do tych ktorzy mieszkaja we Wloszech

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 165
A co takiego znowu niesamowitego, że nie chcieli wynajmować mieszkań ludziom, którzy by im te mieszkania zasrali w ciągu tygodnia? Dawniej nie było politycznej poprawności i każdy mógł wynajmować, komu chciał, skoro to jego własność.
gaio,ze 'sra niewlasciwie' to sie usmialam strasznie,powiedz co jej jeszcze wytknelas-ze ma za gruby tylek i dlatego sie nie miesci...
A co za roznica kto im by te mieszkania zasral? Czy jakis francuz to lepszy jest w tym sraniu od takiego dajmy na kalabryjczyka?
Jest takie stare wloskie powiedzenie - "Dobrze jest ufac ludziom, ale nie ufac jest jeszcze lepiej" - tak tylko przyszlo mi do glowy po przeczytaniu tematu :)
A żadnej różnicy nie ma, ale widocznie oni na podstawie jakiś przesłanek uważali, że teroni zasrywają szybciej i dokładniej. Ich własność i mogli wynajmować komu chcieli a że nie mieli ochoty tłumaczyć 20 terronom, że im nie wynajmą, to wywieszali kartki.
Tez mi sie tak wydaje ,ale w zasadzie pewnosci nie mam jakos nigdy nie mialam okazji porownywania wyczynow natury tak intymnej w stosunku do tych jakze roznych od siebie spoleczenstw ;)
A ja znam inne... nie wiem czy polskie czy ogólnoludzkie; przyjaciel mówi do przyjaciela; zaufaj mi. A ten mu na to odpowiada; uff, uff... A tak wogóle to na przyjaźń trzeba zapracować a nie ją znaleźć czy spotkać. Ale to jest tylko moja prywatna opinia.
Pozdrawiam.
pewnie - Wloszech ponad 80% rodzin ma swoje wlasnosciowe mieszkania-wiec robia z nimi co chca i wynajmuja komu chca-jedynie problemem jest ,ze piszesz
ja tez nie bardzo rozumiem dlaczego tak przyatakowaliscie dziewczyne :| A z tym obciaganiem to juz lekka przesada doprawdy.. ja piszac o mamonie mialam na mysli fakt, ze mimo wszystko od Polakow mieszkajacych za granica lepiej jednak trzymac sie z daleka. Przede wszystkim mam na mysli osobnikow, ktorzy wyjezdzaja z kraju w celach czysto zarobkowych. Prawdopodobnie w Polsce wczesniej sie nie przelewalo i niestety potem za granica ujawniaja sie wszystkie najpaskudniejsze cechy. Liczy sie tylko maaaaamooona, kaaasaaa, wszedzie widza kase, przeliczaja, wyliczaja, kalkulujaa..z tym sie warto i opłaca kumplowac, z tamtym nie warto... bleeeeeee
DZiekuje wam kochani rodzice, ze nie wychowaliscie mnie w kulcie pieniadza :)
mulino,
nikt nikogo nie atakuje to Tiramiska wyskoczyła nerwowo...
ja osobiście nie lubię wyśmiewania się z ludzi,każdemu zycie układa się inaczej i każdy wykonuje taką prace jaką chce i nikomu nic do tego.
Teksty ze Polski pracują w IT jako sprzataczki i mają "13" w postaci babki jest bardzo niskich lotów.Kazdy pochodzi z innego srodowiska i dla Tiramiski babka na swieta to smiech a moze dla kogoś innego miły gest.
Wiele z nas pracuje w swoich zawodach i nie wiem dlaczego takie Gwiazdy jak nasza bohaterka gardzi ludzmi?!
Ja szanuje wszystkich ludzi ale nie z kazdym znajduje wspolny jezyk ale nie oznacza to że wysmiewam się i wytykam ich palcami bo mi teraz jest lepiej.
I bardzo dobrze ze jest "jej" lepiej i cieszy się swoim szczesciem ale warto miec odrobinę pokory !
Nikt jej niczego nie zazdrości a skoro ona tak to odczuwa najwidoczniej popelnia błąd w komunikowaniu się z otoczeniem i jeszcze tego nie dostrzegła.
Ja tak zrozumialam jej wypowiedz.
wpis Tiramiski to zwykła podpucha.
Wracajac do tematu...
Mieszkam w okolicach Milano ( Seveso ) , jestem tu od 2 lat i poznalam 2 Polki , ktore sa mezatkami z dziecmi wiec mamy troche inne zajecia bo ja nie mam dzieci , ani meza . Bardzo chetnie poznalabym dziewczyny - rodaczki z ktorymi mozna wyskoczyc na piwko , posmiac sie itd Moja najlepsza przyjaciolke zostawilam w Polsce :-( i czasem naprawde mi brakuje polskich znajomosci ! Jesli macie czas i ocjote mozemy zorganizowac jakies spotkanko
jasne Idylla..ale nie dobrze sie stalo bo dziewczyna przyszla na nasze forum wcelu znalezienia wspolnego jezyka,zakladajc ze tu jest wyzszy poziom i kultury osobistej i rozmow i wyksztalcenia/nie ma co ukrywac zeprosci ludzie zreguly nie uzywaja internetu a szczegolnie tzw.ludzie 'pracy z rąk'..Wg mnie Tiramiska liczyla na znalezienie zrozumienia i moze przyjaciol..a czesci forwiczom nie spodobalo sie ,ze ma milego Wloch ktory ja utrzymuje..w koncu to ona zajmuje sie prowadzeniem domu a to tez jest jaks praca..Wlasciwei to Tiramiska robi duzo dla swego partnera jest i kucharka i domestica i colf i 'bandante'..oczywiscie piszac to smieje sie i żartuje.Nie mam zamiaru nikogo obrazic.Moim zdaniem Tiramiska trafiala dotad na niewlasciwe osoby..byc moze nie wyciagal flaszki zpolska wodka na stol..i te osoby widzac to zrezygnowaly z przychodzenia do niej bo nie mozna sie "napić".Sa i takie typy..Ja tez duzo negatywnych doswiadczen mialam lacznie z kradziezami i wyludzeniami..Mam dystans do Polakow..bo potem to nawet telefonu nie odbiora...Widac /a wiem to dobrze/ trafialam na tak prostych ludzi,ze nie maja pojecia co to jest rewizyta /http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10226&w=83568213/ i zasady bon tonu..Ludzie sa tacy jacy sa..tez mają swe gorsze dni.Tolerancja..badzmy tolerancyjni..Mnie jesli ktos blizej pozna mowia mi :jestes niesamowita,jestes jakby z innego swiata,jakbys nie pochodzila z Ziemi.Gdy zmieniam miejsce zamieszkania to slysze narzekania ,ze tak dobrej sasiadki to w zyciu nie mieli..i boja sie kto sie teraz obok wprowadzi.. he he..Moja przyjazn jest cenna i wole jej nie ofiarowywac byle komu..ale zawsze robie krok pierwsza..szukam kogos podobnego do mnie,jesli dana osoba popelni bląd ,wycofuje sie.Przyjaźń jest formą miłości, a życie bez miłości staje się męczeństwem.Przyjaciel/ka kocha mnie niezależnie od tego, czego się dowie o mnie i o moim postępowaniu.W przyjazni musze sie czuc bezpieczna. Przyjazn ot cos jakby pokrewienstwo..Tiramisko musisz zrozumiec istote przyjazni..I wcale nie musisz zaprzyjazniac sie z rodaczka..i wcale nie musi to byc 'babska przyjazn' He he" Tłum ceni przyjaźń według korzyści" he he.Dla mnie przyjazn jest cenniejsza od milosci../wiadomo, milosc sie kiedys skonczy./.Warto ofiarowac przyjazn pieciogwiazdkowa..nie rozmieniać sie na drobne..nie interesuje mnie osoba przyjaciel jednogwiazdkowa lub dwu..Jesli kogos zaprosisz Tiramisko do siebie to sluchaj tej osoby,pozwol jej mowic,wysluchaj jej..ty mow jak najmniej..Naucz sie sluchac ludzi,a intuicyjnie ropoznasz osobe z ktora moglabys sie zaprzyjaznic.:D
no to ladnie! to teraz szukamy kogos do picia piwa... na forum jezykowym...O tempora, o mores!
??
... bez przesady... Temat: Inne...
Piwo dobra rzecz ;]

No ale jak nie wypada... bo to "Forum Językowe" ... hahahaha... ;DD
No to chyba poziom się zaniża o_o

gaio Ty piwa nie pijasz?
Edelvajs ..zgadzam sie zTOba ze to temat podpucha..forowick zarejestrowala sie 28 grud a wpis zrobila 8 grudnia?..ciezko myslała przez 10 dni ????..co by tu 'wypocic"../ale temat jest glebszy sam w sobie i dosc interesujacy./.Tylko przykro, ze sa osoby ktore w dalszym ciagu usiluja sterowac forum i narzucac odgornie swoje wydumane posty.Bylo by milej gdyby forum zylo wlasnym zyciem ,a nie bylo pod kontrola stale tych samych osob ,co to pod roznymi nickami' wysysaja z palca" tematy postow..wówczas nasz fiolet w virtu..jest jeszcze bardziej virtu..wszystko sie robi coraz bardziej sztuczne i niewiarygodne..pelno tu dziwnych histori..chocby ta.podaje tylko jedna dla przykladu http://www.wloski.ang.pl/zwiazek_na_odeglosc_i_aplikacja_33268.html i tu dana osoba przyznaje, ze zalozyla post dla wlasnego poglaskania swego ego..po czym poznalam ,ze to wyssane z palca? A po tym ,ze troche wczesniej by temat http://www.wloski.ang.pl/zwiazek_na_odleglosc_17443.html i wystarczyloby sie dopisac do tego tematu a nie zakaldac nowy..i nikt by moze sie jorgnął,nawet i ja.. he he.Ale owa osoba ma chore EGO..i dalej tu sie kreci..zaraża forum swymi chorobowymi wirusami.Miejcie to na wzgledzie..Milego dnia..
nie ,nie pije piwa..nigdy nie pije piwa i nie pilam..czasem wylacznie latem i to upalnym,pod wieczor ,takie pol piwa ze spritem czy inna gasosą..Radler na to mowia w wloskiej Szwajcarii.Wole czerwone wino a latem Spritzer /100ml białego wina /Riesling, Chardonnay,prosecco wino musujace/ ,50 ml zimnej gazowanej wody,kilka kostek lodu plasterek pomaranczy i odrobina aperolu/ to likier o troszke gorzkawym smaku/spritz to w dialekcie veneto aperitif.Pycha..a przyrzadza sie to tak :http://video.libero.it/app/play/index.html?id=72c2b70c7e5f62992d5a185f8a48d67c
heh... no ja mam cicha nadzieję, ze to "prowokacja"...
możliwe, że ja i kilka osób się "wkręciło" ale z drugiej strony to taki "światopogląd" niestety jest często spotykany u rodaczek/rodaków we Włoszech...
... więc ja obstaje w 60% że to oryginał ;P
Np. nie wiem czy ktoś pamięta ... kiedyś był temat o sytuacji w autokarze jadącym do Polski....
Ktoś opisał jak Polka nie chciała by leciał jakiś film bo dzieci a jej mąż (?) Włoch śpiewał etc. ;D
Sama była przeciw całemu autokarowi pełnym "nietolerancyjnych" Polaków ;D

Ot ... niektórym trochę psyche się zmienia poza macierzą :|
... koneserka ;]
ja tam prosty chłop jestem i piwo lubię ;P
to forum zaczyna przypominac mecz pilki noznej..sa fani Wlochow i sa fani Polakow..wygra ten kto komu wiecej dopierdoli i bluzgow nasle..
ja jestem bialoczerwona :D
...napisalam to zartobliwie :D..posty sa konstruowane w ten sposob by ukazywac wiecej zlych stron i defektow Wloch/Wlochow czy zachowan negatywnych rodakow na obczyznie..jest zwykla manipulacja nami..i czasem warto zastanowic sie nad odpowiedzia..i dac przekorna..Mysleliscie o tym.?.Wystarczy sie przyjrzec forum..ktos naszymi dlonmi na naszych klawiaturach rozgrywa swoj 'mecz' i manipuluje nami..od dawna..W jakim celu?...klania sie ORWEL :D
no tak czasami jest,
gaio ma racje,ale jak juz wczesniej byl temat poruszany ze Polacy są narodem pełnym kompleksow i dostrzegamy wady IT a nie widzimy swoich.
Jak tez kiedyś było powiedziane ze każdy kraj ma swoich trolli itd....
Nie wiem dlaczego za wszelką cenę i przy każdej okazji staramy się osmieszać gdzie pewne cechy są ich uwarunkowaniem kulturowym i jedymymi ktorzy się przejmują jesteśmu MY.

a'propos traktowania PL przez panie IT,
czy ktoś kiedyś widział jak Polki traktują w Polsce Ukrainki (wykonujące prace domowe)?
Ja widziałam i powiem Wam ze niektóre przypadki nie odbiegają znacznie od traktowania Polek przez Włoszki.
eee tam... ja tam próbuję być obiektywny...
tylko rzadko pisze anty- Polska ;P
... wystarczy, ze obojętnie jaki portal PL włączę to mam nadmiar tego ...
Ostatnio WP (kiedyś dość "fajna" była)...
Tytuł w Wiadomosciach:
Polacy pobili kobiete w ciąży

WTF?? Co znowu te Polaki narobiły / gdzie???
No bo jak tak pisze to pewnie to pewnie zagranicą i będzie nagonka w mediach tamtejszych i w ogóle...
No więc włączam Niusa... tytuł zainspirował... zbulwersował ...
A tam krótka notka, że w Anglii w jakieś mieścinie w czasie Sylwestra dwie małe grupki Polaków... się pobili z lekka i tym zamieszaniu została poszkodowana kobieta w ciąży.
Czy ciąża była widoczna / zaawansowana nie pisze...
W każdym bądź razie nic się kobiecie nie stało.
Info z jakieś lokalnej gazety czy strony angielskiej... Incydent.
Oczywiście, ze "incydent" negatywny ale...
czy takie coś się kwalifikuje do NAJWAŻNIEJSZYCH wiadomości z Kraju i ze Świata??
Ważny Tytuł i statystyki portalu dla reklamodawców...
Gdybym wiedział o co chodzi pewnie nawet bym nie zajrzał w tego Niusa... a tak...
Nie wiem kto te tytuły i wiadomości dobiera ale płyciutkie to i pod publiczkę ..

Za to samoocena Narodu w normie... czyli tendencja spadkowa...
Pojawiło się kilka komentarzy internautów... czy komuś w WP się w głowie coś porobiło...
ze portal coraz bardziej przypomina Onet czy dawną Gazetę Wyborcza... I Nius zniknął...

ehhh rozpisałem się... no ale to w sumie do tematu...
hmmm... może nie do tematu ;) ale do postu gaio... co do grup pro i anty... ;P
Gdyż takie Niusy też wpływają na samoocenę piszących na tym forum...
Włączy ktoś neta... wejdzie na WP / przeczyta takie coś...
"... no ładnie... "barachuło" polskie bije kobiety ciężarne ... wstyd ..."
No i z takim nastawieniem na "fiolet" wchodzi...
Wiem, że to uproszczenie etc. ale niestety bombardują nas takimi niusami w pogoni za publiką lub też z innych powodów ...
Więc dla niektórych "białoczerwoną/m" być to czasem obciach i wstyd.

Za to o ekscesach włoskiej emigracji dowiesz się dopiero w mediach jak 6 osób zostanie zastrzelonych ...

PS
znowu mam pisane ^^
jeśli niezwięźle / nie na temat to przepraszam... ale jeszcze inne rzeczy robię...
więc "kopiuję" bo cookie wygasło pewnie i wysyłam ;)
...a podobno Bog stworzył nas na swe podobienstwo...:D
heh... znalazłem tego Niusa...
Nie wiem czy to ten sam co przedwczoraj czytałem...
Bo opinie są inne...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polacy-pobili-kobiete-w-ciazy,wid,1[tel],wiadomosc.html

ehhh...
"Polacy są narodem pełnym kompleksow i dostrzegamy wady IT a nie widzimy swoich."
???
Nieścisłość a raczej bezsens widzę w tym stwierdzeniu.
Jedno z drugim się wyklucza. ;)
a co jest takiego niescisłego?
witam!mam znajomych samych wlochow bo z polakami trudno jakos nawiazac kontakty,,,pierwsze bo zeby gdzies wyjsc szkoda im na wszystko najlepiej by bylo im postawic,drugie jesli zarabiasz wiecej nie dobrze bo jestes cwaniara jesli zarabiasz mniej to jestes niedobitek,,,rozniece stawiaja polacy,,,mam kolezanki wloszki,nawet przyjaciolki i jeszcze mi nie daly odczuc roznicy narodowej,,,istnieje cos takiego jak integracja,czyli musicie umiec jezyk aby rozumiec z czego sie smiac a za co obrazac,,duzo osob obraza sie za cos co bylo zartem tylko dlatego ze nie rozumieja sensu zdania i tutaj powstaje problem/mam znajomych hiszpanow i anglikow i jakos sie rozumiemy i razem umiemy bawic z polakami jakos to nie wychodzi,,,moze to ja nic nie rozumiem?boh
Jeśli chodzi o kompleksy Polaków to pewnie Ci chodzi o tzw. "kompleks niższości".
Więc osoba, która ma taki kompleks raczej nie atakuje innych wykazując ich wady.
Wręcz odwrotnie... szuka ich w swojej grupie społecznej.
Oczywiście można "przykleić" teorię, że osoba która "szuka" wad u innych robi to w samoobronie.
Lecz co innego "szukać" wad "na siłę" a swoją grupę gloryfikować a co innego stwierdzać fakty.
Więc jeśli Polka/Polak pisze coś na innych to nie musi to być przejawem "kompleksu polskiego".
Bo jeśli tak na to patrzeć to media w wielu krajach np. w USA maja kompleksy wobec Polski ;)
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 165

 »

Brak wkładu własnego