ech Ci Wlosi..

Temat przeniesiony do archwium.
61-89 z 89
| następna
...obowiazki, ...inne sposoby na wyrazanie milosci.... Ja tez mam rozne sposoby na wyrazanie milosci ...ale nigdy nie sprawi mi takiej przyjemnosci prasowanie koszuli jak dla kogos kogo kocham. Chociaz nie znosze prasowania jak malo czego ...z najwieksza przyjemnoscia prasuje.

...ja pewnie jestem daleka daleka od zacytowanej wyzej 'kury domowej', zwlaszcza, ze nie mieszkamy razem ...ale powiedzmy, ze oboje wykonujemy 'obowiazki domowe' i kazda rzecz ktora mozemy zrobic sprawia nam ogromna przyjemnosc.

Mam gdzies co jest passe a co jest w modzie ...i moje 'partnerstwo' polega na tym, ze nie ma podzialow obowiazkow, kazdy z nas sie stara. W zeszlym tygodniu nie zdazylam wyprasowac spodnicy ...i moj wybranek mi ja wyprasowal. ...czy poczul sie jak wieloczynnosciowy robot?! Nie przypuszczam...

Ja w kazdym razie sie ciesze jak moge przygotowac kolacje, jak moge wyprasowac koszule, jak moge wstac wszesniej i skoczyc po swiezutnie rogaliki na sniadanie:-)
Cytat: marshmallow
Cytat: marysia2
Cytat: marshmallow
Nie MASZ, tylko az Ci sie chce...

Dobrze powiedziane, tez tak mysle :-)

O, a to nowosc. :D

Nowosc, ze tak mysle? ...nowosc, ze sie z Toba zgadzam ...to rzeczywiscie nowosc...
taa..potwierdzam Wlosi bardzo dobrze prasuja...:D..smieje sie... bo przeciez wszyscy widzimy ich noszacych dobrze wyprasowane koszule...
Nie wiem czy sie smiejesz ...bo ich koszule sa slabo wyprasowane ....czy dobrze?!
Wczoraj w pracy (notabene podczas podsumowania miesiecznego z GM) z pol godziny rozmawialam z kolega o jego 'trikach' przy prasowaniu koszul :-)
hmm..moja przyjaciolka poprosila mnie o wypelenienie ankiety.... pytanie pasuje do tego postu :D : Wiążąc się z partnerem w nieformalny związek,oczekujesz:
Wybierz trzy spośród wymienionych , które wg Ciebie są najtrafniejsze.
iż będzie to relacja ktora zostanie sformalizowana ślubem
stworzenia bliskich i silnych relacji
nic nie oczekuje
nabrania doświadczenia
mile i ciekawie spędzonego wspólnego czasu
udanego sexu i dobrej zabawy
miłości,zaufania i wsparcia
co byscie wybraly?....ja jako, ze to ma byc nieformalny zwiazek...dobrej zabawy..a co ma potem byc to bedzie..lub nie.../co do sexu to sex jest w kazdym zwiazku..i kazdy oczekuje udanego...wiec tego nie komentuje:D
Cytat: SettediNove
hmm..moja przyjaciolka poprosila mnie o wypelenienie ankiety.... pytanie pasuje do tego postu :D : Wiążąc się z partnerem w nieformalny związek,oczekujesz:
Wybierz trzy spośród wymienionych , które wg Ciebie są najtrafniejsze.
iż będzie to relacja ktora zostanie sformalizowana ślubem
stworzenia bliskich i silnych relacji
nic nie oczekuje
nabrania doświadczenia
mile i ciekawie spędzonego wspólnego czasu
udanego sexu i dobrej zabawy
miłości,zaufania i wsparcia

miłości,zaufania i wsparcia
..w NIEFORMALNYM ZWIAZKU?????..no to chyba tylko od faceta statusu wolnego..bo przeciez bywaja..zonaci, separowani...czyli konkubenci..ale to sa ci z ktorymi sie mieszka..ale facet ktory mieszka oddzielnie/i chce mieszkac oddzielnie,rowniez kobieta mieszkajaca w swoim mieszkaniu/mysle ze spotykaja sie w swoim 'nieformalnym zwiazku'..dla przyjemnosci,milego spedzenia czasu,adorowania siebie nawzajem..potem ktores z nich ubiera sie ..samochod.. wraca spac do siebie..no moze nie codzien wraca do siebie...ale 5 x tyg wraca na swoje smieci..to dla mnie jest 'nieformalny zwiazek'
Cytat: marshmallow
A jednak cos sie dobrze nasunelo, bo tak nie mowi kobieta, ktora nie ma na pienku z facetami...

Jak nie masz problemu z tym, ze rzeczy faceta sa nieuprane czy nieuprasowane, to czy aby ten obecny tak bardzo rozni sie od bylego? Z nim moze tez masz na pienku, bo... byc moze znowu mi sie tylko wydaje, ale ten wlasciwy sprawia, ze juz sie nie ma za bardzo czasu i ochoty na plucie jadem na tych wszystkich pozostalych kretynow.
Wiec, albo Twoje poszukiwania powinny trwac dalej, albo powinno uplynac wiecej czasu, zanim uporasz sie z demonami przeszlosci... wybacz, jezeli sie bardzo myle... :)

W pewnych kwestiach patriarchalny uklad jest fajny, w innych nie, facet powinien miec w sobie cos z dawnych czasow, jak i z wspolczesnych, nie obchodza mnie lansowane obecnie mody,... jakbym na to patrzyla, to bym "zima w trampkach chodzila"...

Nie mam na pieńku z facetami ale wkurza mnie stereotypowe myślenie, że pranie, gotowanie i sprzątanie to obowiązki kobiety, i dorabianie do tego ideologii, że wykonywanie ich dla ukochanego ma sprawiać jej radość. Nie lubię obowiązków domowych, śmiertelnie mnie nudzą, dlatego uważam, że należy je sprawiedliwie dzielić z partnerem albo wynająć pomoc domową. Ale jak jakieś kobiety chcą harować dla pana i władcy, ich sprawa. Ja wolę uszczęśliwiać swojego faceta w inny sposób. Co do patriarchatu, to lubię silnych zdecydowanych facetów, którzy wiedzą, czego chcą (muszą mieć coś z samca alfa), ale nie lubię szowinistów uważających kobietę za "cuś" gorszego i chcących zamknąć ją przy garach. Nie podoba mi się tradycyjny model rodziny, wolę partnerstwo.
Cytat: ggabi1
Nie mam na pieńku z facetami ale wkurza mnie stereotypowe myślenie, że pranie, gotowanie i sprzątanie to obowiązki kobiety.

A kto powiedzial, ze robiac te czynnosci, trzeba je nazywac 'obowiazkami kobiety'
edytowany przez marysia2: 30 mar 2012
Ja mam wrazenie, ze w obecnych czasach, to kobiety glownie maja tego typu stereotypowe myslenie a nie mezczyzni, ktorzy chetnie nam, kobitom, wyprasuja spodnice, ugotuja i pozmywaja. ...a w dobrym zwiazku, mozna sie prawie poklocic, kto to bedzie robil ;-)
Cytat: marysia2
Cytat: ggabi1
Nie mam na pieńku z facetami ale wkurza mnie stereotypowe myślenie, że pranie, gotowanie i sprzątanie to obowiązki kobiety.

A kto powiedzial, ze robiac te czynnosci, trzeba je nazywac 'obowiazkami kobiety'

Przecież w mentalności niektórych osób nadal pokutuje taki stereotyp, że to kobieta ma być strażniczką ogniska domowego. Ja bynajmniej nie uważam tego za obowiązek kobiety, ale niektórzu nadal tak myślą, choć to myszką trąci..
Cytat: ggabi1
Przecież w mentalności niektórych osób nadal pokutuje taki stereotyp, że to kobieta ma być strażniczką ogniska domowego. Ja bynajmniej nie uważam tego za obowiązek kobiety, ale niektórzu nadal tak myślą, choć to myszką trąci..

...gdybym miala brac pod uwage, co siedzi w mentalnosciach roznych ludzi ...to bym sobie za komplikowala zycie ;-)
Z tego co ja widze i interpretuje, to glownie kobiety maja z tym problem ...bronia sie rekami i nogami przed robieniem czegos, co tez moze byc przyjemnoscia. ...jak sie podchodzi do tego z mysla, ze jest sie 'wielofunkcyjnym robotem' to co innego, niz podejsc do tego, z pewnego rodzaju radoscia. ...ktos to pranie musi zrobic ...a ja mialabym nie zrobic prania mojemu mezczyznie ...bo co? Bo to stereotyp??
...jak dla mnie to kompleksy ...w wiekszosci przypadkow. W wiekszosci kobiety, ktore spotkalam i mialy 'stach przed stereotypem, byly zakompleksione i nie mialy poczucia wlasnej wartosci. ...szukaly dowartosciowania ...i 'niebyciu kura domowa'. Dla mnie absurd i ... mam prawo do wlasnego zdania.
edytowany przez marysia2: 30 mar 2012
Cytat: marysia2
Z tego co ja widze i interpretuje, to glownie kobiety maja z tym problem ...bronia sie rekami i nogami przed robieniem czegos, co tez moze byc przyjemnoscia. ...jak sie podchodzi do tego z mysla, ze jest sie 'wielofunkcyjnym robotem' to co innego, niz podejsc do tego, z pewnego rodzaju radoscia. ...ktos to pranie musi zrobic ...a ja mialabym nie zrobic prania mojemu mezczyznie ...bo co? Bo to stereotyp??
...jak dla mnie to kompleksy ...w wiekszosci przypadkow. W wiekszosci kobiety, ktore spotkalam i mialy 'stach przed stereotypem, byly zakompleksione i nie mialy poczucia wlasnej wartosci. ...szukaly dowartosciowania ...i 'niebyciu kura domowa'. Dla mnie absurd i ... mam prawo do wlasnego zdania.

A moim zdaniem to właśnie kobiety godzące się byc kurami domowymi są zakompleksione, nie potrafią się postawić ani walczyć o swoje prawa w związku. I co za absurdalny wniosek, że niby nie sprzątam po swoim facecie ze strachu przed stereotypem...Nie sprzątam po nim, bo po prostu nie lubię sprzątać i mam ciekawsze pomysły na zagospodarowanie swojego czasu. Tak ciężko zrozumieć, że ktoś po prostu tego nie lubi ?! Na szczęście wynajęliśmy pomoc domową i nie muszę tego robić.
...nie kazda kobieta, ktora prasuje czy pierze jest 'kura domowa', nie sadzisz? ...nie sadzisz, ze nie powinnac nazywac kogos 'kura domowa', co jest okresleniem pejoratywnym? Czemu obrazasz te osoby, ktore czesto z wlasnej woli podjely decyzje o zajmowaniu sie 'ogniskiem domowym'? ...bo to jest passe?????

...walczyc o swoje prawa ...w moim zwiazku nie ma mowy o jakis 'walkach'...

Absurdalne wnioski, sa wziete nie z Twojego przykladu, bo Cie nie znam. Mowie, ze wsrod osob, ktore poznalam, rozmawialam, takie mam wrazenie. I nie mowie, ze to sie odnosi to wszystkich...
Zreszta uklad partnerski, nie znaczy, ze trzeba nic nie robic, czy nie sprzatac po swoim facecie, czy czuc sie wielo Znaczy bardziej, ze raz sprzata kobieta a raz mezczyzna. W zaleznosci, kto ma czas, ochote, Nie ma 'walk' tylko w spokoju kazde z przyjemnoscia lub bez wykonuje obowiazki ...zeby jak najwiecej zrobic dla drugiej osoby, bo to sprawia przyjemnosc:-)
Cytat: marysia2
...nie kazda kobieta, ktora prasuje czy pierze jest 'kura domowa', nie sadzisz? ...nie sadzisz, ze nie powinnac nazywac kogos 'kura domowa', co jest okresleniem pejoratywnym? Czemu obrazasz te osoby, ktore czesto z wlasnej woli podjely decyzje o zajmowaniu sie 'ogniskiem domowym'? ...bo to jest passe?????

...walczyc o swoje prawa ...w moim zwiazku nie ma mowy o jakis 'walkach'...

Absurdalne wnioski, sa wziete nie z Twojego przykladu, bo Cie nie znam. Mowie, ze wsrod osob, ktore poznalam, rozmawialam, takie mam wrazenie. I nie mowie, ze to sie odnosi to wszystkich...

A czy ja gdzieś napisałam, że KAŻDA kobieta, która pierze i prasuje, jest kurą domową? Pisząc o kurach domowych pisałam o tych kobietach, które nie mają żadnego życia poza domem, pracy, ambicji zainteresowań i są całkiem zależne finansowo od faceta.Nie mam o nich zbyt wysokiego mniemania i mam prawo wyrażać swoje własne zdanie na ich temat, nawet jeśli kogoś moja opinia razi.
Tak na koniec tej dyskusji.
Ja mam baaaardzo, bardzo, bardzo malo wspolnego z Twoja definicja 'kury domowej'. A jeszcze mniej z jakakolwiek zaleznoscia finansowa. ...a jednak raza mnie Twoje wypowiedzi, w ktorych nie ma szacunku do tych kobiet 'kur domowych'.

...ale wiesz ...moi rodzice, majac pewne idealy, chcieli stworzyc rodzine tego schematu. Wybor byl ich obu, i oboje sie spelnili w swojej roli. ...moja mama ...hmm 'kura domowa' zalezna finansowo od swojego meza. ...i mnie troche razi, ze ktos na forum wypisuje, ze 'nie ma zbyt wysokiego mniemania' o mojej mamie.

Pozdrawiam.
Ciao
edytowany przez marysia2: 30 mar 2012
ech ci Wlosi!:D / http://wloskicafe.blogspot.it/2012/03/idealna-partnerka-dla-wocha.html#more Według sondażu idealna partnerka dla mężczyzny we Włoszech powinna mieć:
- seno prosperoso (obfity biust)
- fianchi generosi (szerokie biodra)
- pelle morbida (gładką skórę),

Co więcej, partnerka musi być:
- femminile (kobieca)
- giocosa (skora do zabawy)
- provocante ma accessibile (prowokująca ale dostępna)
- conscia della propria bellezza (świadoma swojej piękności)
calosc w linku podanym powyzej
dzis o Wloszkach :D.... brodacz! http://www.naszswiat.net/wiadomoci/wochy/4321-idealny-partner-dla-woszki.html
ech ci Włosi ...:)))
http://www.sfora.pl/Wloskie-miasta-ucza-jak-radzic-sobie-z-tesciowa-a42392
:)
hahahahaaaa..Wloszki maja najmniejsze cycki w Europie http://uroda.onet.pl/fotogalerie/10-nieznanych-faktow-na-temat-piersi,5096837,11798519,galeria-maly.html
Włosi wymyślają nowe zakazy, turysta musi ciągle uważać http://polonia.wp.pl/title,Wlosi-wymyslaja-nowe-zakazy-turysta-musi-ciagle-uwazac,wid,14406248,wiadomosc.html
Ech... Aktorzyna Domenico Albergo...ale facet o niesamowitym lbie do interesow...
Kiedys sie oglosil w portaportese, ze szuka sprzataczki w zamian za vitto e alloggio w swojej willi z basenem... nie mial za bardzo czasu na castingi, wiec wybral mnie, bo Polka i w potrzebie bylam... Dwa razy od niego wylatywalam. Za pierwszym razem nie moglam zniesc jego humorow, rano jak sie budzil, to bylo: vaffanculo a tutti! A i to, ze nie chcialam jego affetto rodzilo klotnie... Wiedzialam, jak ryzykuje idac do domu obcego faceta, ale jak zwykle liczylam na opieke z gory, ktora nigdy mnie nie zawodzi...
Za drugim razem kiedy tam zamieszkalam, przyjechala do niego dziewczyna, ktora chciala robic kariere aktorska, ale nie dupa, na co on sie nastawil, bo dziewczyna byla religijna i chlopaka miala, wiec stwierdzila, ze absolutnie nie... W nocy przyszla do mojego pokoju, bo bala sie spac sama i tak sobie rozmawialysmy... a ze tak naprawde do niego szacunku nie mialam jako do czlowieka, bo choc pomaga duzo ludziom, to tez niezly skurwiel jest, wiec za duzo powiedzialam, zeby dziewczyne ostrzec. Ta pozniej, kiedy odmowil jej pomocy, bo wykazala sie brakiem zaufania wobec niego, kiedy bala sie spac sama w pokoju, mimo, ze wczesniej powierzyli sobie swoje tajemnice, zeby sie ratowac, obrocila to przeciwko mnie...

http://www.lawebtv.it/detail.php?linkid=658

ech ci Wlosi......"Włoską specjalnością wcale nie są spaghetti, czy pizza - lecz strajki. Włosi strajkują średnio, co 6 godziny. W styczniu tego roku, tylko w ciągu dwóch tygodni było 77 strajków. Teraz, kiedy związki zawodowe walczą z rządem o reformę pracy, strajków będzie jeszcze więcej. A strajkować można przecież na wiele sposobów - także "na dzikiego kota". ...calosc tu:http://polonia.wp.pl/title,Strajki-prawdziwa-wloska-namietnosc,wid,14434506,wiadomosc.html
gli uomini....-basta la parola http://www.wloski.ang.pl/forum/solo-italiano/170252
ahahahah...dowcip:Rozmawiają dwie sąsiadki na wsi
- A co to Helena dostała wasza wnuczka do tego Włocha,co go poderwała?
- Powiada, ze syfilis.
- A co to jest ?
- No nie wiem, ale chyba większe niż Mercedes.
- Jak to ?
- Bo mi powiada, ze na tym to się cala wieś przejedzie...
ahahahah dobry dowcip ahahahah
Temat przeniesiony do archwium.
61-89 z 89
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka