księga życzęń i zażalęń do inf.

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 563
Wlaśnie czekam aż wybije druga aby moc cofnąc zegar. :D
No śpicie w ciągu dnia, co tu tak cicho,)))
piccolaccia następna rada na naukę języka:Kup porzadny kurs z płytą CD. Tekst nagrany na płytę brzmi zawsze tak samo. Włoch mówiący to samo zdanie będzie je powtarzał podobnie,ale nie identycznie(oczywiście jeżeli trafimy na Włocha mówiacego poprawnie,o cojest niezmiernie trudno we Włoszech), wiec ćwiczenie intonacji będzie bardziej efektywne. Dzęki płycie będziesz mogła wciąż na nowo wsłuchiwac sie w pewne treści. Twój Włoski rozmówca w końcu straci cierpliwośc ( o co u Włochów nie trudno).
Ja juz nie spie :) Witaj i milego dnia zycze.
Inf.czy ty nie jesteś też Pootus?
piccolaccia powiem Ci co ostatnio zaobserwowałem we Włoszech. Grupa mafijna podrywaczy szuka swoich ofiar na różnego rodzaju czatach itp. Znam jedną historię dziewczyny gdzie tak została złapana , zamiast przezyć miłość swojego życia trafiła do klubu nocnego.P)))0
Smerfina nie jetem.P)
cześć, jest może jakaś ciekawa kłótnia ? :) bo się chcę obudzić
Żadna kłótnia ale już prawie południe więc pora wstawać,zrób dla wszystkich kawę.
I śniadanie bo już wszyscy głodni.Co będzie?A kawa z dużą ilością cukru.
a do kawy włoską brioszkę, czy angielskie jajka na bekonie ?:)
Geniu jak jeszcze sie nie obudziles, to zapraszam do Celano. Kasia prowokuje zadyme :D
Kurcze, szkoda, ze pogoda sie zepsula w Polsce.
Dzisiejsza doba ma 25 godzin - godzinę więcej na dyskusję :-)
dzien dobry.
no to ktora jest godzina?

ps. bardzoe dziekuje za wszystkie rady. na szczescie z intonacja mam najmniejszy problem, bo ja akcenty lapie szybciutenko;)
piccolaccia nastepna rada
Rozwijaj swoje własne zainteresowania (muzyka, film, teatr itp.) używając do tego języka obcego, będzie to przyjemne z pożytecznym, korzystaj przy tym z internetu, albo zwykłej prasy, bądź telewizji.
jakoś nie widze, żeby tu się toczyła dyskuja ;-))))
Acha j'y suis, zapomniałam ubrać soczewki :-))
no bo podobno jest na randce to nic nie dyskutuje. Moze zostawie jej na dzisiaj takie zestawienie tresci:
Nie powinno być celem nauka z notive speakers. Co prawda język którym sie posluguja nie jest trudny w sensie gramatycznym, ale ogromnie bogatym w słowa i zwroty, a także kombinacje między nimi. Druga trudnością jest niemalże do naśladowania dla obcokrajowców wymowa. Nauka przez tzw konwersacje językowe jest najgłupszą, najdroższą a przede wszystkim zupełnie nie wydajna metodą, zarówno nauki jak i powtarzania. Kręcimy sie w zaklętym kręgu znanych nam slow. 95% z nich zapomnimy. W trakcie rozmowy w obcym języku korzysta sie bowiem wyłącznie z wiedzy , która znajduje się w pamięci natychmiastowej. Chcemy sie popisać wiec jesteśmy zestresowani, a w stresie nie można sie niczego nauczyć. A o tej zasadzie zapomniałem sam: Języka obcego uczymy się poprzez język rodzimy.

Nie da rady inaczej. Powtarzaj wielokrotnie! Nauka języka- jak gra na instrumencie, wymaga wielokrotnego, czasem żmudnego powtarzania. Dotyczy to zarówno struktur gramatycznych, jak i nauki słówek.
Miłego dnia w Polsce)))
No to ciekawe !
A co zaproponujesz osobie takiej jak ja, co uczyła sie języka kilkanaście lat temu w liceum, aktualnie : gada z francuami na MSn i Skypie, pisze e-maile, ogląda TV5 (francuskojezykowy kanał TV), czyta prase francuska w necie i uczy się trochę sama, a do tego słucha francuskiej muzy "na okrągło". Wiem wygląda na to, że mam "kompletnego bzika" i troche w tym prawdy :-))) Acha przygotowuje się do egz. Delf na styczeń 2007.
Wiesz Inf. czasami mam wrażenie , że nie ide do przodu tylko się uwsteczniam :-(

W Polsce dzien nie jest miły tylko zachlapany i zawiany ... brrr... tylko 8 st...
Mam nadzieję, że przeczytałeś mojego dzisiejszego e-maila...
Oleszka jeden powód dlaczego sie cofasz z jezykiem. Musis unikac wyboru podreczników z piekna okładka( dla polek unikanie przystojnych Włochów) a wybierac podręczniki które inspirują i motywuja ( A weić mężczyżni mniej przystojni z wiedzą ,inteligencja). To jest główna przyczyna dlaczego cofacie zamiast sie dalej rozwijać. P.))))
ha, ha, ha
Jakoś ostatnio zamówiłam sobie suuuuper ksiązkę do gramatyki całą po francusku z bardzo dobrej szkoły ! ( Sorbony)
No a z tym cofaniem to chyba zalezy jaki mam dzień, czasami mam błysk co chwilę, a czasami "pomroczność jasną" :-))))

Liczyłam na jakieś porady extra o ile się nie mylę od poligloty z doświadczeniem :-)

Acha najważniejsze jak wybieram książki to dokładnie oglądam zawartość (nawet 30 minut) a nie patrze na okładkę :-))
Oleszka a na przyklad korzystałaś kiedys z słownika LE ROBERT BRIO.P)
oh niekoniecznie, ja najwięcej zapamiętuję z rozmów, i tego co kto mówi, może dlatego, że jestem słuchowcem Po cześci to uczę się jak małe dziecko, bo ze słuchu hehe :P
to było do tego, co pisałeś o nauce z konwersacji.
casix w twoim wieku zawsze informacjie przyszwajasz szybciej. Ale niedługo sie to odwruci i bedzie trzeba uzywac innej metody naukiP)
Inf. a jaka metoda twoim zdaniem jest najbardziej skuteczna w moim wieku?
inf ale jeśli ktoś jest słuchowcem to zawsze będzie zapamiętywał ze słuchu, np. moja mama jako dziecko była wzrokowcem i dalej nim jest, nic się nie zmienia. To też zależy od predyspozycji itd. Nie wszystko jest zalezne od wiek. Najpierw trzeba poprostu popróbować wszystkie metody i zobaczyć, która bya najlepsza, najprzyjemniejsza, najefektowniejsza itp.
casix a skad bedziesz wiedziec ze Twoj rozmowca jest przyblizonym wzorcem jezykowym?
inf wystarczy że jest to nativ speaker albo dobry nauczyciel. W dobrej szkole nie zatrudnia złego nauczyciea. A najważniejsze chyba jest to że mi tak lepiej, a nie na siłe będę tłukła coś ze wzroku (chociaż to też nie jest trudne) bo wtedy będę mogła polegać tylko na sobie jesli chodzi o wymowę. Nic nie jest białe i nic nie jest czarne. Tak samo każdy człowiek jest inny i nie ozna podać wzorca dla wszystkich, nie poznając ich.
Bardziej preferuje dobrych nauczycieli. Casix zgodzisz się zapewne z stwierdzeniem :
Przykładaj się do nauki gramatyki, to rodzaj „klucza” do poprawnego używania języka obcego.
Jakbym obrał Twoja metodę nauki to bym miał duze problemy aby korzystac z takich pomocy:
http://www.gwc.org.uk/ModernLang/hotpot/Italian2/GrammarIndex.html
http://amsacta.cib.unibo.it/archive/[tel]/
http://afiliados.submarino.com.br/books_productdetails.asp?Query=ProductPage&ProdTypeId=1&ProdId=249677&ST=SF16494
http://www.fiaf.org/frenchclasses/booklist.shtml
P. i zycze milej nocy)))
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 563

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia