Czy wlosi są naprawdę tacy straszni?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 98
poprzednia |
Hej sluchajcie po przeczytaniu waszych wypowiedzi na forum zaczęlam się zastanawiać czy na pewno mam jechać do wloch a konkretnie do bari z waszych opinii i opinii moich znajomych, którzy tam pracowali(ogólnie we wloszech) wynika to, że wlosi są okropnie nachalni i nawet przewodnik po wloszech ma taką informację.Proszę o szczerą prawdę a nie naciągane opinie.Bo jakoś trudno mi w coś takiego uwierzyć(być może dlatego, że jestem Polką i mam inny temperament).
Wloch Wlochowi nie rowny...tak jak i Polacy sa rozni...jeden nachalny i chamski..a drugi grzeczny i kulturalny...ot co!
No wlasnie....Wszystko zalezy od osob ktore beda dookola ciebie. Na pewno poznasz osoby ktore sa ok i inne ktore nie sa wcale ok, wrecz przeciwnie, ale tak przeciez jest wszedzie. Nie zalamuj sie !!! :-)
Ja slyszalam dziwne rzeczy... na szczęście moja ciotka też jedzie więc chyba no problem ale te wpisy są naprawdę przerażające:)dzieki za odpis
To moze zaczniemy wymieniac cechy charakterystyczne szczegolne dla Wlochow?
Zaczne ja. Tylko prosze opierac sie tylko na swoich doswiadczeniach, a nie, ze jedna baba powiedziala, ze siostra jej znajomej......

-Sa niepunktualni.
-Lubia duzo obiecywac i sa to tylko obiecanki- cacanki.
no mój problem polega na tym, że ja żadnego nie znam i dlatego jestem taka hmmm... lekko zaniepokojona i opieram swoją opinie na waszych.Chyba to źle prawda?
Oczywiście, że źle. Powinnas zastosować tzw. metodę organoleptyczną. Podobno jest najbardziej obiektywna.
Sa rozne osoby i rozne charaktery to prawda. Ja jestem we Wloszech od 3 tygodni i jestem bardzo zadowoalona z mojego pobytu tutaj wlasnie za sprawa osob ktore tutaj poznalam. Dla mnie wszyscy tutaj sa bardzo mili, uprzejmi i grzeczni.Nie moge sie przy nich nudzic bo wciaz zartuja. Ponaddto sa bardzo rozrywkowi wiec pod koniec tygodnia wciaz chodze niewyspana ;).Normalnie chciala bym ich zabrac ze soba jak pojade z powrotem do Polski. Chyba mam szczescie ze trafilam na takie osoby.. w kazdym razie zupelnie nie zgodze sie z negatywna opinia o wlochach i wloszkach. I jeszcze jedno : obilo mi sie o uszy ze wloszki sa zlosliwe w stosunku do Polek - kompletna bzdura!
--------------
Pozdrawiam
chodzi ci o to żeby oceniać kogoś z wlasnego doświadczenia, ja wiem ale trudno jest wogóle kogoś obiektywnie ocenic nie znając go i czerpiąc wiadomości od innych tym bardziej same negatywne-a te podobno czlowiekowi najbarziej się utrwalają
Ja znam wielu Włochów, mój narzeczony jest Włochem i ogólnie Włosi są bardzo mili, sympatyczni, jednakże mi było dane poznać również tą mniej sympatyczną stronę. A więc wszyscy jak wspomniałam są sympatyczni, chwalą Cię, jaka to jesteś wspaniała a tak naprawdę za Twoimi plecami obgaduja Cię jak leci. Pracowałam z Włoszkami i widziałam jak to się uśmiechały do wszystkich, udawały przyjaciół a jak tylko 'ten' bądź 'ta' ich znajoma zeszła im z oczu zaczynało się obgadywanie itd. Przy mnie też wszyscy byli mili, ale widząc zachowania tych osób wiedziałam że jak ja tylko wychodziłam z restauracji (gdzie pracowałyśmy jako kelnerki) to byłam na językach. Tak więc o ludziach z którymi było mi dane pracować nie mam dobrego zdania bo swoje niestety widziałam. Natomiast znajomi i przyjaciele mojego narzeczonego są w porzadku, nigdy nie dali mi odczuć że jestem inna czy gorsza dlatego że nie jestem włoszką. Ale się rozpisałam :)
Podsumowując to mam dobre zdanie o tych ludziach pomimo wszystko!
Dzięki bardzo za wpisy mam nadzieję, że ja trafię na fajnych ludzi
Ostrożności nigdy nie za wiele-jak to mówią u nas.Jeżeli jesteś blądynką o jasnej cerze to napewno będziesz miała wielu adoratorów zwłaszcza na południu włoch,ale uważaj żeby wybrać (jak już bedziesz chciała)tego odpowiedniego,jest wielu fałszywych romantyków.
Święta racja. Doradzam spisanie intercyzy zaraz po pierwszej randce i bezwzględnie podwójne gumki:))
Dobre. DDD
haha bardzo śmieszne.. na szczęscie nie jestem blondynką i nie mam niebieskich ocząt:) więc czuję się spokojna, ale macie poczucie humoru
no nie czlowiek tu się pyta a tu mu z gumkami wyjeżdzają!hehehe ja nie jadę tam by za przeproszenie sie pieprzyć!!tylko pracować, no!
CzarnaMumba ale tak wiele Polek pisze i póżniej są tego efekty
a co robisz statystyki nawet mnie nie znasz
Toteż ja miałem na mysli gumowe rekawice :)
Nie jest mi w główie żartować napisałam ci PRAWDE zresztą sama zobaczysz jak przyjedziesz i pomieszkasz troche.
hahahahaha rękawice mówisz?
jednego nie da się ukryć polacy to straszni cynicy asiu ja sie ciebie nie czepiam
kurcze mam jasne wlosy, niebieskie oczy. od pieciu lat mieszkam we wloszech i jakos nie zauwazylam tego nadmiaru tlumu wloskich adoratorow ktory by sie za mna wloczyl.
Mozem to ja jakos brzydka jestem (chociaz wedlug stereotype ktore slyszalam Wlosi lubia wszystko co sie rusza czyli moja brzydota nie powinna ich zniechecac) a moze poprostu obracam sie w srodowisku bardziej inteligentnych ludzi, dla ktorych jasny kolor wlosow nie jest jakas nowoscia, i ktorzy przede wszystkim patrza sie na mnie przez pryzmat jaka osoba jestem i jak sie zachowuje.
Aga, bo moze ty nie wystarczajaco na poludniu mieszkasz... ;-)
dobra pożyjemy zobaczymy może za rok zaloże forum na temat kobiet po przejściach, które mieszkaly we wloszech hehehe
Nie masz sie co martwic za wczasu. Wlosi to normalny lud jak kazdy inny. po prostu badz soba, zachowuj sie naturalnie, jedz z mysla by poznac nowych ludzi,przyjaciol, znajomych. Na pewno spotkasz fajnych ludzi, nawet jezeli czasem natkniesz sie na kogos niesymatycznego to nie przejmuj sie. Na kazdym swiecie sa ludzie tacy i tacy i nikt tego nie jest w stanie zmienic.
pozdrawiam
dzięki bardzo za te slowa otuchy:) bo ostanio slyszę dużo negatywnych slow na ich temat
Nie ma sprawy, wszystko zalezy tez w jaki krag ludzi sie wejdzie i jak sie samemu daje poznac. jesli pokazesz sie ze jestes porzadna osoba to mysle ze w wiekszosci przypadkow za taka beda cie uwazac.
Mowie ci,ja mieszkam tu 5 lat, studiuje i nikt mnie nie sciga, nie szykanuje, nie ugania sie za mna z tytulu ze jestem Polka i ze mam jasne wlosy. Traktuja mnie jak normalna osobe.

bedzie dobrze
aga
zobaczymy bo mojej ciotce taki jeden(pracowal w policj!) nie dawal spokoju chociaż znal jej męża, moja ciotka miala już kupować bilet do polski, wiec widzisz skąd czerpie wiedze...
Aga dzięki za pozytywne myślenie
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 98
poprzednia |

« 

Solo italiano

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie