials/es o tym???. przeciez niemcy tez sa w azji:)!...hehehehe:) czyli wedlug niektorych europa konczy sie na wloszech. no ale za to ,ze twierdza ze polska lezy w europie polnocnej bym ich nie karcila. np. w wyborach miss world polska kandydatka byla wybierana sposrod kandydadtek z europy polnocnej. no i nie uwazam,zeby to bylo wielkie przewinienie z ich strony, no bo jesli podzielimy europe na polnoc i poludnie no to polska ewidentnie lezy na polnocy.:) chociaz dobrze,ze co niektorzy wiedza, gdzie, notabene tak wielki kraj jak polska (9-ty co do wielkosci w Europie, nie wliczajac rosji) lezy. co niektorzy mysla,ze to gdzies na syberii. no ale te nie tylko wloska przypadlosc...niestety:(
Witam Was ja słyszałam od Wlochów ze Polki sa fajnymi kobietami ładne, zadbane.
Pozdrawiam
Hahahahhaha ale mnie rozbawil ten watek. Mnie tez pytaja czy wogole cos tu jem we Wloszech, choc przyznac musze, ze 4 posilki dziennie + czasem podwieczorek, to nie byle co! Fakt, ze ciezko mi dobrac cos na siebie no ale skoro na rozmiar (w moim przekonaniu) "L" mowia "Small" to nie mozna ich o to winic ;-)

Jesli zas chodzi o polozenie Polski w Europie, to niestety po czesci trzeba im przyznac racje. Ho,ho,ho, tylko spokojnie, przestancie warczec, jeszcze nie skonczylam watka :-)
Moim zdaniem Wlosi, podobnie jak wiekszosc panstw zachodnich, za Europe uwazaja UNIE EUROPEJSKA! I w tym przypadku nalezymy do czesci wschodniej UE. Czy ktos z Was pytal natomiast szanownych obywateli europejskich gdzie lezy wschodnia-GEOGRAFICZNA GRANICA Europy? Ooh poveraci... tkwa przeciez w UE od pol wieku-wiec od zawsze! BADZCIE wiec dla nich choc troche wyrozumiali!!!! :-D
Tu sie w pelni zgadzam. Wiele Polek wyjezdzajacych do Wloch psuje nam reputacje, bo sa latwe i leca na kase, ale czy Wloszki takie nie sa? Sa takie same, albo i gorsze, bo leca na wszystkich a Polki tylko na kasiastych hehe;) Jestem teraz w zwiazku z Wlochem i szczerze mowiac przedtem myslalam zle o Wlochach a moj facet zle o Polkach. Ah te stereotypy. No ale poznalismy sie i teraz widzimy jak bardzo sie mylilismy bo nie mozna uogolniac. Moj ukochany mowi teraz (poznal mnie i moje kolezanki, byl dwa razy w Polsce) ze Polki sa bardzo inteligentne i kobiece. Natomiast Wloszki sa meskie- sposob bycia, przeklinanie a nawet glos. Nawet ksztalty maja meskie-zero wciecia w pasie. Co do ich moralnosci to on sie nie wypowiada bo uwaza-zreszta ja tez- ze to nie kwestia narodowosci. Jesli chodzi o to co mowia Wloszki, to uwazam ze ze strony dziewczyn to jest czysta zazdrosc, zas od staruszek-glupota, stereotyp, klapki na oczach.pozdrawiam
NIE NO CO TY JESTES CHUDA BO NA PEWNO NIE MASZ CO JESC (A NIE ZE NIE CHCESZ)
JA MAM TO SAMO. STARE KOBIETY MNIE SIE PYTAJA CZY W POLSCE MAMY JEDZENIE (CHLEB, POMIDORY, ZIEMNIAKI ITP). ONI SA JACYS ZACOFANI ... EH A BY SIE WYDAWALO SKORO WLOCHY SA BOGATSZYM KRAJEM TO SA BARDZIEJ CYWILIZOWANI I USWIADOMIENI.
Nie zazdrość tylko chęć odwetu za to co o nich mówią Włosi. Byłam wielu krajach ale takiego chamstwa nie widziałam , jakie prezentują Włosi stosunku do kobiet które im sie oparły lub im sie nie podobają nigdzie nie widziałam. Zamiast mówić prosto w oczy , plotkują sobie w męskim towarzystwie. Pozdrawiam
hahha mi tez sie to zdarza ze wlosi (ale tylko ci z niskim wyksztalceniem) sa przekonani ze w polsce nie ma co jesc i wszyscy sa biedni!
Ale to normalka.
tu sie zgodze, dla wielu blok wschodni, zawsze sie bedzie kojarzyl z ubostwem i zacofaniem. Pare lat temu, jeszcze przed wejsciem do uni, pracowalam na farmie pod Londynem. Byla to legalna praca dla studentow. Pierwszego dnia farmer, u ktorego mieszkalismy, poswiecil okolo godziny, zeby nam wytlumaczyc jak dziala prysznic, bo byl swiecie przekonany, ze jest to nasz pierwszy kontakt z tym urzadzeniem.
Rece nam wszystkim opadly....
Trudno powiedziec co o nas sadza inni szczerze nie wnikam w to ani mnie to nie itetresuje bo kazdy jest innny i nie ma co nikogo wzucac do jednego WORKA ,
Ale opinie o nas sa w wiekszosci pozytywne ,pracownik z polski jest przykladem najbardziej wzorowym i poszukiwanym, kraj katolocki i ceniacy wartosci rodzinne
Te przyklady ktore sa wymienione i o ktorych mowia nie ktorzy wlosi o polakach jak to stwierdzili moi znajomi sa to nie ktorzy obywatele wloch za ktorych niezmiernie przepraszaja typ ten: to typ o ekstemalnej zerowej ineligenciii i wiedzy cos z rodzaju era kamienia lupanego nie ma pojecia o danym kraju ani polityce ,typ malopodrozniczy nie wyjerzdzajacy po za obreb swego kraju mowie granice 100 km nie majacy zadnego pojecia o swiecie .Ja naszczescie mam d czynieia z ludzmi na poziomie ,ale mowie takie osoby mozna odrazu wyczuc wystarczy podjac jakas dyskusje .A co do niektorych punktow to raczej ktos sie pomylil bo naprawde bym je przypisala co niektorym obyw ITALII.
.
Hej, zgadzam się z Tobą nalezy podzielić Włochów na inteligentnych na poziomie i pozostałych. ci zacofani znają tylko swoje miasteczko myślą ze przyjechaliśmy z dziczy i nie umiemy obslugiwać nawet pralki. Włoszki z tej serii są delikatnie mówiąc zazdrosne wręcz zawistne. Per me sono come le streghe
Pozostali doceniają naszą pracę, zaradność i wykształcenie (bardzo dużo polaków przebywajacych m.in. we Włoszech ma wykształcenie średnie, wyższe). Moja znajoma wloszka jak zobaczyła jak pracujemy, poznała nas bliżej postanowiła otworzyć filię swojej fabryki również w polsce (do tej pory miała tylko 2 we włoszech) - o czymś to świadczy.
I znowu te stereotypy, stereotypy, stereotypy... Spotkałam milion chamskich Włochów ale przecież nie skreślam ich i nie traktują jako drugą kategorię! Jednostka nie może decydować o większości. Moja siostra skonczyła Politechnikę w Mediolanie, pracuje w Rzymie, w swoim zawodzie, ma męża Włocha i dwoje włosko- polskich dzieci. Czy to znaczy, że jest kolejną łatwą panną z biednej Polski? Błagam Was, nie uogólniajcie, bo to tylko może skrzywdzić! Dam sobię rekę uciąć, że znajdą się Włosi, którzy mają zdanie zupełnie odmienne od tego, które przedstawiłaś:) Saluti!
posługujcie sie rzeczowa informacja
http://www.amnesty.it/pressroom/ra2006/italia.html?page=ra2006
Beetsabee (mam nadzieje, ze nie pomylilam nicka:-)), jesli zdanie "Dam sobię rekę uciąć, że znajdą się Włosi, którzy mają zdanie zupełnie odmienne od tego, które
przedstawiłaś" odnosi sie do mnie, to spiesze wyjasnic (jesli zostalam zle zrozumiana), ze zalozony przeze mnie watek mial/ma podtekst ironiczny, jaja sobie po prostu robilam zarowno z "wloskich forumowiczow" na wloskich stronach, jak i z osob, ktore na naszym forum zakladaja watki na temat wspanialych/beznadziejnych Wlochow.:-)

Watek ten ma zreszta rowniez swoja wloska wersje (przetlumaczylam go na wloski i umiescilam w sekcji "Solo italiano"), zeby nasi wloscy przyjaciele tez mogli sie posmiac.

Pozdrawiam,
Dee
To ja ci poprostu gratuluje w jakim swietle ukazujesz wlasnych rodakow,a widzisz sama polka jestes to tak wyglada jak bys sama w siebie uderzala ??????
A o ironii kiedys slyszalas? Obilo Ci sie kiedys takie slowo o uszy?;-)

Rowniez gratuluje... poczucia humoru.
Nie interesuje mnie wywalasz bzdury wyssane z czyjegos palca ,nie podobaja mi sie takie sosoby ironii i tyle.
Tobie sie w ogole chyba ironia nie podoba.
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 110

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka