Czy ktoś może mi poradzić?

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 96
Mnie dziwi fakt ze ormowcy niestety niedokladnie donosza :)
Kapusie slabo sie staraja, bo w paru postach napisalam zeby mnie admin w dupe pocalowal i nie usunieto tego:))
Admin, daj kapusia bana, bo pacholki pierdziela robote:)
Zgadza sie, posty są w profilach, a swoją drogą zaginęło też moich 5 wpisów.Najdziwniejsze jest to, że pojawiały się w wątku, a w ogóle nie było ich w wykazie najnowszych wpisów,tak jakby były niewidoczne... Komuś bardzo zależy aby pewnw informacje nie mogły ujrzeć światła dziennego... ale to jego problem :)
gadacie?!..czyli kreta tu mamy?...cos szybko wszystko poznikalo..buuuuu...
Szuje jakas tu mamy a nie kreta:)))
Kretyna a nie kreta...oj mogla bym tak dlugo:))
Cos czuje ze zaloze ze 100 watkow zaraz.
Mnie rozwala tylko jedna sprawa (eh pewnie znalazłambym ich jeszcze troche :) )...posty które zostały usunięte były praktycznie "bez znaczenia" (chodzi mi o fakt przypadkowych fragmentów) więc jaki cel miało ich usunięcie???? ...czy to(wycinka) odbywa się na zasadzie przypadku/wyliczanki czy poprostu a dziś usunę sobie to czy tamto, niech się podenerwują!

a i istotne co za idiota zgłosił te fragmenty do usunięcia? jakiś ślepy czy bez umiejętności czytania? eh...
Temat zniknął z wykazu najnowszych wpisów.Wykasowanie wpisu gdzie były podane namiary na strony internetowe jest już przesadą.Prawnik tu jakiś siedzi i boi się,że darmowe informacje chleb mu odbiorą?
a ja widzę pozytywny aspekt kasowania wpisów.... :)
że np znikają infowe linki ......he he he i jego kolejne nicki ...
;D
Ja tego efektu nie widze.
A wrecz odwrotnie, same glupie posty sa zostawiane.
Zapraszam do mego nowego watku, jest rewelacyjny az dech zapiera taki ciekawy i godny tego forum:))
a więc zbiórka na wątku Magdalenki:)
ps.podobno jest zaje...:):)
a ja widzę pozytywny aspekt kasowania wpisów.... :)
że np znikają infowe linki ......he he he i jego kolejne nicki ...
Dobrze jest wiedzieć że oprócz gaio ktoś jeszcze inny kabluje ;)
Inka moj papug mowi ze: Il 468 cpp riguarda la citazione dei testimoni...czyli obecnie nie wiemy tzn ty jeszcze nie wiesz za co chca pociagnac..
no ja jednak myślę że...że nawet bardzo dobrze.....a wiesz dlaczego?
dlatego, że nasz koleżka ....w linkach "zaszczepia" wirusy które infekują komputer Trojanami...wiec zanim ocenisz kogoś ....bądź w posiadaniu jakiejkolwiek wiedzy bądź argumentu .....
A ja sie tak zastanawiam dlaczego w takim / i podobnych / przypadku nie ma separacji? No chyba ze chce sie pokrywac koszty adwokata malzonka / byc moze nie tylko te /.
aaaa to Ty inf....no dwa razy dziennie zmieniać nick ?! ..to się nazywa desperacja :):)...
Sette ja to zauważyłam już dawno i dlatego radziłam ince aby sprawdziła jeszcze raz wezwanie do sądu i ewentualnie pojechała nieco wcześniej, no ale ten wpis i Twój gdzie podałaś link do kodeksu karnego zostały wykasowane.
ale jest w profilach..nie przeprowadzi sie samemu zadnej sprawy w Itali bez papugi..ZADNEJ!!ZADNEJ!!!!!ani cywilnej o odszkodowanie, ani o separacje.Wlochy sa tak skonstruowane..prawo wloskie ze bez adwokata ani rusz nawet jesli bys miala cywilna sprawe zalozyc to i tak adwokat ci bedzie potrzebny..nic ale to nic bez adwokata nie zrobisz to sa koszty..nawet dosc spore..ale warto probowac.. i seperacje..zaloz..wez jednego adwoakta DO WSZYSTKIEGO..bez adwokata i sepracji nie przeprowadzisz ,nie ma takiej opcji..
Sette a ja się zastanawiam czy w tej sytuacji można by było wziąć papugę z urzędu, w końcu NASZA dla italianców jest cudzoziemką.W polskim prawie strona przegrywająca opłaca sprawę i adwokata strony przeciwnej.Wiesz jak jest z tym tam na bucie Europy?
dowiem sie..ale z tego co wiem gdyby zamieszkiwala nasza forowiczka w Itali to by mogla dostac..ze wzgledu na rezydencje..a jako obywatelka UE musi byc na rowni traktowana z Wlochami ..skoro Wlochom przysluguje adwokat z urzedu ..ale do spr.karnej..o cywilnych jak rozwod czy żądanie zadoscuczynienia nie mam w tej chwili pojecia.Z reguly chca by udokumentowac ze w roku porzedzajacym placilo sie podatki/rediti i wtedy przyznają ..jesli ktos nie ma dochodu..a jest obywatelem UE to te daja z urzedu...advokta ,bo nim caly czas pisze..
musisz się pojawić na sprawie....nie kombinuj nic ze zwolnieniem lekarskim bo to wpłynie tylko na Twoją niekorzyść.

A sprawa ew rozwodu wygląda tak:

Sądy właściwe w sprawach rozwodowych dla małżonków z rożnych państw członkowskich

Sądy posiadają kompetencje do orzekania w sprawach o rozwód w państwie członkowskim:

* W którym zamieszkują normalnie małżonkowie;
* W którym zamieszkuje normalnie pozwany;
* Jeżeli małżonkowie nie mieszkają już w tym samym państwie członkowskim - w którym normalnie zamieszkiwali, pod warunkiem że jedno z nich nadal tam zamieszkuje;
* W przypadku złożenia wspólnego wniosku w Państwie Członkowskim - w którym znajduje się stałe miejsce zamieszkania jednego z małżonków;
* W pewnych okolicznościach - w którym zamieszkuje powód;
* Którego obywatelstwo posiadają małżonkowie;

Strony nie mogą wybrać innego sądu niż jednego z wymienionych powyżej.

Jeżeli sprawa została wniesiona do właściwych sądów kilku państw członkowskich, sądem właściwym do orzekania o rozwodzie jest ten, do którego wniosek wpłynął najwcześniej. Innymi słowy, jeżeli sprawa zostanie wniesiona do jakiegoś sądu, pozostaje on sądem właściwym, nawet jeżeli ta sama sprawa zostanie później wniesiona do innego sądu. Ten ostatni sąd powinien natomiast oddalić pozew na podstawie braku kompetencji do jego rozpatrywania.
=> Na drugi raz prosze podać zródło informacji. Jest to wprowadzanie forumowiczów w błąd
Informacja pochodzi z tego forum:
http://www.forum.prawnikow.pl/25094.htm

Bardzo mądrze napisane,jeżeli nie masz jeszcze seperacji,zrób to jak najszybciej bo przed prawem jesteś jego żoną i wszelkie długi małżonka są twoimi długami,ba jeżeli będzie chory twoim obowiązkiem będzie opieka nad nim a nawet może cię zaskarżyć o alimenty.Więc nie bądź głupia i nic nie wybaczaj,mów tak jak było a nawet dodaj,to jest walka nie tylko o twoje dzisiaj ale także o twoje jutro.A i oczywiścię poproś w sądzie o zwrot kosztów za dojazd(w prawie polskim jest taka możliwość,myślę że tak samo we włoskim).
Wezwanie do sadu przysylane jest przede wszystkim przez sad, a nie przez adwokata jednej ze stron. Dopiero gdy przyjdzie takie wezwanie, musisz sie do niego ustosunkowac. Jesli nie masz obywatelstwa wloskiego i nie mieszkasz we Wloszech, to wloski sad zwraca sie pisemnie do swojego, czyli wloskiego, konsulatu, o posrednictwo. Konsulat wloski zwraca sie do polskiego sadu w Twoim rejonie o przesluchanie Cie. Polski sad Cie wzywa, przesluchuje, protokoluje i przesyla do wloskiego konsulatu a ten - do wloskiego sadu. Tak sie to odbywa, na podstawie konwencji o pomocy prawnej w sprawach cywilnych i karnych... Oczywiscie, najlepiej, gdy sie sama dowiesz na wlasna reke, bo ja ta branza juz od paru lat sie nie zajmuje.
Bardzo dziękuję Wszystkim za pomoc i tak na marginesie....kto jest tu adminem?
ale wracajac do tematu...skoro dostałam pismo od jego adwokata a nie z sądu to jak mam się dowiedzieć o co chodzi...do licha bo już nic nie rozumiem.miałam zamiar napisać są du pismo że nie mogę się stawić na przesłuchaniu ze względów trudnej sytuacji materialnej i tym że nie mogę dzieci samych zostawic na czas wyjazdu.i chciałam prosić o możliwość przesłuchania mnie tutaj w Polsce.tyle,że ja juz nie wiem..skoro nie sąd się do mnie zwracał tylko jego adw.to jak postąpić?
wiec jak jest to pisemko od jego adwokata to może chodzi o polubowne zakończenie sprawy..więc szkoda Twojej kasy na podróże...
Ale czemu pisze TRIBUNALE PENALE DOI PERUGIA...ja nie wiem komu to pismo pokazac żeby mi powiedział o co chodzi
czy sprawa o separację odbywa się w Tribunale Penale czy CIVILE?
zobowiązać do stawiennictwa, i ukarac za niestawianie może Cię tylko sąd a nie żaden adwokat!! Nie musisz nigdzie jeździć skoro nie jesteś wzywana odpowiednim pismem przez sąd.
ok,rozumiem...ale skąd w sądzie mieliby mój adres?to może dlatego wysłał mi wezwanie jego adwokat?
POMOC PRAWNA
Konsulat, na wniosek obywateli polskich zamieszkałych w kraju, może zwracać się do instytucji włoskich o wydobycie określonej dokumentacji, za opłatą przewidzianą w przepisach regulujących sprawy wydobycia dokumentów.

Ja ci proponuję Konsulat jw jest napisane ( napisz tam pisemko) nie wiem gdzie mieszkałaś w IT..ale znajdź namiary w necie i koniecznie dowiedz się konkretnie o co chodzi
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 96

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia