lavoro

Temat przeniesiony do archwium.
31-49 z 49
| następna
hahah widze, ze temat ciekawie sie rozwinal :DDD
halo
ja mam pytanie z innej beczki dostalam prace i pracuje hotelu pierwsza umowe dostalam na 1,5 miesiaca i teraz mi przedluzyli o 3 miesiace. Chcialam sie spytac odnosnie urlopu czy po miesiacu przepracowanym nalezy mi sie 1 dzien urlopu? poodbno powinno to byc na busta paga ale ja nie widze :) jak ktos cos moze mi powiedziec bede wdzieczna pozdrawiam izolda
Margoooooooo przypominam sie :)))
Jezeli masz umowe o prace a tempo determinato to nalezy Ci sie urlop. Ile? Zalezy co robisz i w jakim CCNLu jestes. Takze moze zalezec od % part time i ewentualnie od ile dni w tygodniu pracujesz. Nalezec Ci sie powinny oczywiscie takze ore ROL i prawdopodobnie exfestività.

Przewaznie jest tak:
40 ore/sett:
Ferie:
5 gg/ sett: 22 giorni di ferie per anno = 1,83 giorno per mese
6 gg/ sett: 26 giorni di ferie per anno = 2,17 giorno per mese

ROL: 56 ore per anno = 4,67 ore per mese
Ex festività: 32 ore per anno = 2,67 ore per mese

Informacja ta przewaznie jest na busta paga, ale nie zawsze. W HR powinni Ci odpowiedziec na Twoje pytanie.
edytowany przez marysia2: 12 lip 2011
Pisze o CCNLach z jakimi sie spotkalam. Np nie znam kompletnie CCNL jaki sie stusuje dla badante.
Cytat: Ziomek_ita
Margoooooooo przypominam sie :)))

pamiętam, rozmawiałam z przyjaciółką i na razie stanęło na tym że rozpuściłyśmy wici wśród jej znajomych.
Dlatego nie pisałam nic bo sumie na tę chwilę nic nie mogę pomóc :(((
podaj mi swojego maila na priv, w razie czego napiszę tam.
edytowany przez Margo49: 12 lip 2011
Ohh gdyby coś się znalazło to i ja byłabym chętna do pracy to znaczy nas dwoje :) mogą to by jakieś zbiory.. Pozdrawiam
karolynka, ja nie jestem pośrednikiem i nie szukam nikomu pracy. Czasem, przypadkiem cos usłysze i jak mam kogos znajomego to przekaze. Ziomek ita juz dawno pisała o pracy a ja wiem ze moja przyjaciółka ma kontakty które ew mogą pomóc. Poza tym Ziomek ita juz od jakiegos czasu na forum jest , Ty dopiero zalogowałas się i podpinasz sie pod temat tak jakby praca leżała na ulicy.Na dodatek rejestrujesz się jako mężczyzna, piszesz jako kobieta ...wogóle nie wiadomo co jest grane.
sorry że prosto z mostu pisze ale nie chcę abyś miała jakiekolwiek złudzenia. Ja pomagam czasem w znalezieniu pracy, ale na pewno nie osobom o których nie mam zielonego pojęcia.
Pozdrawiam
Cytat: Margo49
karolynka, ja nie jestem pośrednikiem i nie szukam nikomu pracy. Czasem, przypadkiem cos usłysze i jak mam kogos znajomego to przekaze. Ziomek ita juz dawno pisała o pracy a ja wiem ze moja przyjaciółka ma kontakty które ew mogą pomóc. Poza tym Ziomek ita juz od jakiegos czasu na forum jest , Ty dopiero zalogowałas się i podpinasz sie pod temat tak jakby praca leżała na ulicy.Na dodatek rejestrujesz się jako mężczyzna, piszesz jako kobieta ...wogóle nie wiadomo co jest grane.
sorry że prosto z mostu pisze ale nie chcę abyś miała jakiekolwiek złudzenia. Ja pomagam czasem w znalezieniu pracy, ale na pewno nie osobom o których nie mam zielonego pojęcia.
Pozdrawiam

Zbiegły się sępy, hieny i inne pijawki... :-) notabene, też się do nich zaliczam po trosze :(
ale żartujesz latraviata, prawda? ja tak nie odbieram karolynki. Każdy próbuje gdzie tylko może. Życie ciężkie, z pracą ciężko więc się probuje a może się uda. W sumie dobrze. Z nicku domniemuję że to młoda osoba więc dobrze że pracy szuka. Ja jednak wolę od razu jasno napisać co i jak.
Pozdrawiam :)))
edytowany przez Margo49: 12 lip 2011
Oczywiście... jak wiesz, również zaliczam się do osób poszukujących pracy, i wreszczie nauczyłam się szukać jej AKTYWNIE nie wstydząc się prosić innych o pomoc - dawniej miałam z tym problem. No ale litości, odnoszę wrażenie, że niektórzy swoimi postami bardziej sobie szkodzą niż pomagają. Hmm... albo ja jestem jakaś niedzisiejsza i mało kreatywna :-))
Witam. Proszę wybaczyc za moje wtargnięcie w wasz wątek, nie chciałam aby to tak wyglądało, że żeruję na czyichś dobrych chęciach czy pomocy. Chodziło mi raczej o polecenie jakiejś agencji, biura pośredniczącego prace. Jak zauważyłaś jestem tu nowa i jeszcze nie zdążyłam uzupełnic swoich danych, jakoś domyślnie się mężczyzna wybrał widocznie. Jeśli chodzi o prace to racja każdy szuka gdzie tylko może, więc i ja poszłam tym tropem. Nie wiem czy słusznie, no ale cóż zaszkodzi zapytac (najwyżej zostanę obrobiona ;P). Pozdrawiam ahoj ;)
Cytat: karolynka21
Ohh gdyby coś się znalazło to i ja byłabym chętna do pracy to znaczy nas dwoje :) mogą to by jakieś zbiory.. Pozdrawiam

Karolynka21 podam Ci namiary na miejsce gdzie szukają ludzi do zbiorów.
Może się przyda też komuś innemu.
Tu jest link do ich ogłoszenia w necie ....

http://www.bazar.it/annunci_online_singolo.php?id=3945325

Nr telefonu do nich +39 328 21 43 331

i jak ktoś na miesiąc byłby chętny do pracy jako badante to też mam namiar.
od połowy sierpnia.

pzdr
M

edytowany przez Margo49: 22 lip 2011
Moja kolezanka, ktora znalazla sie w dosc ciezkiej sytuacji tutaj we Wloszech szuka pracy. Ma 23 lata i aktualnie mieszka u mnie (okolo 40km od Mediolanu) wiec najlepiej gdyby znalazla cos na polnocy, ale moze sie przeprowadzic. Wloskiego uczy sie dopiero 2 miesiace, ale jest juz w stanie dogadac sie z ludzmi (nie jest to jednak b. dobra znajomosc jezyka).
Jezeli ktos z was mialby jakas mozliwosc, albo informacje bardzo prosze o pomoc bo dziewczyna zostala teraz tu praktycznie z niczym.
hmm... dobry i miesiąc jak się ma nóż na gardle, w domu się tego nie wysiedzi...
Ja też tak myślę. Jak kiedyś będę potrzebować kasy i ktoś mi da znać że jest TYLKO na miesiąc to bez wahania przyjadę. Tak jak mówisz ...w domu się tego nie wysiedzi...
Margo49, ale jako badante to pewnie szukaja kogos starszego niz 23 lata'
Zuzka, na bank nie przyjmą osoby nie znającej języka.
Dzięki wielkie Margo49 za informację ;). Będę próbowac ;) pozdro ;>
edytowany przez karolynka21: 24 lip 2011
Temat przeniesiony do archwium.
31-49 z 49
| następna

« 

Solo italiano

 »

Życie, praca, nauka