zasilek rodzinny

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 91
witam

dziękuję sattedi nove za odpowiedz....
a jeszcze jedno poytanie jesli mogę...
o co chodzi z innymi wpisami uzytkowników, niekiedy pisza ze sa własnie ta pomoc z comuny, po urodzeniu sie dziecka, to nie jest to samo co becikowe?
skoro pobieramy u męża (dodatek do wypłaty) tzw rodzinne na 5-cio latka to tez tam zglaszamy nastepne dziecko i yle, nic wiecj nie załatwiamy??? orientujesz sie? czy osobno z comunym mozna sie ubiegac a rodzinne z INPS-u u męza w pracy swoją drogą???

pozdrawiam

"valeria35
15 lut 2011
pewnie że się twojej siostrze należy po porodowe tzn maternita [to jest becikowe inaczej] jeśli jej znajomy tzn ojciec dziecka ma niskie dochody ,ma prawo iśc do assistenza sociale tzn opieki i zlożyć papiery i czekać na odpowiedz ,jeszcze ci posdpowiem niech siostry znajomy ,tzn ojciec dziecka przejdzie na pocztę zgłosi że mu się urodziło dziecko , i chce wyrobić kartę na dziecko ,to jest taka pomoc do 3 latek dziecka jest co 2 miesiące po 80 euro na wydatki dla dziecka ."
"valeria35
15 lut 2011
ja czekałam na poporodowe do 4 miesięcy i jest dokładnie 1,490 euro"
wszystko zalezy od danej comune,kazda prowincia ma swoje reguly..w kazdej sa inne/nie napisalas gdzie mieszkasz a to by ulatwilo szukanie informacji!/ ..o to chodzi...moze na poscie Baby boom ci pomoga, tam sa same mlode mamy z noworodkami i dziewczyny oczekujace dziecka:D
ach....Arma di Taggia miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Liguria, w prowincji Imperia
trzeba w google poszukac danych o becikowym dla tej provincji...:D
to za rok 20011 http://www.nostrofiglio.it/famiglia/risparmio/bonus-bebe-2011.html http://www.guidacredito.com/prestiti/bonus-bebe-2011.asp ...Byc moze w zwiazku z wprowadzonym niedawno programem oszczednosciwym dla panstwa z powodu kryzysu..program jest naprawde ostry beda chcieli zaoszczedzic na dzieciach..i nie bedzie Bonusu w przyszlym roku. .nie piszesz kiedy malenstwo przyjdzie na swiat..albo przeoczylam...
bardzo dziękuję, SettediNove za pomoc ....
tak mieszkam w Arma di Tagia, comuna Taggia, własnie może jutro wybiorę się z mężem do comuny (on lepiej rozmawia po włosku niż ja) i zapytam
ciekawe co i jak bedzie, tak jak pisałam wczesniej rodzinny z INPs dostajemy na nasze pierwsze dziecko, bedzie trzeba zatem drugie odrazu tez zgloscic, ciekawa jestem co w tej naszej comunie, przyznam szczerze ze pierwszy meldunek, rejestracja i dosyłanie dokumantów załatwialismy tam "jak krew z nosa" ponad poł roku biurokracji itd
ciekawe jak bedzie teraz, oby sprawniej i szybciej
dzieciątka ma przyjsc na świat... lada dzien :) jestem w ostatnich tygodniach ciąży :)

witam,potrzebuje pomocy!mam do odebrania zasiłek rodzinny zaległy we Włoszech.We wrześniu zjechałem do Polski i nie doczekałem się decyzji z INPS a wszystko miałem tam złożone.Czy istnieje jakiś sposób odzyskania tego rodzinnego bez przyjazdu do Włoch?np. firma w Polsce ,która się tym zajmuje?proszę o pomoc!
ja ma taki sam problem co użytkownik kuchnela proszę o pomoc!
Decyzja INPS?

Decyzja INPS jest tylko w przypadku osob samotnych (Celibe/Nubile, Separato, Divorziato) ...ale nie wykluczam, ze takimi osobami jestescie. I jest to autorizzazione (Mod. ANF. 43) ...chyba jedyna decyzja, jaka w tym przypadku moze wydac INPS.

Wystarczy tylko wyslac richieste: Mod. ANF/DIP COD. SR16 do bylego pracodawcy i pracodawca ma obowiazek wyplacic zasilek rodzinny za caly okres zatrudnienia. W tej richiescie podaje sie L'IBAN ...i na to konto sie wyplaca zasilek rodzinny.

Dokladnie w pazdzierniku dostalam richieste za 2008 od pracowniczki, ktora zakonczyla prace w 2008.
Czy gdy bedzie podany nr konta zagranicznego pracodawca zaplaci?! ...hmmm nie wiem. Bo to jest jak wyplata. Pracodawca Margo49 np placi na konto zagraniczne ...a ja wiem, ze to jest niezgodne z prawem wloskim (...kwestia, czy wiem dobrze ;-)

edytowany przez marysia2: 03 lis 2011
A i jeszcze dodam, ze za kazdy okres od pierwszego lipca do 30 czerwca roku nastepnego trzeba wyslac osobny formularz.

Czyli jak ktos pracowal od 15/04/2[tel]/09/2009, to musi wypelnic dwa formularze:
15/04/2009-30/06/2009
01/07/2009-18/09/2009.

Osobą samotną nie jestem i nie pierwszy raz złożyłem wniosek o zasiłek rodzinny do INPS, który potem wysyła zapytanie do Polski o moją sytuacje rodzinną, następnie ROPS odsyła odpowiedż do INPS a ten podejmuje decyzje o przyznaniu lub nie, informując drogą pocztową. Taki wniosek do INPS musiałem składać co roku. Za ten rok złożyłem wniosek w marcu, na początku września ROPS odesłał odp. do INPS ale 22 września zakończyłem prace i nie doczekałem się decyzji z INPS i tu mój problem jak ten zaległy zasiłek od stycznia odebrać. Dodam że mieszkałem w Asti koło Turynu
mam ten sam problem co KUCHNELA,tylko że ja już otrzymałem decyzje pozytywną od INPS (ANF 43),ale już mnie nie ma w Italii od września ubiegłego roku,INPS oblicza teraz wysokość zasiłku,tylko nie wiem kto wypłaci ten zaległy zasiłek-mój szef czy INPS?prosze o odpowiedż i pozdrawiam
Zaplaci szef (busta paga) i odbierze z INPSu.
INPS nie ma co obliczac, bo tabelle INPS juz dawno obliczyl i sa one dostepne.
Spokojnie moge Ci obliczyc, widzac Twoje podanie o ANF.

...przyszedl mi do glowy przypadek, dlaczego pracodawca moglby sie migac... INPS nie zwraca pracodawcy kwoty ANF, tylko odlicza ja od kwoty, ktora pracodawca ma do zaplaty. ...jezeli pracodawca ma malo pracownikow ...to moze nie miec do zaplacenia do INPSu tego czego ma zaplacic na ANF.

...sama nie wiem, czy wyrazilam sie jasno?!

Marysiu nie rozumiem za bardzo,powiedz czy jest taka opcja żeby się wymigał i co ja wtedy mam zrobić,bo przecież mnie już tam nie ma w Italii.Marysiu, jeżeli to możliwe to napisz mi namiar na siebie( telefon czy coś),chętnie bym zadzwonił do Ciebie ,bo mam jeszcze kilka innych pytań,pozdrawiam i dziękuje,moj namiar - [email]
Napisalam Ci na emaila moj nr telefonu. Dzwon, kiedy chcesz.

Pracodawca nie ma prawa sie migac, ...ale jestesmy we Wloszech...
I generalnie nie powinien miec zadnego interesu, zeby sie migac, choc widze pewna sytuacje, w ktorej moze sie migac.
Marysiu co do pieniędzy należnych to nie wiem czy moge to wyczytać z tabeli,dlatego że ja pracowałem na umowe part time(6 dni w tygodniu po 3 godz),więc chyba muszą mi to jakoś obliczyć,bo raczej całość mi się nie należy......
PT czy FT nie zmienia wielkosci ANF. ...moze jezeli jest to mniej niz 50% ...ale nie spotkalam sie ani z PT mniej niz 50% ani nigdy ze zmniejszaniem ANF z powodu PT.

Wszyscy pracownicy PT u mnie w pracy ...i we wszystkich, w ktorych pracowalam, pracownicy PT dostawali calosc ANF.

Nie mam pojecia czy zalezy to od regionu czy od wolnej interpretacji przepisow...
Ale 'ja' wyplacam ANF pracownikom w calych Wloszech.
edytowany przez marysia2: 14 lut 2012
mam pytanie do marysia2. W jaki sposób mogę odzyskać zasiłek rodzinny za okres od stycznia do września 2011r. nie pracując już we Włoszech. Czy w tej sprawie muszę mieć kontakt z INPS czy z byłym pracodawcą (swój problem przedstawiłem wyżej cały czas się z nim zmagam) z góry dziękuję
ANF wyplaca pracodawca (busta paga), wiec powinnas sie skontaktowac z pracodawca.

Powinnas wypelnic 2 richieste:
1) 01/01/2[tel]/06/2011
2) 01/07/2[tel]/09/2011

Jezeli nie jestes coniugato musisz dostarczyc takze ANF 43 - czyli autotizzazione INPS. I w tym przypadku musisz sie skontaktowac z INPSem. Slyszalam, ze od kilku miesiecy INPS juz tego nie wydaje, ze trzeba sie skontaktowac patronato ...ale nie jestem pewna tej informacji. To jest to co mi mowili pracownicy, ktorzy sie starali o to w INPSie.

...jak ktos czyta moje wypowiedzi, to wie, ze niespecjalnie ufam rzetelnosci urzednikow wloskich ...i takze nie wierze w zadna tego typu informacje... bo kazdy sobie mogl powiedziec co chcial... Jednak ANF wyplaca pracodawca i nie ma tu zadnych watpliwosci.

W richiescie jest miejsce do wypelnienia:
modalità di pagamento:
- bonifico presso ufficio postale
- accredito sul conto corrente bancario o postale (IBAN)

Wg mnie wyplacanie na konto zagraniczne jest niezgodne z prawem wloskim. Mam to bardzo dobrze przerobione z roznymi prawnikami i doradcami ...ale byly tu wypowiedzi na forum, ze niektorzy dostawai zaplate na polskie konto. ...czyli ciagle jestesmy we Wloszech: prawo sobie a ludzie sobie, pomijajac fakt, ze prawo napisane jest tak, ...zeby zawsze pozostawic miejsce na wolna interpretacje ;-)
edytowany przez marysia2: 15 lut 2012
Pytanie do marysie2.Dziękuję za wcześniejsze podpowiedzi,lecz wciąż potrzebuję Twojej pomocy.Kontaktowałem się z byłym pracodawcą i napisał mi , że muszę złożyć richieste.I tu mam pytanie, czy fachowo ten dokument nazywa się Mod.ANF/DIP-COD.SR16?,bo taki gdy starałem się pierwszy raz o zasiłek dokument wypełniałem.Drugie pytanie,będąc w Polsce jak mogę ten dokument zdobyć(bo były pracodawca robi mi łaskę z przesłaniem),i komu ten dokument po wypełnieniu przesłać,czy właśnie byłemu pracodawcy(tak myślę),czy też do Inps?.Proszę o poradę.Dziękuję
Tak, ten document sie nazywa: Mod.ANF/DIP-COD.SR16.

Ja Ci moge przeslac ten document jak mi podasz maila. Jest on dostepny na necie, ale jak chcesz to moge Ci go przeslac na emaila.

Musisz wyslac do pracodawcy.

PS. Pracodawca moze miec (slusznie) obiekcje co do przelewu za granice.
edytowany przez marysia2: 16 lut 2012
Bardzo Ci dziękuję za porady, znalazłem ten dokument na necie,wypełnię go i odeśle do pracodawcy.Mam nadzieję ,że to tyle problemów z tym moim rodzinnym.Jeszcze raz dzięki
Witam marysia2,znów mam pytanie!,mam nadzieję, że ostatnie.Wypełniam richieste i mam problem z wpisaniem dochodów a mianowicie.Dochody za jaki rok muszę wpisać za okres od 01.01.2011do30.06.2011?(wyczytałem ,że za rok 2009 ale wolę się upewnić),oraz za jaki rok przedstawić dochody za okres od 01.07.2011do30.09.2011,(czyżby za rok 2010?).Następne pytanie, czy wysyłając do pracodawcy te dwie richieste muszę dołączyć CUDY za te lata?.Z góry dziękuję
01.01.2011do30.06.2011
za rok 2009

01.07.2011do30.09.2011
za rok 2010

Nie musisz dolaczac CUDow.

I wiesz, ze musisz wpisac redditi fiscali e nie poprostu redditi.

pzdrw
edytowany przez marysia2: 20 lut 2012
Witam ponownie.Już myślałem,że sprawa z moim zaległym zasiłkiem rodzinnym zakończona,ale nic z tego.Mam jeszcze jeden problem,chyba największy z dotychczasowych odnośnie rodzinnego.Wysłałem do byłego pracodawcy papiery potrzebne do rodzinnego,lecz nie dostarczyłem najważniejszego czyli ANF-43.Mam pytanie,w jaki możliwie szybki sposób mogę ten dokument "wyłuskać"z INPS będąc w Polsce?Może ktoś wie czy mogę to zrobić poprzez internet?Niestety bariera językowa nie pozwala mi na to by tam zadzwonić.Proszę o poradę
w google wrzuc "inps assegno per il nucleo familiare" i znajdz file pdf, ktory musisz wypelnic i podpisac, za okres od 1 lipca ub. roku (i za poprzednie lata tez jesli sie nalezy - wypelniasz osobno za kazdy okres)
Chyba nie zrozumieliśmy się z użytkowniczką Ota.U mnie z zasiłkiem rodzinnym jest sytuacja trochę skomplikowana.Otóż ja wszystkie dokumenty łącznie z tymi z Polski do INPS-u dostarczyłem,nawet ostatnio INPS z ASTI odpisał mi ,że mój zasiłek rodzinny jest wciąż aktywny,ale muszę dostarczyć oprócz richiesty MOD ANF/DIP-COD.SR.16(co już zrobiłem)do byłego pracodawcy,ale brakuje mi najważniejszego dokumentu-autorizzazione ANF43 czyli zezwolenia na papierze INPS-u na wypłatę zasiłku przaz były zakład.Tego dokumentu nie zdążyłem odebrać,ponieważ wcześniej niż przypuszczałem zjechałem do Polski,a INPS ten dokument wysłał pocztą na adres mojego byłego miejsca zamieszkania we Włoszech i podejrzewam ,że nowy lokator go po prostu wyrzucił.Dlatego mam pytanie,w jaki sposób mogę ponownie prosić INPS w Asti o ten dokument,żeby wysłali mi go ponownie pocztą ale na adres w Polsce,a ja go odeślę do byłego zakładu.Może istnieje możliwośc przez internet aby taką prośbę do nich wysłać,za bardzo nie chcę pocztą bo znowu to potrwa ze dwa miesiące.Jeżeli ktoś zna odpowiedż na mój problem proszę o poradę.
Z tego co wiem INPS robi wielkie problemy, zeby wystawic duplikat.

Znam to z doswiadczen pracownikow u mnie w pracy. Ostatnio jedna pracowniczka mi sie skarzyla, ze 3 dni spedzila w INPSie, zeby miec duplikat. ...i w koncu go dostala. INPS zna date do kiedy ten papier jest wazny i dopiero po tej dacie chce wystawic kolejny ...ale nie duplikat.

Ja jednak znam to od strony pracodawcy a nie ubiegajacego sie, wiec nie recze za te informacje.
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,67738,1[tel],Zasilek_dla_bezrobotnych__gdzie_maja_raj.html W Skandynawi maja najlepiej...
we Włoszech (1,9 proc. rocznych ..dochodówFrancji, w której taka 4-osobowa rodzina może liczyć na 6779 euro wsparcia rocznie. Dzieci traktowane są tam jak równoprawni podatnicy: rodzina rozkłada więc należne opodatkowanie na cztery osoby, a nie na dwie. Dzięki temu zyskuje 5264 euro ulgi podatkowej. Do tego otrzymuje jeszcze 1517 euro zasiłku na dzieci rocznie.
W niewiele gorszej sytuacji są rodziny w Finlandii (6773 euro), Niemczech (6378) czy Holandii (5823). Polska rodzina z dwójką małych dzieci: dwulatkiem i pięciolatkiem, w której oboje rodzice pracują i zarabiają średnią krajową, może liczyć na ulgę podatkową na dzieci o równowartości 528 euro. I to wszystko ,to zaledwie 2,6 ich rocznych dochodow. http://www.sfora.pl/Chcesz-miec-dzieci-W-Polsce-to-sie-nie-oplaca-a46168
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 91

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie